Giresun Spor Gazete

Tarihin en büyük ihaneti

Basın Sözcüsü Karademir, “Alınan bu karar neticesinde şunu anladık ki Giresunspor’umuz geleceği için büyük bir öneme sahip olan bu konunun ne yazık ki alınan karar ile tarihinde yaşadığı en büyük ihanetlerden bir tanesine daha maruz kalmış oldu. Bu şekilde bir karara imza atarak Giresun’un en büyük marka değeri olan Giresunspor’umuza engel olmaya çalışmak hangi düşünce ve fikrin ürünü anlamakta güçlük çekiyoruz.”

Tarihin en büyük ihaneti
19 Temmuz 2022 - 19:41

Giresunspor Basın Sözcüsü Ferhat Karademir, Giresunspor’a satılması beklenen Eğitim Araştırma Hastanesi yanında bulunan ve alt yapı tesisi yapılmak amacıyla geçtiğimiz yıllarda yapımına başlanan sahanın Giresun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne tahsis edilmesinin Giresunspor kulübünün tarihi boyunca yaşadığı en büyük ihanetlerden bir tanesi olduğunu söyledi.

Amatör branşlar için yatırım yapılması planlanan saha alanının Giresunspor’un geleceğine yönelik önemli bir yere sahip olduğu vurgusunu yapan Karademir, Giresunspor’a zarar veren her türlü tutum ve davranışın karşısında olacaklarını belirterek şunları kaydetti: “Göreve geldiğimiz günden bu güne her zaman Giresunspor’umuzun menfaatleri doğrultusunda kulübümüze fayda sağlayacak her türlü oluşum ve projede yer aldık ve bu düşünceyle her alanda mücadelemizi sürdürdük ve sürdürmeye devam edeceğiz. Kulübümüzün geleceği için büyük bir öneme sahip olan amatör branşlarımız ve alt yapı hizmetlerimiz için uzun süredir yürütmekte olduğumuz geleceğe yatırım projelerimizden birisi olarak hayata geçirmeyi planladığımız, Giresun Eğitim Araştırma Hastanesi yanındaki saha alanı ile ilgili bölgenin kulübümüze satılması noktasında Milli Emlak’a başvuruda bulunduk. Milli Emlak’a yapmış olduğumuz başvuru ve 28.1.2022 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığından cevaben tarafımıza yapılan bilgilendirmede alanın satışına onay verildiği belirtilmiştir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığından alınan onay neticesinde amatör branşlarımıza yönelik planladığımız projeye ilişkin satış işlemlerinin başlaması ve kulübümüze satılması ile ilgili bilginin tarafımıza ulaşmasını beklediğimiz bu günlerde aldığımız son derece üzücü bu haber ile tabiri caizse şok olduk. Uzun uğraşlar verdiğimiz ve gerekli tüm izinleri alarak kulübümüzün geleceğine yönelik yapmayı planladığımız projemizin ana konusu olan saha alanının nasıl olduğunu anlamakta güçlük çektiğimiz bir şekilde Giresun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne tahsis edildiği bilgisine ulaştık. Alınan bu karar neticesinde şunu anladık ki Giresunspor’umuz geleceği için büyük bir öneme sahip olan bu konunun ne yazık ki alınan karar ile tarihinde yaşadığı en büyük ihanetlerden bir tanesine daha maruz kalmış oldu. Bu şekilde bir karara imza atarak Giresun’un en büyük marka değeri olan Giresunspor’umuza engel olmaya çalışmak hangi düşünce ve fikrin ürünü anlamakta güçlük çekiyoruz. Yapılmaya çalışılan bu yıldırıcı tutum ve davranışların sadece Giresunspor’a yönelik olmadığı tüm Giresunlulara yapılmış bir davranış olduğunu üzülerek belirtmek durumundayım. Bizler yönetim kurulu olarak Giresunspor’a zarar verme düşüncesinde olan her türlü tutum ve davranışın karşısında olacağımızın bilinmesini istiyoruz. Giresunspor’umuzun geleceğine yönelik yapılmasını arzuladığımız en büyük projelerinden bir tanesi olan bu konunun böyle bir şekilde engellenmesi kabul edilebilir bir davranış olmadığını vurgulayarak bu duruma sebep olan tüm kurumları kınıyor, konunun takdirini kamuoyunun bırakıyor, tüm yıldırma çabalarına karşı Giresun ve Giresunspor için her türlü mücadeleyi vereceğimizi herkesin bilmesini istiyoruz” dedi.

Tüm hakları ATAK AJANS'a aittir.