Giresun Spor Gazete
Giresun Spor Gazete

Türk futbolunda yer yerinden oynayacak!

Erzurumspor-Giresunspor maçının hakemi Emre Malok tarafından adeta katledilen Giresunspor’dan yapılan yazılı açıklamada, Türk futbolunda deprem etkisi yaratacak konulara dikkat çekildi, futbol sahalarında adaletin sağlanması istendi.

16 Aralık 2019 - 15:04 'de eklendi ve 1420 kez görüntülendi. A+A-

Türk futbolunda yer yerinden oynayacak!

GİRESUNSPOR ERZURUM’DAKİ SKANDALLARIN PEŞİNİ BIRAKMIYOR

TFF 1. Lig’de 15. Hafta mücadelesinde Büyükşehir Belediye Erzurumspor’a deplasmanda skandal hakem kararlarıyla 2-0 yenilen Giresunspor’da, maçın hakemi Emre Malok’a gösterilen tepkiler artarak devam ediyor. Giresunspor Kulübü Basın Sözcüsü Ferhat Karademir, tesislerde düzenlediği basın toplantısında, İstanbul bölgesi hakemi Emre Malok’un Erzurum’daki kararlarının kesinlikle art niyetli olduğunu düşündüklerini ifade ederek, Türkiye Futbol Federasyonu’nu ve Merkez Hakem Kurulu’nu göreve davet etti.

ERZURUM’DA TÜRK FUTBOL TARİHİNE KARA BİR LEKE SÜRÜLMÜŞTÜR

Çotanakların Basın Sözcüsü Ferhat Karademir, Giresunspor yönetim kurulu adına maçın görüntüleriyle birlikte yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi;

“Giresunspor, TFF 1. Lig’e adım attığı günden beri gerek federasyonumuz, gerekse hakem atamaları ve hakem komitemiz ile ilgili hep yapıcı, hep olumlu demeçlerde bulunmuştur. Kaldı ki Giresunspor’un çok ciddi hakem hataları yaşadığı zamanlarda bile hakemlerin art niyetli olmadığını, onlarında insan olduğunu hata yapabileceklerini vurgulamışızdır.

Ta ki 14.12.2019 Cumartesi günü oynanan Erzurumspor – Giresunspor müsabakasının 2. yarı düdüğü çalana kadar. 2. yarı başladıktan sonra Türk futbol tarihine kara bir leke sürülmüştür. 2. yarının başlama düdüğüyle beraber hakem faktörü devreye girmiş, oyuncularımızı vermiş olduğu saçma ve yanlı kararlarıyla baskı altına almıştır.”

ERKAN SÖZERİ, BÜNYAMİN GEZER, EMRE MALOK ÜÇGENİ ARAŞTIRILSIN

“Son haftalarda ligde almış olduğumuz başarılı sonuçlar sonrasında Erzurumspor maçı öncesinde hakem konusundaki kuşkularımızda maalesef haklı çıkmış bulunuyoruz. Hafta başı Emre Malok maç hakemi olarak atandığını öğrendiğimizde kuşkularımızın gerçekliği de ispatlanmış oldu. Kuşkularımız daha hakem atamaları olmadan Emre Malok’un bu maça atanacağı bilgisinin bize gelmesiydi. Emre Malok’un iki senede yönettiği tüm maçlarımızda kasti ve hatalı yönetimler, her maçımıza etki etmiş ve damgasını vurmuştur.

Emre Malok neden 2. defa deplasman maçımıza verilmiştir? Balıkesir maçında aynı şekilde bizi katletmiştir. Şimdi sormak istiyoruz. Bu kadar hakem varken bu maça neden Emre Malok atanmıştır? Bunu neden sorduğumuzu merak ediyorsanız, biz şu sorulara cevap arıyoruz.

Emre Malok’u kim hakem yapmıştır? Bütün hakemlik vecibelerini kimin sayesinde almıştır? Cevap verelim; Bünyamin Gezer. Peki, Bünyamin Gezer’in Erkan Sözeri ile ne alakası var? Onu da cevaplayalım; Erkan Sözeri’nin en yakın arkadaşlarından biridir. Erzurumspor içinde hem sportif direktörlük hem de hakem hocalığı konusunda yardım ettiği bilinmektedir. Bu sadece bizim düşüncemiz değil basına da yansımıştır. Buradaki kirli oyunları MHK bozmalıdır. MHK Başkanı Sayın Zekeriya Alp’in bu maçın hakem atamasından bilgisi olduğuna inanmıyoruz. Bünyamin Gezer nerelere, kimlere etki edip, bu maça Emre Malok’u nasıl atatıyor? Bu gücü televizyonlarda yaptığı programlardan mı alıyor, yoksa geçmişte yaptığı MHK’deki yapılanmadan mı alıyor? Lütfen bu konu araştırılsın, Zekeriya beyden rica ediyoruz. Kısacası Erkan Sözeri, Bünyamin Gezer, Emre Malok üçgeni lütfen araştırılsın. Eğer söz konusu sorulara cevap verilmezse Türk futbolunun güvenirliği tehlikeye düşecektir. Bu da ligimizin kalitesini ve marka değerini olumsuz etkileyecektir. Cumartesi akşamı TRT Spor’da yapılan maç değerlendirmesinde Bünyamin Gezer’den, Erzurumspor-Giresunspor maçının değerlendirilmesi istenildiğinde, konuyu iki kelimeyle geçiştirip üstünü kapatmaya çalışmıştır.”

EMRE MALOK; BİLİNÇLİ, KASTİ VE ART NİYETLİ DAVRANMIŞTIR

“Maç içinde malum pozisyonda Murat Uçar’ın ikinci sarıdan atılması gerektiğini anlatmaya çalışan oyuncumuz Del Valle, Aykut Demir tarafından Türk futbol tarihinde görülmemiş bir şekilde darp ediliyor. İkinci sarıdan atılması gerektiğini bilen Murat Uçar’ın kart görmemesi için Emrah Başsan yerde ölüyor numarası yaparak ambulans çağırtıyor. İbrahim Akdağ oyuncumuz Muhammed Bayır’a tokat atıp, parmağını gözüne sokmaya çalışıyor, yine aynı oyuncu Bekir’e iki defa yumruk atıyor. Hakemin gözünün önünde bir insanın ağzına alamayacağı şekilde oyuncularımızın ailesine küfürler yağdırıyor. Sanki ne yaparsa yapsın hakemin kendisini oyundan atamayacağının bilincinde gibi davranıyor.

Gözlerinin önünde bu olaylar yaşanırken maçın hakemi Emre Malok, oyuncusunun yerde boğazlandığını gören Hakan Kutlu’nun kendi görev bölgesinden 1 metre farkında olmadan dışarı çıktığını takip edip, hocamıza ve yardımcısına kırmızı kart gösteriyor. Maçta Erzurumspor oyuncularının en az 3 tane kırmızı kart görmesi gerekirken biz 4 tane kırmızı kart görüyoruz. Bizim en etkili oyuncularımızdan biri olan Del Valle darp edilmesine rağmen, maçın sonucuna direk etki edilmek için haksız bir şekilde kırmızı kart ile cezalandırılıyor. Bu haksız cezanın kaldırılmasını istiyoruz.

Peki, Erkan Sözeri ve yardımcıları çizgi ihlali yapmadı mı, onlar neden kollanıyor? Bundan anlıyoruz ki hakem tarafından söz konusu maçın sonucunun kurgulandığı aşikardır. Kesinlikle bilinçli, kasti, art niyetli davranmıştır. Maçta göstermesi gereken kartları göstermeyip, maçın sonucuna direkt etki etmiştir. Tüm Türkiye’nin gözünün önünde maçı katletmiştir. Bu söylediklerimiz görüntülerle sabit olup, konu ile alakalı şikayetlerimizi yüksek hakem kuruluna ileteceğiz. Bu tür hakemlerin Türk futboluna ve Türk hakemlerine zarar verdiklerini düşünüyoruz. Biz ilk defa yenilmiyoruz ama bu kadar haksızlığa göz yumacak kadar aciz değiliz. Lütfen Merkez Hakem Kurulumuzu futbolcularımıza, idarecilerimize, davranış ve hitap olarak yakışmayan, aynı zamanda belirli kişilerle temiz olmayan ilişkileri olan Emre Malok gibi şahıslardan Türk hakemliğini temizlemelerini ve herkese aynı adaleti uygulamalarını rica ediyoruz.”

İSTİKLAL MARŞI’NDA RAHATTA DURAN AYKUT DEMİR’DEN VEFA BEKLEMEK HATA OLUR

“Bir serzenişte Aykut Demir’e bulunmak istiyoruz. Bu kulübe geldiğinde, futboldan silinmiş, hiç bir futbol kulübünün kapısından geçirmediği bir oyuncuydun. Giresunspor sayesinde tekrar futbola döndün. Erkan Sözeri demiş ya; ‘Oyuncularımızı sakin olmaları konusunda uyardık’ diye. Senin kinin nedir, sebebi nedir? Giresunspor seni futbola geri döndürmekten başka ne yapmıştır? Gerçi bizde vefadan bahsediyoruz, ülkemizin İstiklal Marşı’nı söylemeyen, İstiklal Marşı okunurken rahatta duran birinden vefa beklemek hata olur. Bunların hepsi görüntülerle sabittir.”

ERKAN SÖZERİ, SEN KİMSEYİ TANIMAZSIN, SEN PARAYA GELDİN

“Gelelim Erkan Sözeri’ye; Maç sonunda tahrik eden, camiamızı suçlayan açıklamalarda bulunmuştur. Evet, Erkan Sözeri doğrudur, geçen sene seni biz çağırdık. Niye çağırdık; Kariyerin Giresunspor’da filizlenmiş, içinde Giresunspor sevgisi vardır diye. Evet, birde yeni yönetimdik sarıldık sana. Sen de; ‘Benim şehrim’ dediğin Giresunspor’dan 4 maça 1 senelik ücret istedin, bizde verdik. Çünkü başka şansımız yoktu. Allah razı olsun bizi de kümede bıraktın. Yeni sezonda da sana her türlü yetkiyi verdik, istediğin tüm oyuncuları aldık. Hem de bütçemizi delerek. Söyle bakalım Erkan Sözeri, burada kim kendini tehlikeye atmış, istediği parayı alan, istediği oyuncular alınan Erkan Sözeri’mi, yoksa sana her türlü fedakarlığı yapan Giresunspor mu? Gerçek tek Erkan Sözeri, sen kimseyi tanımazsın, sen paraya geldin. Paranı da aldın, gittin. Yalandan kariyer falan anlatma. Senin hoca olarak bir şampiyonluğunu ya da başarını hatırlamıyoruz. Yanlışımız varsa düzelt. Sonuç olarak sana bundan sonraki hocalık hayatında başarılar dileriz. Nice kariyerler yapman dileğiyle, Giresunspor’u ağzına almadan bir hayat geçirmeni temenni ederiz.”

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Giresunspor 13×13 peşinde Giresunspor 13×13 peşinde

Çotanakların Başkan Yardımcısı Tütüncü, “Altay’ı da yenip 12 maçlık galibiyet serimizi sürdürmek amacındayız.”...

Hazırlıklar tamamlanıyor Hazırlıklar tamamlanıyor

Giresunspor’da Adanaspor mesaisi dün başladı...

Giresunspor’a büyük şok! Giresunspor’a büyük şok!

TFF 1. Lig lideri Giresunspor'da bu akşam yeşil beyazlı camia açısından çok önemli bir gelişme yaşandı....

Her şey yarım asırlık hasreti dindirmek için Her şey yarım asırlık hasreti dindirmek ...

Çotanakları başarıdan başarıya koşturan Keleş; “Giresun halkının 44 senelik Süper Lig özlemini hep birlikte dindireceğiz.”...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Giresunspor 13×13 peşinde Giresunspor 13×13 pe...

Çotanakların Başkan Yardımcısı Tütüncü, “Altay’ı da yenip 12...

Hazırlıklar tamamlanıyor Hazırlıklar tamamlanıyor...

Giresunspor’da Adanaspor mesaisi dün başladı...

Giresunspor’a büyük şok! Giresunspor’a büyük...

TFF 1. Lig lideri Giresunspor'da bu akşam yeşil beyazlı cami...

Her şey yarım asırlık hasreti dindirmek için Her şey yarım asırlık has...

Çotanakları başarıdan başarıya koşturan Keleş; “Giresun halk...

“Altay’ı da yenmek istiyoruz” “Altay’ı da yenmek istiyo...

TFF 1. Lig lideri Giresunspor’da, Kulüp Asbaşkanı Sinan Akgü...

Tek rakibimiz Manchester City! Tek rakibimiz Manchester ...

Teknik direktör Hakan Keleş’in talebeleri büyüleyici perform...

Altay mesaisi başlıyor Altay mesaisi başlıyor

Giresunspor teknik direktörü Hakan Keleş, Adana deplasmanı d...

Kritik maçı o yönetecek Kritik maçı o yönetecek...

Giresunspor’un Pazar günü Çotanak Spor Kompleksi’nde Altay i...

Erolcan da sıkıntı yok Erolcan da sıkıntı yok

Dizindeki sakatlık nedeniyle Adanaspor maçında riske edilmey...

Gizli golcü Sergen Gizli golcü Sergen

Giresunspor’un başarılı stoperi Sergen Piçinciol, Adanaspor ...

1926 Bulancakspor HABERLERİ
Video Galeri