Giresun Spor Gazete

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

Hemen başla, sporla yaşa

Gençler her alanda spor yapabilecek. Slogan böyle

Hemen başla, sporla yaşa
25 Mayıs 2024 - 8:38

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl 81 İl’ de düzenlenen Spor Okulları ve Engelsiz Spor Okulları kayıtları Giresun’da başladı.

Giresun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, sporu toplum içinde alışkanlık haline getirebilmek, öncelikle çocuk ve gençleri spor yapmaya teşvik etmek, sporu sevdirmek, kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak, küçük yaşlarda gençlere spor kültürünü yerleştirmek ve çocukların yaz aylarında vakitlerini daha verimli geçirmeleri amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Okulları 3-18 yaş aralığındaki tüm gençlere kapılarını açıyor.

Her yıl binlerce öğrencinin spor yapmak için tercih ettiği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü GSB Spor Okullarında kayıtlar, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Birimi, Olimpik Yüzme Havuzu Spor Kompleksi, Çotanak Spor Kompleksi Olimpik Yüzme Havuzu, 19 Eylül Spor Salonu ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüklerince alınacak.

3-13 Yaş Arası Çocuklara Ücretsiz

3-18 yaş aralığındaki her çocuğun ücretsiz olarak katılabileceği GSB Spor Okullarında, çocuklar bir yandan serbest zamanlarını değerlendirebilecek bir yandan da sevdikleri spor branşında kendilerini geliştirebilecek. Ücretsiz GSB Spor Okullarına kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler velileriyle birlikte belirlenen kayıt noktalarında formlarını doldurularak teslim edebilecekler. Ayrıca E Devlet üzerinden alacakları formu doldurarak kayıtlarını yaptırabilecekler. Kurslar yıl boyunca devam edecek.

BRANŞLAR

Atıcılık, Atletizm, Badminton, Basketbol, Bedensel Engelliler, Bisiklet, Bocce,  Boks, Softbol,  Cimnastik, Dart, Dağcılık, Futbol, Görme Engelliler, Güreş, Halk Oyunları, Halter, Hentbol, Herkes İçin Spor, İşitme Engelliler, İzcilik, Judo, Kano, Karate, Kick Boks, Masa Tenisi, Okçuluk, Oryantiring, Özel Sporcular,  Sutopu, Satranç, Softbol, Taekwondo, Tenis, Voleybol, Vücut Geliştirme, Fitnes ve Yüzme spor dallarında ücretsiz faaliyet gösterilecek.

GSB ENGELSİZ SPOR OKULLARI AÇILIYOR

GSB Spor Okullarında özel bireylerimiz içinde GSB Engelsiz Spor Okulları açılacak. Engelli bireylerimiz için yaş sınırı olmadan açılan kurslara tüm branşlardan ücretsiz olarak yararlanılabilmektedir.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Tüm hakları ATAK AJANS'a aittir.