Giresun Spor Gazete

Giresunspor yönetimi transfer tahtasını açamadı

Giresunspor’da camia büyük üzüntü yaşıyor. Sportif ve mali anlamda sınıfta kalan Giresunspor yönetimi, transfer yasağını açamadıkları yazılı bir açıklamayla duyurdu!

Giresunspor yönetimi transfer tahtasını açamadı
10 Şubat 2024 - 9:47

Trendyol 1. Lig ekibi Giresunspor tarafından yapılan açıklamada, transfer yasağının açılamadığı kaydedildi.

Yeşil Beyazlı Kulüp, “Giresunspor Yönetim Kurulu olarak yaklaşık 3 ay boyunca yoğun bir çaba ve Giresunspor taraftarının desteği ile yürüttüğümüz, toplamda 136 Milyon TL olan borcun 132 Milyon TL’si yabancı oyunculara, 4 Milyon TL’si ise yerli oyunculara olmak üzere transfere engel durumdaki dosyaların kulüp avukatımızın yapmış olduğu ikili müzakereler neticesinde ilk etapta 53 Milyon TL’ye kadar indirilmesi, bu meblağın 10 Milyon TL’sinin de Yönetim Kurulu tarafından sağlanıyor olması, transfer tahtamızın açılması çalışmaları kapsamında bütün kamuoyunun gözü önünde verilmiş bazı taahhütlerin yerine getirilmemesi, kulübümüze verilen destek sözlerinin gerçekleşmemesi ve ülkemizdeki bir çok kulübe sağlanan kredi imkanlarının mevcut bir kredi borcumuzun bulunmamasına rağmen bu talebimizin karşılık bulmaması ve gerekli girişimlerimizin cevapsız kalması sonucunda transfer tahtamızın açılması hususu üzülerek belirtmek isteriz ki başarıya ulaşamamıştır. Sürece ilişkin tüm detaylar ve bu sürece etki eden tüm faktörler başkanımız Nahid R. Yamak tarafından önümüzdeki günlerde düzenlenecek basın toplantısı ile kamuoyu ile paylaşılacaktır. Değerli camiamızın bilgisine saygıyla sunarız.” İfadeleri kullanıldı.

TARAFTARLARDAN HAKLI ÇAĞRI!

Yeşil Beyazlı taraftarlar ise, “Transfer yasağını açamayacaktınız neden vakit kaybettiniz? Kongre kararı almanız söylendi, neden almadınız. Transfer yasağını açamayacaktınız neden zaman geçirdiniz, umut tacirliği yaptınız. Giresunspor’u oyalamaktan başka bir şey yapmadınız. Oyuncu satarak, Giresunspor’un kadrosunu daralttınız. Giresunspor’u asıl şimdi düşürdünüz.” İfadelerini kullandı.

TOPLANAN PARALAR NE OLACAK?

Giresunspor’da destek gecesi altında üç kez kampanya yapıldı. Valilik onaylı hesaplara paralar toplandı. Şimdi ise transfer yasağı açılamadı. Toplanan paralar, yönetici alacaklarına mı gidecek yoksa mevcut oyunculara mı dağıtılacak? Bu konu belirsizliğini koruyor.

Tüm hakları ATAK AJANS'a aittir.