Giresun Spor Gazete

Yönetim kongre kararı almaya hazırlanıyor

Giresunspor’un Kulüp Başkanı Nahid Yamak, kulübün 57. kuruluş yıldönümünde yaptığı açıklamada, yönetimdeki zorluklara değinerek en kısa sürede kongre kararı alacaklarını duyurdu.

Yönetim kongre kararı almaya hazırlanıyor
10 Nisan 2024 - 2:49

Giresunspor’un Kulüp Başkanı Nahid Yamak, Yamak, bu özel gün vesilesiyle öncelikle Giresunspor’un köklü geçmişini ve 57 yıllık onurlu varlığını kutlayarak, bu süreçte camianın içinde bulunduğu zorluklara ve mücadelelere dikkat çekti. Kulübünün her daim iyi ve kötü günlerinde yanında olan, ülke futbolunda önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan Yamak, Giresunspor’un şan ve şerefle var olduğunu ifade etti.

Yamak, açıklamasında özellikle yönetim olarak kulübün mali durumunu düzeltme çabalarına ve yaşanan zorluklara değindi. Hiçbir zaman kişisel çıkarlar için kulübünü riske atmamış olduklarını, aksine zorlu ekonomik şartlar altında mücadele ederek Giresunspor’u ayakta tutmak için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini belirtti. Ancak, mevcut durumun yönetimin özverili çalışmalarına rağmen istenilen seviyede olmadığını dile getirdi. Kulübün borç yükünün ancak daha fazla kaynak sağlanmasıyla azaltılabileceğini belirten Yamak, bu nedenle en kısa sürede kongre kararı alacaklarını açıkladı.

Yamak’ın ifadelerine göre, yeni bir yönetimle Giresunspor’un daha ileriye taşınması ve mali açıdan güçlenmesi hedefleniyor. Ayrıca, kulübün potansiyel genç oyuncularına sahip çıkılması gerektiğini ve bu gençlerin Türk futboluna uzun yıllar hizmet edebilecek kalitede olduğuna inandıklarını dile getirdi.

Giresunspor sevdalılarının her zaman destek olacağını ve camia ile birlikte bu zorlu süreçten çıkacaklarına olan inancını vurgulayan Yamak, kulübün ayakta kalacağını ve küllerinden yeniden doğacağını ifade etti. Sonuç olarak, Yamak’ın açıklamaları, Giresunspor camiasına umut ışığı tutarken, kulübün geleceği için yeni bir dönemin başladığına işaret ediyor.

Tüm hakları ATAK AJANS'a aittir.