Giresun Spor Gazete

Avrupa ve Amerika’da gece

Giresunspor, Avrupa ve Amerika’da Şubat ve Nisan aylarında gece düzenleyecek.

Avrupa ve Amerika’da gece
03 Ocak 2023 - 8:18

Giresunspor’un Yurtdışı sorumluları Asbaşkanlar Metin Çoban ve Savaş Şahin öncülüğünde gece çalışmaları sürdürülüyor.

Avrupa Giresun Federasyonu öncülüğünde 22 Şubat’ta Almanya’nın Köln kentinde, Amerika Kdz. Giresunlular Derneği liderliğinde ise 30 Nisan’da New York’ta düzenlenecek gece ile ilgili çalışmalar sürdürülüyor.

AVRUPA, KÖLN’DE BULUŞACAK

Almanya’da ikamet eden Giresunspor Asbaşkanı Metin Çoban, Köln’de düzenlenecek gece ile ilgili hazırlıkların sürdürüldüğünü belirterek, “44 yıl sonra Hakan Karaahmet başkanlığında yakaladığımız başarı hepimizi büyük bir sevince boğmuştu. Bu dönem şahsımıza tevdi edilen görevle birlikte kulübümüzün içinde bulunduğu maddi ve manevi sıkıntılara bir nebze ilaç olabilmek için Avrupa Giresun Federasyonu Başkanı olarak üye Giresun Derneklerimizin değerli başkanları ile gece düzenlemeye karar verdik. Çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gecemize katkı sağlayacak herkese şimdiden teşekkür ediyorum” dedi.

Köln’deki gece için Giresunspor Store ürünleri gecenin yapılacağı salonda satışa sunulacak.

AMERİKA, NEW YORK’TA BULUŞACAK

Amerika Birleşik Devletleri’nde ikamet eden Giresunspor Asbaşkanı Savaş Şahin, geçtiğimiz yıl tarihinde ilk kez yurtdışında geceyi New Jersey’de düzenlediklerini belirterek, “Geçen sezon gecemize katkıda bulunan hemşerilerimize sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Kulübümüze destek vermek amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Türklerin ve Giresunlu hemşerilerimizin yoğun olarak yaşadığı Delaware, Pensilvanya, New Jersey, Connecticut, Massaucest eyaletlerini New York’ta bir araya getirerek Giresunspor’a destek sağlayacağız. Kulübümüzün içinde bulunduğu sıkıntılı durumu bertaraf etmek için var gücümüzü ortaya koyacağız” ifadelerine yer verdi.

Tüm hakları ATAK AJANS'a aittir.