Giresun Spor Gazete

Şimdi bahane zamanı değil!

Başkan Karaahmet, “Ben alacağım deyip de kenara çekilmek doğru değil. Hep beraber kulübü alacaklar. Herkes bahaneyi bırakacak” dedi

Şimdi bahane zamanı değil!
15 Şubat 2023 - 8:19

Spor Toto Süper Lig ekibi Bitexen Giresunspor Kulüp Başkanı Hakan Karaahmet, yaşanan süreç ve gelinen noktadaki tüm düşüncelerini ifade etti.

Yeşilgiresun Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan Başka Karaahmet, “Takımı istiyoruz dediler. Biz de tamam o zaman kongre kararı alalım dedik ve aldık. Belediye Başkanıyla da görüştüler. Konuştuk ve ben üzerime düşeni yaparak kongre kararı aldım. Onlar da üzerlerine düşeni yapacaklar. Giresunspor ilk oturumda yönetimini bulmak zorundadır” dedi.

“DESTEK OLUN DEDİK OLMADILAR”

1.5-2 senedir Giresunspor’a kimsenin para vermediğine değinen Karaahmet, “Hiçbir destek vermediler ama bana hesap sordular. Altyapısına futbolcu getiremeyen kulübü biz süper ligde tuttuk. An itibariyle satılıp kulübe kaynak aktarma noktasında 1.5 milyon euro değerinde futbolcularımız var. Birçoğuna teklif var. Bu bizim işimizi doğru yaptığımızı gösteriyor” diye konuştu.

“GİRESUNSPOR YÖNETİM BULMAK ZORUNDADIR”

2-3 maaş geriden gelerek kulübü yokluk ortamına rağmen ayakta tuttuklarını ifade eden Karaahmet; “O zaman biz götürürdük takımı. Neden kongre kararı aldırdılar bana. Ben alacağım deyip de kenara çekilmek doğru değil. Hep beraber kulübü alacaklar. Herkes bahaneyi bırakacak. İlk kongrede 190 kişiyle işi bitirelim. Ben de yardımcı olayım. 18’inde Giresunspor yönetimini bulmak zorundadır yoksa kulübümüzü çok kötü günler beklemektedir” ifadelerini kullandı.

Tüm hakları ATAK AJANS'a aittir.