Giresun Spor Gazete

Tekke: Rakiplerimizden 1 adım öndeyiz

İstanbuspor Teknik Direktörü Fatih Tekke, “Giresunspor galibiyeti ile rakiplerimizden bir adım öne geçtik. Bize bir galibiyet yeter gibi gözüküyor ama bilemiyorum. Çok önemli bir virajdı” dedi.

Tekke: Rakiplerimizden 1 adım öndeyiz
02 Mayıs 2023 - 7:35

Karşılaşma sonrasında açıklamada bulunan Fatih Tekke şunlara yer verdi; “Maçı bölüm bölüm değerlendirmemiz lazım. İlk bölüm çalıştığımız gibiydi. Çalıştığımız gibi geçti. Golü de bulduk. Giresunspor’un etkinliği çok daha iyiydi. David penaltı kurtardı. David’e kocaman teşekkür etmek istiyorum. Çok önemli bir andı. Hafta boyunca oyuncularımıza bu maçların psikolojik olarak oynanması gerektiğini söyledik. İkinci yarı oyuncularımla konuştuğumda, bu şekilde bekleyerek maçın bitemeyeceğini, ön alan baskısı yapıp, geniş alanda oynayacağız dedim. Ön alan baskısı gayet iyi giderken arkaya atılan top oldu. Kırmızı kart doğruydu. Hikaye bambaşka bir yöne gitti. Tamamıyla savunma yaptık. Birçok oyuncunun performansı bu maçın altında kalınca sadece savunduk. Sonra 5’liye döndük. Girenler çok katkı verdi. Bana göre maçın hakkı 1-0 değildi. Oyuncularım adına çok mutluyum. Trabzonspor’un 30 dakikasında, bu maçın çoğu bölümünde savunma hariç iyi değildik. Rakiplerimizden bir adım öne geçtik. Bize bir galibiyet yeter gibi gözüküyor ama bilemiyorum. Çok önemli bir virajdı. İyi hazırlamıştık. Her anını çalışmamış olmamız rağmen top bizdeyken iyi oynamadık. Giresunspor’a başarılar diliyorum” diye konuştu.

Son haftalarda formda olan golcü futbolcu Emeka Eze hakkında konuşan Tekke, “Şu ana kadar forvetlerimiz 3 tane gol attı. Eze geldiğinde ona söyledim. Oyunu daha doğru oynamaya çalışıyor, bize yardımcı olmaya çalışıyor. Bu haftaki performansından hiç memnun değilim. Güzel bir gol oldu. Eze’nin plan içerisinde oynamayı sevmesi lazım. Eze’de birçok golcüde olmayan özellikleri var. Yanındaki ile doğru oynarsa istediği değeri bulabilir. Ondan çok daha fazla şey bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Tüm hakları ATAK AJANS'a aittir.