Giresun Spor Gazete

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

TFF’den kurs duyurusu!

TFF’den kurs duyurusu!
01 Aralık 2023 - 8:07

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Spor Psikolojisi alanında son yıllarda dünyada oldukça büyük gelişmeler kat edilmiştir. Ancak bu alan Türkiye’de oldukça yeni ve gelişmekte olan bir alandır. Bu nedenle, spor psikolojisi üzerine akademik çalışmalar yapan kurum ve kuruluşların gelişme potansiyeli bu alanda ciddi bir eğitim ihtiyacı ortaya çıkarmaktadır. Bu gereksinimi gidermek amacıyla 16 farklı modülden oluşan “Spor Psikolojisi Sertifika Kursu” Federasyonumuz, Ruh Sağlığı Derneği, FC Porto ve Football Science Institude işbirliği ile 2 Aralık tarihinde açılacaktır.

Söz konusu kursta spor bağlamında psikoloji, uygulamalı psikoloji, kişilik ve kendini tanıma, özgüven, duygusal yeterlilik, sporda liderlik, ilişki yönetimi, takım oluşturma ve geliştirme, zorluklarda başa çıkmada psikoljik sağlamlık, grup dinamikleri ve sporcu ailesi gibi konularda eğitim verilecektir. Eğitim sonunda ise dünyada bir çok spor kulübüne eğitim veren Football Science Institude, FC Porto ve Ruh sağlığı Derneği onaylı sertifika verilecektir.” denildi.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Tüm hakları ATAK AJANS'a aittir.