Giresun Spor Gazete

İrfan Buz, basının karşısına çıktı

Giresunspor Teknik Direktörü İrfan Buz, “Hazırlıklarımızı tamamen Trabzonspor müsabakasına yoğunlaştırdık” dedi.

İrfan Buz, basının karşısına çıktı
19 Mayıs 2023 - 7:13

Giresunspor Tesisleri’nde gerçekleşen antrenmanda basına açıklamalarda bulunan Teknik Direktör İrfan Buz, Trabzonspor maçına odaklandıklarını ve 3 puanı almak için çalıştıklarını ifade ederek şunları söyledi: “Her şeyden önce Fenerbahçe müsabakasından 1 puanla çıkmamız moral ve motivasyon olarak bizim açımızdan çok önemliydi. Fenerbahçe maçından önce şunu söylemiştim. O bizi önümüzdeki 3 müsabakaya hazırlayacak. Oyuncularımızın performansı çok iyi bir şekilde sahaya yansıttı ve 1 puanımızı aldık. Şimdi bunu unuttuk ve hazırlıklarımızı tamamen Trabzonspor müsabakasına yoğunlaştırdık. Trabzonspor maçı bizim açımızdan önemli. 14 günlük süre içerisinde takımımızı en iyi şekilde hazırlamak istiyoruz. Özel bir müsabaka. Bir hazırlık maçı yapmayacağız. Sebeplerinden bir tanesi de ortada, kadromuz çok kısıtlı. Bu riske girmek istemiyoruz. Tamamen Trabzonspor’a odaklanacağımız için bunu yapmayacağız. En iyi şekilde hazırlanacağız.”

“MATEMATİK BENİM İŞİM”

Puan hesabı yapmadıklarını belirten Buz, “Matematiği iyi biliyorum. Tabi futbol hesap işi değil. Her zaman şunu söylerim. Son haftaya kadar her şey olabiliyor. Farklı hesaplar ortaya çıkabiliyor. Sizin o eylemin içerisinde neler yapabilirsiniz, ona bakacaksınız. Tamamen Trabzonspor maçına odaklanmamız gerekiyor. Tabi ki galip gelmek istiyoruz, 3 puanımızı almak istiyoruz. Bizim hesaplar onların üzerinde” dedi.

Takımın önemli oyuncularından Vukan Savicevic ve Alexis Perez’ın durumu hakkında bilgi veren Buz, “Savicevic’in kaburgasında kırığı vardı. İdmanlara başladı. Alternatif açısından çok önemli bir oyuncu. Sizde takdir edersiniz ki Perez’de çok önemli bir oyuncumuz. Şimdi İngiltere’de tedavi görüyor. 19-20 Mayıs gibi bize katılacak. Umarım kısa zaman içerisinde oynama şansını bulabilir” dedi.

Tüm hakları ATAK AJANS'a aittir.