Giresun Spor Gazete
Giresun Spor Gazete

SACİT ALİ EREN GÜVEN TAZELEDİ

Giresunspor’un dünkü kongresinde kullanılan 250 geçerli oyun 213’ünü alan Sacit Ali Eren, yeniden Giresunspor Kulüp Başkanlığı’na seçildi.

19 Haziran 2019 - 18:48 'de eklendi ve 1907 kez görüntülendi. A+A-

SACİT ALİ EREN GÜVEN TAZELEDİ

Spor Toto 1. Lig ekibimiz Giresunspor’da, olağan genel kurul ikinci oturumu yapıldı. Zaman zaman gergin anların yaşandığı kongrede Sacit Ali Eren ve Harun Cici başkanlığındaki iki listeyle seçime gidildi. Yapılan oylama sonucunda oy kullanma hakkına sahip 643 kişiden 252 delege oy kullandı. Kullanılan 252 oyun 250’si geçerli sayıldı. 213 oy alan Sacit Ali Eren, Giresunspor’un yeni başkanı oldu. Harun Cici 37 oy aldı, 2 oy geçersiz sayıldı. Bu sonucun ardından Giresunspor’un yeni başkanı bir kez daha Sacit Ali Eren oldu. kongrenin ardından Giresunspor yönetimi tesislerde ilk toplantısını yaptı ve yeni sezon planlamasına başladı. Giresunspor’un yeni yönetiminin görev dağılımının kısa bir süre içerisinde açıklanması bekleniyor.

EREN TEŞEKKÜR ETTİ

Giresunspor Kulüp Başkanı Sacit Ali Eren, kongre sonrası yaptığı açıklamada, genel kurulda bir kez daha kendisine ve ekibine verilen desteğe teşekkür etti. Başkan Eren, “İnşallah Giresunspor’u daha iyi yerlere getiririz, hepimiz için hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

 

GİRESUNSPOR’UN YENİ YÖNETİM KURULU LİSTESİ

Giresunspor Başkanı Sacit Ali Eren’in yönetim kurulunda şu isimler yer aldı;

İsmail Kurt, Ali Tekbaş, İsmail Demir, Fazıl Ziya Pamukoğlu, İbrahim Cemal Çabukusta, Ferhat Karademir, Sinan Akgün, Hasan Yılmaz, Said Safi, Mehmet Şener, Hüseyin İpek, Mehmet Fevzi Usta, Hüseyin Taşkın, Abdül Selam Çağırıcı, Mutlu Ömer Kahraman.

“GİRESUNSPOR’UN 1 LİRASINI YEMEM VE YEDİRMEM”

Çotanakların Başkanı Eren, “Ben Giresunspor’u nasıl Süper Lig’e çıkarırızın hesabını yapıyorum.”

Giresunspor Kulüp Başkanı Sacit Ali Eren, kongrede yaptığı konuşmada, “Biz altı önce göreve geldiğimizde zor bir dönemde göreve geldik ama çıkıp, borç şuydu, bu vardı, bu yoktu demedik. Burada ben şuna dikkat çekmek istiyorum. Diğer başkan adayımıza bütün bilgileri verdik. Detaylı olarak anlattık. Ama buraya geldi, 25-30 milyon borç dedi. 11 futbolcudan oluşan gelir gider farkını biz kulübe bağış olarak bıraktık. Giresunspor’un totale vurduğunuz zaman 19-20 milyona vuran borcunu biz 12 milyona çektik. Bizim birlik olmamız gerekirken, lobimizi güçlendirmemiz gerekirken, sürekli birbirimizle uğraşıyoruz. Şunu gördüm hedefin ibra edilmemek olduğunu gördüm. 15 yaşından beri çalışıyorum, bedenen de çalıştım, koltukta da oturdum, yüzlerce işçi çalıştırdım, yaptığım dairelerin hesabını bilmiyorum. Yanımda çalıştırdığım kimse benden 1 lira alacağı olduğunu söyleyemez. Ben Giresunspor’un da 1 lirasını yemem, yedirmem. Ben Giresunspor’u nasıl Süper Lig’e çıkarırız, bu şehri nasıl bir adım daha ileri götürürüzün hesabını yapıyorum. Giresunspor için hayırlısı ne ise o olsun” dedi.

ŞENLİKOĞLU, “GİRESUNSPOR’UMUZ GÖZBEBEĞİMİZ”

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, kongrede yaptığı konuşmada, “Bu sıcakta buraya gelmek Giresunspor aşkı demektir. Giresunspor’a nasıl sahip çıktığımızı gösteren bir kongre yaşıyoruz. Giresunspor birleştirici olmalı, ayrıştırıcı olmalı. Çok fazla talep olması da güzel bir şey. Giresunspor’da yönetici olmak, aday olmak, başkan olmak, seyirci olmak bir fedakarlıktır. Giresunspor’umuz gözbebeğimiz. Birleştirici olalım, konuşalım, anlaşalım ve Giresunspor’a hep beraber sahip çıkalım. Bizde bu emeğe olan saygı gereği Giresun’a ve Giresunspor’umuza, Giresun sporuna nasıl daha fazla destek veririzin planlarını yapıyoruz. Belediyede bir birim oluşturmanın çalışmalarına başladık. Spora profesyonel bir bakış açısıyla yola çıktık. Yarışa çıkan adaylara başarılar diliyorum, emeği geçenlere çok çok teşekkür ediyorum. Giresunspor bizi birleştirsin, emek verelim, katkı verelim, bende belediye başkanı olarak bu zaman kadar nasıl ki Sayın Bakanımız ile birlikte sahip çıktıysak, bundan sonrada sahip çıkmaya hazırız. Giresunspor bizim markamızdır, hepimizindir. Giresunspor’umuzun her zaman yanında ve destekçisi olmaya devam edeceğiz. Teşekkür ediyorum” dedi.

YAMAK ADAYLARDAN 500 BİN DESTEK SÖZÜ İSTEDİ

Giresunspor eski başkan yardımcısı Nahid Yamak, kongrede yaptığı konuşmada, “Giresunspor’un bayram gününe hoş geldiniz. Bence Giresunspor artık kalite. Biz 10 yıl önce geldiğimizde de bugün de hep iyi olmasını, gençlere bir gün Giresunspor’da oynayabileceklerini aşılamak istedik. Sahamız yoktu, alt yapı tesisimiz yoktu. Biz 9 milyon Euro ile aldığımızda takım 2. Lig’deydi. Sayın Cici’ye buraya geldiği için, Almanya’da çalışıp kazandığı paraları Giresunspor’a harcamak istediği için teşekkür ediyorum. Giresunspor’u alacak kişi gidip bilançoyu alır, gelir-gideri görür. Biz Giresunspor’u aldığımızda borcu bile alamıyorduk. Ben şöyle bir öneri getirmek istiyorum. Biz kötü günde de iyi günde de buradayız. Yenilen tarafın da Giresunspor’a destek vermesini istiyoruz. Hangi yönetim gelirse gelsin yenilen kazanana destek olma sözü, TÜFAD’ın da Giresunspor’a katkı sunmasının sözünü verelim. Yenilen başkan vereceği desteği açıklasın, yenilen başkan bir 500 bin versin mi?” diye sordu.

EREN 500 BİN DESTEĞİ KABUL ETTİ

Sacit Ali Eren, Nahid Yamak’ın 500 bin destek verme sözünü kabul etti ve, “Ben 500 bin TL destek vereceğime söz veriyorum” dedi.

CİCİ 500 BİN DESTEĞİ KABUL ETMEDİ

Yamak’ın sözüne TÜFAD adayı Cici, “Ben 500 bin desteği kabul edemiyorum çünkü faaliyet raporlarında şüphelerim var” dedi. Cici’nin bu söz verememesi salonda tepki çekti.

 

Kongrede divan heyetine Osman Öden, Volkan Türkyılmaz ve Yalçın Esen seçildi.

Divan Başkanı Osman Öden, yaptığı açılış konuşmasında, “Kongremize hoş geldiniz, bizi bu göreve layık görenlere teşekkür ediyorum, sizi mahcup etmeyeceğiz inşallah” dedi.

Öden, ardından gündem maddelerini okudu ve oylamaya sundu, oylama sonucunda gündem maddeleri kabul edildi.

Divan heyeti başkanı Osman Öden tarafından Giresunspor’un toplam 1519 kişilik üye sayısı olduğu açıklandı, vecibelerini yerine getiren üye sayısının 643 kişi olduğu açıklandı. Bazı üyeliklerin silindiği yönünde kamuoyunda oluşturulan algının yanlış olduğu ifade edildi.

Giresunspor’un gideri 16 milyon 924 bin, gelirleri ise 14 milyon 460 bin, aradaki farkın ise 2 milyon 463 bin olduğu açıklandı.

CİCİ; “İSRAFLARDAN KAÇINMALIYIZ”

TÜFAD Giresun Şubesi Adayı Harun Cici, bu esnada söz hakkı istedi. Cici, konuşmasında, herkesi selamlayarak, “Giresunspor’umuzun kongresine hoş geldiniz. Değerli misafirler biraz önce kulübümüzün icraları, mali raporu konuşuldu anlatıldı. Ben eski bir bankacı olarak net olarak bilmek istiyorum. Bizim kulübümüzün Sayın Bozbağ tarafından 5,5 milyon borcu vardı. Şimdi ise borcun bizim öğrendiğimiz kadarıyla 10-12 milyon arasında olduğu. 2019-20 sezonunda TFF’den gelecek tüm gelirlere temlik konulabileceği bize iletildi. Bizim borcumuzun 25 milyon civarında. Eksiğim varsa hep beraber burada açıklayacaklar. Giresunspor’un sahipleri bu mali yapımızı görsün, ona göre ibra edecekler veya etmeyecekler ona göre karar versin. Giresunspor’un hepimizin 1 milyon 200 bin Giresunlu’nundur. Burada güzel bir kongre yapıyoruz. Başkanımdan rica ettim, bu kadar insanları sıkıştırmayalım. Biz bu göreve talip olur kazanırsak her şey biraz daha düzenli olacak. 5,5 milyon lira ile devralınan bir kulüp sayın başkan alınmayın sakın, Giresunspor’un harcamalarını yaparken israflardan kaçınmalıyız. 5,5 milyon ile görevi devralan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Kimsenin buradan bir beklentisi yok. Aradaki 20 milyon borçta yetimin hakkıdır, özel idareden para aktarılıyor, belediyeden para aktarılıyor, buna göre harcama yapılması lazım. İkinci dönem alınan puanlar ortada. Biz 20 milyona yakın bir harcama yapmışız aldığımız puanlar belli. 11 futbolcu almışız, bu 11 futbolcu içinde Sivas’tan gelen hastalık raporu olan futbolcu olduğu bilgisi geldi. 11 futbolcudan 3 kişi kadroya girmiş. Takım ise bizim tarafımızdan kurtarılmadı, takımı kurtaran Afyon’un almış olduğu, Elazığspor’un almış olduğu başarısız sonuçlar. Ben sporun içinden geliyorum, Dortmund Türk Spor’da görev yaptım, Giresunspor’un Almanya temsilciğini yaptım. Sayın Canikli Bakanımız bu kulübe her türlü desteği yaptı fakat sonuç ortada. Fazla başınızı ağrıtmak istemiyorum. Başkanlarımdan mali raporun açıklanmasını, 11 milyon mu, 25 milyon mu olduğunu açıklamalarını talep ediyorum, teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“BORÇ KONUSUNDA TÜM BİLGİYİ VERDİ”

Harun Cici tekrar söz aldı, “Sanırım hem Ali başkan, hem Mustafa başkan beni yanlış anladı. Ali bey birleştirici olalım diyor. Benim Giresun için, Giresunspor için yanlış bir düşüncem olamaz. Ali başkana teşekkür ediyorum, bize her türlü bilgiyi verdi borç konusunda. Ben daha iyisini yapabilmek için talip oldum. Seçilemediğim takdirde de Giresunspor’un yanında olduğumu söylüyorum. Burada yanlış anlaşılma var. Genel kurula, delegelere, hepinize sonsuz teşekkür ediyorum, rahatsızlık verdiysem affola” ifadelerini kullandı.

 

TEK; “GELİRLERİN ÇOĞUNDA İPOTEK OLDUĞUNU GÖRDÜK”

TÜFAD Giresun Şubesi Başkanı Hasan Ali Tek, yaptığı konuşmada, “Genel kurulumuzun bizim olayın içine girmemiz ile burada bir açıklama yapma gereği hissettik. Neden böyle bir duruş gösterdik. Şunun için. Giresunspor borç için mi uğraşacak, yoksa sportif başarı peşinde mi koşacak? İnsanların mutlu olması için büyük emekler harcıyoruz. Şehirle aidiyeti olmayanlara bütçe harcıyoruz. İyi dönemlerimiz oldu, kötü dönemlerimiz oldu ama şehirle entegrasyon sağlayan takımların başarılı olduğunu gördük. Şu an itibariyle ileriye dönük gelirlerinin birçoğunda ipotek olduğunu gördük. Alt yapının sessiz çığlıklarla bir alt kategoriye düştüğünü belki de bir çoğumuz bilmiyor. Biz bu şekilde bir farkındalık yaratmak istedik. Bu işin parayla yürüyeceğini ısrarla savunan insanlara. Giresunspor’umuz bu ligde yeterli gelire sahip diyoruz. Kendi öz kaynaklarına döndüğünde geleceğine ipotek koymadan sürdürülebilir bir yapıya sahip olduğunu haykırmak istiyoruz. Buradan çıkacak her sonucun Giresunspor’a iyi olacağını düşünüyor bu duygu ve düşüncelerle bu olaya talip olduğumuzu söylüyor, teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

ERGUN; “BEN RAKAMLARA TAKILMIYORUM”

TÜFAD Giresun Şubesi Üyesi Aziz Ergun, söz aldı. Ergun yaptığı açıklamada, “Neden varız? Önce bir noktadan hareket edelim. 28 yıldır Giresunspor kongrelerine katılıyorum. 16’sında oy kullanmadım. Bundan sonra katılacağım kongreyi de pek düşünmüyorum. Çok fikirler yarıştırdık. Kırmayalım, dökmeyelim, incitmeyelim. Öyle bir kongre havası essin ki hafızalarda kalabilsin istedik. En önemli şey hemşehrilik duygularını öne çıkarabilmek, birlik ve beraberliği sağlamaktır. Bu kongrenin birlik ve beraberliğimizin üst seviyeye geldiği bir konumdan bahsediyorum. Birileri rakamlar üzerinden tenkit eder, birileri savunur. Görülüyor ki Giresunspor’da bir sorun var. Ben rakamlara takılmıyorum, eğitim kadrolarında Giresunlu antrenörler yoksa dış kaynaklar varsa, burada bir sorun var demektir. Kimseyi yadırgamamak adına söylemek istemiyorum ama tabi ki şampiyonluk hedeftir ve ona göre bir antrenör seçimleri yapılır ama isterdim ki komşu illerden antrenör olacağına benim öz kaynaklarımdan seçilsin isterdim. Ben diyorum ki onlar şampiyonluğu hedef alıyorlar çok değerli bir hocayla anlaşmış, 25 milyon bütçe belirlemiş saygı duyuyorum. Türkiye’de benim tanımadığım antrenör yok. Giresunspor’da bugün Giresunlu yok. Kendi özümüze döneceğiz, üreteceğiz ve biz Giresun’uz sözünün kararını öyle verin” ifadelerini kullandı.

BOZBAĞ; “BURADA AHKAM KESENLERİN DAVALARIYLA UĞRAŞTIM BEN”

Giresunspor eski başkanı Mustafa Temel Bozbağ, yaptığı konuşmada herkesi selamlayarak, “Ben bugün gerçek anlamda konuşma yapmak için gelmedim. Artık Giresun vilayetini farklı görevde temsil etmeye çalışacağım. Bazı şeyleri hayretle izliyorum, dinliyorum. Çokta insanlara vurmayacağım aldığım terbiye nedeniyle. 2012’de 5-25 kişiyle kulübü aldım. 21 trilyon borç, Euro 2,35 yani 9 milyon Euro’ya 2012’de devraldım. İki tane kayyum görmüş, burada sayabileceğim 25 kişiyle aldım. Kimse yoktu. 6,5 sene şerefimle, namusumla, fındık sattık, takvim sattık, araba çekilişleri yaptık, kapı kapı gezdik, Sayın Bakanımız Nurettin Canikli arkamızda durdu. Borca dikkat edin 9,6 milyon Euro. 6 sene başkanlık 10 milyon senelik desen 60 milyon. Bu arada ne yapmış Mustafa Bozbağ, TFF’den fair-play ödülü almış, UEFA Lisansı almış. Bu lisans mali yapısı kötü bir kulübe verilmez. TFF’nin töleransı da olmaz, Avrupalının hiç olmaz. Kaç lira borçla bırakmış 700 bin Euro. Nasıl bırakmış ülkedeki ekonomik olaylardan. Nasıl bırakmışım ‘futbolcumun borcunu ödeyemediğim yerde durmam’ dedim diye. Burada ahkam kesenlerin davalarıyla uğraştım ben. Hepsi kayıtlı. Giresunspor’u kendi ailemden daha üstün gördüm. Sizler sayesinde kulüpler birliği başkanı oldum, TFF yönetimine girdim. Hepinizden Allah razı olsun. Ali başkan burada… Batak bir takıma UEFA Lisansı verilir mi? Ben size soruyorum. Giresunspor Ali başkan döneminde de UEFA lisansı aldı. Ben Sacit Ali Eren’i savunmak için buraya çıkmadım. Ben Harun bey bir iki laf söyledi ona cevap vermek için buraya çıktım. Giresunspor’un şuanda tahtasında sadece 900 bin TL, 1 milyon TL civarında bir borç var. Altınordu’nun borcu 35 milyon düşünün. Harun bey diyor ki 25 milyon. Birde gelirlere değinelim. 1. Lig’in geliri 10-10,5 milyon civarındadır. Kim gelirse gelsin, hangi bütçeyi açıklarsa açıklasın Giresunspor’un aylık gideri 2,5 milyondur. Bunu finanse edemezseniz borçlanırsınız. Onun için bir şeyleri konuşurken iyi araştırma yapalım. Bir insan çoluğunun rızkını sürekli kulübe veremez. Biz bu görevlere boşuna seçilmiyoruz. Kimseye kırgınlığım yok. Hepimizin derdi Giresunspor. Bu şehrin Giresunspor’un ayakta kalmasını sağlayan çok önemli insanları var. Biz sadece aracıyız. Adaylar konusunda farklı bir konuşma yapmam. Kongre üyeleri değerlendirecektir. Belediyespor’un 20 tane idarecisi şuanda vergi borçlarıyla uğraşıyor. Başkanımız gerekli görüşmeleri yapmışlar, inşallah hallolur. Giresunspor’un vergi, sigorta borcu yok, hacizlik işi de yok. Birbirimizi sevelim, saygı gösterelim, Harun beye birileri böyle anlatmış, ben kendi bildiklerimi burada anlattım. Ben Giresunspor’u her şeyden üstün tuttum, tutmaya da devam edeceğiz, teşekkür ediyorum” dedi.

“ÜYE DEĞİLSİNİZ VE BUGÜN BURADASINIZ, ADAYSINIZ”

Bozbağ, “Ben Harun beyi tanıdığım kadarıyla da çok farklı bir insan. Ben dedim ki Harun Bey siz yanlış bilgilendirilmişsiniz dedim. Neden ben 7,4 ile verdim bunun 1,4 küsürü yönetici alacağıdır. Ali başkana düşen borç 5,5’tur. Ben alacağım varsa almıyorum, helali hoş olsun dedim. Harun beyi ilk defa kongrelerde görüyorum, Harun bey bir dahaki kongrede daha farklı olacak diye düşünüyorum. Giresunspor’un bildiğim kadarıyla çok şeffaf divan heyeti var çünkü siz üye değilsiniz ve bugün buradasınız ve adaysınız. Biz sizin Giresunspor’a hizmet etmek için burada olduğunuza eminiz. Kim Giresunspor’un bir kuruşunu yediyse Allah çoluğuna çocuğuna yedirmesin” dedi.

 

ÇALCALI; “HARİCİ PİYASA BORCU YOKTUR”

Denetleme Kurulu Başkanı Fikri Çalcalı, “12 milyon civarında bir borç var ve bunların 6,5 milyonu yönetici alacağıdır. Yönetim kurulu buraya para koymadan Giresunspor yönetilmez. Harici piyasa borcu yoktur” dedi.

 

>>Mesut ERDOĞAN

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Süper Lig’e giden yol Süper Lig’e giden yol

TFF 1. Lig’de normal sezonun tamamlanmasına üç hafta kaldı. ...

Her maç şampiyonluk maçı Her maç şampiyonluk maçı

Çotanakların teknik patronu Keleş, kalan 3 maçta hedefledikleri puanları toplayarak sezon sonunda şampiyonluk kupası ile Giresun halkın...

Bilet satışları devam ediyor Bilet satışları devam ediyor

Giresunspor’a gelir sağlamak amacıyla düzenlenen piyango biletlerinin satışlarının sürdüğü bildirildi....

TFF 1. Lig’in asist kralı sezonu kapattı TFF 1. Lig’in asist kralı sezonu kapattı...

Giresunspor’da ligin bitimine üç hafta kala büyük bir şok yaşandı....

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Süper Lig’e giden yol Süper Lig’e giden yol

TFF 1. Lig’de normal sezonun tamamlanmasına üç hafta kaldı. ...

Her maç şampiyonluk maçı Her maç şampiyonluk maçı...

Çotanakların teknik patronu Keleş, kalan 3 maçta hedefledikl...

Bilet satışları devam ediyor Bilet satışları devam edi...

Giresunspor’a gelir sağlamak amacıyla düzenlenen piyango bil...

TFF 1. Lig’in asist kralı sezonu kapattı TFF 1. Lig’in asist kralı...

Giresunspor’da ligin bitimine üç hafta kala büyük bir şok ya...

Kollar sıvandı Kollar sıvandı

Giresunspor’da gözler Altınordu maçına çevrildi....

Hasar büyük! Hasar büyük!

GZT Giresunspor, Adana Demirspor’a 3-0 yenildiği maçta öneml...

Süper Lig’e giden yol Süper Lig’e giden y...

TFF 1. Lig lideri GZT Giresunspor’un, sezonu tamamlamasına 3...

Taraftar takımı bağrına bastı Taraftar takımı bağrına b...

Giresunspor taraftarları farkını yine gösterdi....

Tüm maçlar aynı saatte oynanacak Tüm maçlar aynı saatte oy...

TFF 1. Lig’de 32. haftada oynanacak karşılaşmaların programı...

Hentbolcular mağlup Hentbolcular mağlup

Erkekler Hentbol 1. Ligi’ndeki temsilcimiz Giresunspor, 26. ...

1926 Bulancakspor HABERLERİ
Video Galeri