Giresun Spor Gazete

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

Gençler sporla buluşturuluyor

Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından ortaklaşa düzenlenen “Amatör Spor Haftası” ile “Okul Sporları Açılışı” kutlama ve ödül törenine katıldı.

Gençler sporla buluşturuluyor
12 Ekim 2023 - 19:33

Her yıl Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından iş birliği ile düzenlenen “Amatör Spor Haftası” etkinlikleri, insanların her yaşta spor yapabilmesi için düzenli fiziksel aktivitelerin teşvik edilmesi ve yeni sporcuların spora kazandırılması amacıyla gerçekleştiriliyor. Bu amaçla Cumhuriyetimizin 100.yılı kapsamında, Vali Mehmet Fatih Serdengeçti’nin katılımıyla 19 Eylül Spor Salonu’nda, Türkiye Yüzyılı sloganıyla özel bir program düzenlendi.

Vali Serdengeçti, sporun toplumsal önemini vurgulayarak, fiziksel aktivitenin sağlık üzerindeki olumlu etkilerini açıkladı. Aynı zamanda sporun gençlerin hayatında önemli bir rol oynadığını ve toplumsal dayanışmayı desteklediğini belirtti. Vali Serdengeçti, sporun genç nesillerin geleceğini şekillendiren bir araç olduğunu ve bu tür etkinliklerin gençlerin sporla buluşmasını teşvik ettiğini ifade etti. Konuşmaların ardından Giresun’un kültürel zenginliğini yansıtan halk oyunları gösterileri sunuldu. Geleneksel Türk halk oyunları, izleyicilere renkli ve eğlenceli anlar yaşattı. Program, antrenör ve sporcular tarafından; jimnastik, bisiklet, badminton, masa tenisi, güreş ve taekwondo branşlarında sergilenen gösterilerle devam etti. Gösterilerin ardından Vali Serdengeçti, spora ve sporcuya yapmış olduğu katkılardan dolayı “Sporun En’leri” seçilen; Kulüp Başkanları Naim Demir, Ünal Şen, Ramazan Palak, Adem Kemal ve Antrenörler Müfit Akkaya, Esirettin Zehir ile Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Şube Başkanı Mustafa Zıvalı’ya ödüllerini takdim etti. Protokol üyeleri tarafından da “Sporun En’leri” seçilen kişilere ödül takdimine devam edildi. Plaket takdiminin ardından programın son bölümünde, sporun yaygınlaştırılması için temsili malzeme dağıtımı yapıldı. Katılımcılara spor ekipmanları ve materyalleri dağıtılarak, sporun yaygınlaştırılması ve daha fazla kişinin sporla tanışması hedeflendi. Bu adım, sporun herkes için erişilebilir olması amacı taşıdı.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Tüm hakları ATAK AJANS'a aittir.