Giresun Spor Gazete

Transfer dönemi 5 Mart’a uzuyor

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, transfer dönemini 5 Mart’a kadar uzatmak için ikinci kez FIFA’ya başvurduklarını açıkladı.

Transfer dönemi 5 Mart’a uzuyor
16 Şubat 2023 - 8:33

Ülkemizde meydana gelen depremin ardından 18 Şubat’a kadar uzatılan transfer dönemi için Türkiye Futbol Federasyonu’ndan bir hamle daha geldi.

Bu arada ligden çekilen Gaziantep FK, Hatayspor, Adanaspor, Yeni Malatyaspor gibi deprem bölgesinin takımlarında forma giyen oyuncular, sezon sonuna kadar başka bir takımda özel izinle oynayabilecek.

YAZI YAZILDI

Mehmet Büyükekşi, bu konuya dair “Çekilen kulüplerdeki oyuncuların transferiyle ilgili yönetim olarak karar aldık, FIFA’dan izin bekliyorduk. FIFA’dan izin geldi. Bildiğiniz gibi, transfer geçen hafta bitti. Biz buna FIFA’dan 10 günlük bir izin aldık. Bu 10 günlük izin hafta sonu bitecek. Tekrar FIFA’ya bugün bir mektup yazdık, sürenin 5 Mart’a kadar uzatılmasıyla ilgili. Olumlu veya olumsuz bir haber yok. Ancak, 10 günlük süre geçerli.” ifadelerini kullandı.

İŞTE YENİ KARARLAR

Büyükekşi, “Süper Lig’den ve 1. Lig’den çekilen Hatayspor, Gaziantep, Malatyaspor ve Adanaspor’un talepleri oldu. Bu kulüplerden yabancı oyuncu transfer edilirse, Süper Lig’de 8+1, 1. Lig’de 5+1 olarak oynatabilme imkanı sağladık. Bir diğer kararımız var. Hocalar 1 sezonda 2 takım çalıştırınca, 3. takımı çalıştıramıyorlardı. TFF’nin yetkisinde bu durum. Bu kararı aldık, bir başka takım çalıştırabilecekler. Futbolcular ile ilgili karar FIFA’da. Eğer futbolcular da 2 kulüpte oynadıysa sırf bu kulüpte oynayan oyuncular için 3. bir kulübe de transfer iznini bekliyoruz.”

Tüm hakları ATAK AJANS'a aittir.