Giresun Spor Gazete

Onlar da destek verdi

Giresunsporlu Hakan Keleş, Onurcan Piri ve Faruk Can Genç Çotanak Spor Kompleksi yardım merkezinde vatandaşlara destek oldu

Onlar da destek verdi
10 Şubat 2023 - 7:34

Spor Toto Süper Lig ekibi Bitexen Giresunspor’da teknik direktör Hakan Keleş, takım kaptanı Onurcan Piri ve Faruk Can Genç, depremzedeler için yardım toplanan Çotanak Spor Kompleksi’ne geldi.

Cumhuriyet tarihinin en büyük deprem felaketiyle karşı karşıya kalan Türkiye’de yardım kampanyaları düzenleniyor. Bölge halkının bir nebze olsun rahat yaşam sürmesi için seferber olan Giresun halkı, yardımlarını yardım toplama merkezlerine ulaştırıyor.

Yoğun bir çalışma yürütülen Çotanak Spor Kompleksi’ne gelen Bitexen Giresunspor Teknik Direktörü Hakan Keleş, Takım Kaptanı Onurcan Piri ve futbolcu Faruk Can Genç, Çotanak Spor Kompleksi’ndeki yardım toplama merkezine gelerek malzeme desteğinde bulundu.

Bitexen Giresunspor teknik direktörü Hakan Keleş, büyük bir felaket yaşadıklarını kaydederek, “Ülkemize ve milletimize büyük geçmiş olsun. Acılıyız, üzüntülüyüz. Bu acının tarifi yok. Bizler sadece burada onlara yardım edebiliyoruz. Elden başka bir şey gelmiyor. Çok üzgünüz. Rabbim vefat edenlere rahmet eylesin. Mekanları cennet olsun. Yoğun bir kurtarma çabası var. Allah onlara da güç kuvvet versin.” dedi.

Takım kaptanı Piri ise, “Geçmiş olsun. Çok üzüntülüyüz. Ağabeylerimiz ve kardeşlerimiz vefat etti. Camia olarak üzüntülüyüz. Şehir olarak, kulüp olarak, valilik olarak, belediye olarak bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. 7’sinden 70’ine herkes çalışıyor, mücadele veriyor yardımcı olabilmek için. Bizde destek vermeye geldik. Keşke daha fazlasını yapabilsek. Çok üzgünüz. Ne söylersek söyleyelim, yaşanan acının tarifi olamaz. Umuyorum en kısa sürede felaket son bulur. Ailesini, annesini, babasını kaybeden herkesin acınız paylaşıyoruz. Allah’tan sabır diliyorum. Allah ülkemize bir daha böyle afetler yaşatmasın.” diye konuştu.

Tüm hakları ATAK AJANS'a aittir.