Giresun Spor Gazete

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

Amatör Spor Haftası kutlanıyor

Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında pasta kesildi. Halk oyunları gösterileri sergilendi. Antrenör ve sporcular tarafından; jimnastik, bisiklet, badminton, masa tenisi, güreş ve taekwondo branşlarında gösteriler sunuldu.

Amatör Spor Haftası kutlanıyor
10 Ekim 2022 - 7:45

Giresun’da Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından ortaklaşa düzenlenen “Amatör Spor Haftası” sportif müsabakalarla kutlanıyor. Her yaştan insanın spor yapabileceği şekilde düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen ”Amatör Spor Haftası” etkinlikleri kapsamında Vali Enver Ünlü’nün de katılımıyla 19 Eylül Spor Salonu’nda bir program gerçekleştirildi.

Vali Ünlü, “Kıymetli Gençler; sporu tarif ederken onu sadece rekabetin kazandığı, fiziksel ve bedensel bir faaliyet olarak görmek doğru bir tanımlama olmaz. Bilindiği gibi kişiyi, fiziksel olduğu kadar psikolojik yönden geliştiren, değiştiren ve bütünlük kazandıran en önemli unsurlardan birisidir spor. Her çeşit spor faaliyetini Türk gençliğinin millî terbiyesinin ana unsurlarından biri olarak kabul eden, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim.’ sözleriyle dile getirdiği gibi Türk sporcusunda yalnız beden gücü ve yetenek değil, aynı zamanda iyi ahlak ve zekânın da olması gerektiğini hatırlatmak istiyorum” ifadelerine yer verdi.

Amatör Spor Haftası etkinliklerine ve amatör sporlara yapılacak desteğe de değinen Vali Ünlü, “7’den 70’e herkesi sporla buluşturacak ortamları hazırlayarak yetenekli sporcuları ödüllendirmek, gençlerin spora olan ilgisini artırmak, ana hedefimiz olmakla birlikte gençlerimizin bağlı oldukları kulüplerin ve başarılı sporcuların tanıtılması, sosyal sorumluluk duygusunun oluşturulması, kişi ve kurumların sponsorluk yapmaya teşvik edilerek spor bilinci ve kültürünün oluşturulması, Amatör Spor Haftası hedefleri arasındadır… Valilik olarak kulüplerimize ve sporcularımıza her türlü desteği sağlıyoruz ve sağlamaya da devam edeceğiz… Yaklaşık 1 milyon TL tutarında ilk etapta amatör spor kulüplerimize malzeme desteği sağlayacağız. Bugün bunun kararını imzaladık. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

“SPORUN EN’LERİ” ÖDÜLLENDİRİLDİ

Vali Ünlü, spora ve sporcuya yapmış olduğu katkılardan dolayı “Sporun En’leri” seçilen Giresun Belediye Gençlik Spor Kulübü Başkanı Alaattin Hafızoğlu’na, Giresun Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Birol Ertuğral’a, 34.Kıtalararası Boğaziçi Yüzme Yarışı Bedensel Engelliler 1.si Turgut Aslan Yaraman’a, Yüzme Antrenörü Ali Şahin’e ve Küçük Erkekler Voleybol Takımı Türkiye Şampiyonu olmasından dolayı Bulancak Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Antrenörü Selçuk Sekban’a plaket takdim etti.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Tüm hakları ATAK AJANS'a aittir.