Giresun Spor Gazete

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

Spor salonu yolu genişletildi

Giresun Merkez yeni spor salonuna 12 metre genişliğinde yeni yol yapıldı.

Spor salonu yolu genişletildi
01 Kasım 2022 - 7:21

Hüseyin Avni Alparslan Kapalı Spor Salonu yolu İl özel İdaresi tarafından yapılarak hizmete sunuldu. Batlama Orhaniye köprüsünden başlayarak spor kompleksine kadar olan 200 metre uzunluğundaki yol genişletilerek 12 metreye çıkartıldı. 200 bin lira kamulaştırma yapılan yolun alt yapısı ve parke taşı döşenmesi için ise 800 bin lira harcadı.

234 metre uzunluğundaki kısımda ise yağmur ve sel sularına karşı kanal ve menfez çalışması yapılarak mahallede daha önceleri sıkça yaşanan sel ve su baskınlarından korundu. Yapılan yolda sokak aydınlatma direkleri de konuldu. Ayrıca yol düzenlemesinin Spor kompleksinin güney batısında DSİ tarafından yapılarak hizmete sunulan köprüye kadar tamamlanarak tam bir ring haline getirilmesinin planlandığı da alınan bilgiler arasında. Köy halkı yapılan çalışmalardan çok memnun olduklarını ve köylerini şehir gibi hissettiklerini beyan etti.

Yapılan çalışmalardan ötürü emeği geçen başta Giresun Valisi Enver Ünlü olmak üzere, Milletvekillerine, İl Genel Meclisi Başkanına ve İl Özel İdaresinin tüm çalışanlarına teşekkür ettiklerini belirttiler.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Tüm hakları ATAK AJANS'a aittir.