Giresun Spor Gazete

Listede olmayan oyuncu sahaya sürdüler

Trendyol 1. Lig’in 30. haftasında, Kocaelispor ile Giresunspor arasındaki mücadele, beklenmedik bir olayla sarsıldı.

Listede olmayan oyuncu sahaya sürdüler
15 Nisan 2024 - 8:39

Konuk ekip Giresunspor’un, maçta kadrosunda bulunmayan bir oyuncuyu sahaya sürmesi, futbol camiasını şaşkına çevirdi. Maçın 85. dakikasında gerçekleşen üç oyuncu değişikliğinden birinde, tabela yerine getirilen oyuncunun isminin esame listesinde ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun resmi internet sitesinde bulunmadığı ortaya çıktı.

Bu gelişme, maç sonucunun nasıl etkileneceği konusunda ciddi soru işaretleri doğurdu. Maçın tescili, raporlara yansıması ve olası hükmen mağlubiyet gibi sonuçlar, futbol otoriteleri tarafından hafta içinde değerlendirilecek. Kocaelispor cephesi, zaten kazandıkları maçı kutlamakla meşgulken, Giresunspor’un karşılaşmada yaşanan bu hatanın nasıl sonuçlanacağına dair bekleyiş içinde.

Kocaelispor Teknik Direktörü Mustafa Gürsel, konuyla ilgili olarak, “Bizim için maç zaten kazanılmıştı. Bu durumu çok fazla düşünmeye gerek yok” derken, Giresunspor Teknik Direktörü Serhat Güller ise, “Şu an net bir şey söylemek doğru olmaz. Oyuncumuzun adı bizim verdiğimiz listede var ancak federasyonun listesinde bulunmuyor” şeklinde açıklamalarda bulundu. Futbol camiası, bu olayın ardından merakla gelişmeleri takip ediyor.

Tüm hakları ATAK AJANS'a aittir.