Giresun Spor Gazete

Yamak: “Kulübün yüzde 49 hissesini satabiliriz” dedi

Giresunspor’un kulüp başkanı Nahid Yamak, “Yerli, yabancı, yatırımcı, bu kulübü alabilecek, talipli olabilecek kim varsa arkasında çalışmaya hazırım, kulübü hemen kendilerine vermeye hazırız” dedi.

Yamak: “Kulübün yüzde 49 hissesini satabiliriz” dedi
26 Haziran 2023 - 8:05

Giresunspor tesislerinde düzenlenen “Birlik, Beraberlik ve Vefa Buluşması” toplantısında konuşan Nahid Yamak, ocak ayındaki transfer tahtasını açtırmaları için yaklaşık 109 milyon lira gerektiğini söyledi.

Yamak; “348 milyon TL borcumuz var. Yerli oyunculara ödenecek borç toplamda 16 milyon 760 bin TL, yabancı oyunculara ise 1 milyon 507 Bin Euro kur artışı borçları her geçen gün daha da artırıyor” dedi.

YAMAK: KULÜBÜN % 49 HİSSESİNİ VEREBİLİRİZ

Yamak, bu sezon takımı tekrar kurmaları için yaklaşık 50 milyon liraya daha ihtiyaçlarının olduğunu söyleyen Yamak, “Ocak ayına kadar 150 milyon liraya ihtiyacımız var. Ben buradan çağrıda bulunuyorum, yerli, yabancı, yatırımcı, bu kulübü alabilecek, talipli olabilecek kim varsa arkasında çalışmaya hazırım, kulübü hemen kendilerine vermeye hazırız. Kulübü alacak kişilerin sadece ekonomik değil hukuki olarak, altyapı olarak, kulübün sürekliliği olarak, bu kulübün, Giresunspor Kulübü Derneği’nin yüzde 51 hisselerine sahip olup, yüzde 49’unu alabilecek kim varsa çıksın bugün hazırız. Önceki genel kurulda da bu yapılmış verebiliriz. Buraya çıkıp, sahip çıkabilecek bir yönetim varsa, eğer bu parayı sağlayabileceklerse ben hemen kongreye gitmeye hazırım. Kesinlikle bu kulübün koltuk sevdalısı değilim, gerekeni yapmaya hazırız” dedi.

VALİ ÜNLÜ’DEN PEMBE TABLO!

Giresun Valisi Enver Ünlü ise, “Süper Lig’den “düştük’ demiyorum ‘ara verdik’ diyorum. Tekrar mali yapımızı güçlendirip inşallah tekrar Süper Lig’e dönebiliriz, döneriz, bu altyapı, bu enerji bizde var ama 1.Lig için güçlü bir takım kurup, güçlü bir yönetim kurup orada mücadele etmemiz lazım” diye konuştu.

TEMÜR: İŞADAMLARINI ANGAJE ETMEMİZ LAZIM

AK Parti Giresun Milletvekili Ali Temür ise, “Tabi kolay bir şey değil, borçlarımız var, büyük iş adamlarımızı bu işe angaje etmemiz gerekiyor gönüllü olarak, tabi bununla alakalı da bizler çalışacağız, gelen dostlarımıza hatırlatacağız, ‘Giresunspor’u sevenleri burada görmek istiyoruz’ diyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Tüm hakları ATAK AJANS'a aittir.