Giresun Spor Gazete

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

Spor altyapısına önem

Vali Serdengeçti, Giresun’un spor altyapısının gelişimine katkı sağlayan Çotanak Spor Kompleksi ve Sporcu Eğitim Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

Spor altyapısına önem
10 Ekim 2023 - 21:05

Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, Çotanak Spor Kompleksi’ni ziyaret ederek kompleks içerisindeki; Olimpik Yüzme Havuzu, Antrenman Sahası, Kamp Eğitim Merkezi, Stad Protokol, Spor Salonu ve Gençlik Merkezi ile Sporcu Eğitim Merkezi bölümlerinde incelemelerde bulundu. Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Muzaffer Ergün tarafından detaylı bir brifingle karşılanan Vali Serdengeçti, spor kompleksi içinde yer alan tesislerin çeşitliliği ve kalitesi hakkında bilgilendirildi. Gelişmiş spor altyapısı, modern tesisleri ve uluslararası standartlarda sahaları ile Çotanak Spor Kompleksi’nin hem Giresun’un hem de Türkiye’nin spor sahnesindeki önemli bir aktör olduğuna vurgu yapıldı. Vali Serdengeçti, 84’ü protokol, bin 413’ü VIP ve loca, 75’i engelli, 76’sı basın, 20 bin 380’i standart olmak üzere toplam 22 bin 28 seyirci kapasiteli Giresun Çotanak Stadı’nın modern altyapısını ve seyirci tribünlerini de inceledi. Stadyumun zemin katında bulunan mağazalar ve otopark alanlarının yanı sıra, üst tribünlerdeki VIP protokol alanlarına da göz attı. Aynı zamanda spor salonu, soyunma odaları ve diğer tesislerin fonksiyonlarını da yerinde gözlemledi. Vali Serdengeçti, 100 yataklı Sporcu Eğitim Merkezi’nde yapılan son çalışmalar ve ekipmanlar hakkında da bilgi alarak, genç sporcuların yeteneklerini geliştirmek ve geleceğin şampiyonlarını yetiştirmek amacıyla tasarlanan tesisin içinde bulunan yemekhane, revir, eğitim salonu, fitness salonu, masaj salonu, mescit ve süit odalar gibi bölümleri gezerek, genç sporcuların bu merkezde yeteneklerini geliştirme fırsatını değerlendirdi. Çotanak Spor Kompleksi’nin, futbol başta olmak üzere birçok spor dalında hizmet verdiğini ve uluslararası düzeyde spor etkinliklerine ev sahipliği yaptığını belirten Vali Serdengeçti, tesisin Giresun ve ülke sporuna katma değer sağlayan bir cazibe merkezi olduğunu ifade etti. Vali Serdengeçti, ziyaretin sonunda spor kompleksi ve eğitim merkezine emek veren herkese teşekkür ederek, Giresun’un spor alanında daha da büyümesine katkı sağlayacak projelerin desteklenmeye devam edeceğini vurguladı.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Tüm hakları ATAK AJANS'a aittir.