Giresun Spor Gazete

Tarih onları unutmayacak!

Bu takımı yalnızlaştırıp, karşıdan sadece seyredenler mutlu musunuz?

Tarih onları unutmayacak!
03 Şubat 2023 - 7:01

Spor Toto Süper Lig’de alt sıralardan uzaklaşma mücadelesi veren Bitexen Giresunspor, son haftalarda aldığı sonuçlarla camiayı üzüyor. Üzüyor dedik ama belki de mutlu olanlar da var. Bu takımı yalnızlaştırıp, karşıdan sadece seyredenler mutlu musunuz?

Giresunspor bu şehrin marka değeri dedik, en büyük tanıtım aracı dedik, Giresunspor’u sevin kişileri değil dedik yine olmadı. Giresunspor’u sadece maçtan maça sevdiler belli ki. Giresunspor’u 18 takım arasında yalnız bırakanları asla tarih affetmeyecek. Tarih o isimleri unutmayacak.

Yanı başımızdaki komşumuz amatörden filizlenmek için mücadele veriyor. Biz ise Süper Lig’de tutunmaya gayret gösteriyoruz. Kiminle? İnananlarla…

BAŞKAN NE DEMİŞTİ?

Giresunspor Başkanı Hakan Karaahmet, sadece Giresunspor’u sevin demişti.

Karaahmet, kongrede, “Giresun şehri ekonomisi düşük bir şehir, Giresunspor ise ligin en düşük bütçeli takımı durumu da. Ligi dizayn etmek ve ayağımıza çelme takmak için plan yapanlar var. Artık destek bekliyorum demek istemiyorum, sadece şunu söylemeliyim ki bu takımı sevin! Giresunspor ile birlikte hepimizin bir zamanlar televizyondan izlediği oyuncuları şehrimizde görüyoruz. 10 kişiyle kendimizden büyük bir takıma karşı mücadele verdik. Bu ve buna benzer pek çok mücadeleyi yaşadık ve birlikte çok kez mutlu olduk. Giresunspor Kulübü, kesinlikle ego ve kapris yeri değildir! Giresunspor için ihtiyaç halinde gerekirse düşmanıma dahi giderim ama Giresunspor üzerinden hesaplaşma görülmesini asla doğru bulmuyorum. Üzülerek belirtiyorum ki bazı şeyler gittikten sonra daha iyi anlaşılacak. Maalesef biz Süper Lig’e çıktık ama orda bile mutlu olamadık. Giresunspor’u kim yönetiyorsa arkasında duralım. İki buçuk yılda başıma gelmeyen kalmadı. Ben Giresun’da yeni savaşmıyorum. Korkmuyorum. Ben düşersem her şey düşer. Biz Giresunspor için o kadar maddi ve manevi riskler aldık ki! Hangi yönetici Giresunspor’a bir kuruşunu verdi” İfadelerini kullanmıştı.

Tüm hakları ATAK AJANS'a aittir.