Giresun Spor Gazete
Giresun Spor Gazete

İnandığınız gibi yaşamıyorsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız

Çotanakların Başkanı Eren; “Karadeniz’in eski adıyla 1. Lig’e çıkan ilk takımı olan Giresunspor’un asıl yeri zaten Süper Lig’dir. Biz Giresunspor’un, Giresun’un adını Süper Lig’e taşımak için, bu şanlı bayrağı en yükseklerde dalgalandırmak için bir yola çıktık. İnanmak başarmanın yarısıdır. Biz bütün benliğimizle inanarak bu yola çıktık. Bize inanıp, bize güvenen, bizimle birlikte bu yolda savaşacak olanlarla yolumuza devam edeceğiz.”

06 Ağustos 2019 - 10:23 'de eklendi ve 1806 kez görüntülendi. A+A-

İnandığınız gibi yaşamıyorsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız

TFF 1. Lig’de 2019-2020 sezonunda hedefini şampiyonluk olarak belirleyen Giresunspor’da, Kulüp Başkanı Sacit Ali Eren, yeni sezon öncesi yeşil beyazlı camiada yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi.

Sorumlu Yazı İşleri Müdürümüz Mesut Erdoğan’a özel bir röportaj veren Başkan Eren, kamuoyunda merak edilen tüm sorulara açıklık getirdi, yeşil beyazlı camiaya birbirinden önemli mesajlar yolladı.

Sözü fazla uzatmadan siz değerli okurlarımızı Mesut Erdoğan’ın, Sacit Ali Eren ile gerçekleştirdiği özel röportaj ile baş başa bırakıyoruz.

Erdoğan; “Giresunspor’a başkan olma fikri nasıl oluştu?”

Eren; “2015 yılında Giresun’da iş yeri açtım. Daha önceden Giresunspor maçlarına gidip geliyordum. İş yeri açtıktan sonra daha sık gidip gelme imkanı buldum. O dönemde zaman zaman futbolcuları ve yöneticileri misafir ediyorduk. 2016 yılında kongre tarihi geldi. Rahmetli Hasan Ali Tütüncü başkanımız ile bu konuda bir görüşmemiz oldu, ‘Yönetime alalım seni’ dedi, bende istekliydim ve bu görüşmenin devamında yönetime girdik. Giresunspor yönetimine girince camianın ne kadar büyük, ne kadar özel ve ne kadar güzel olduğunu daha net gördüm. Dışarıdan söylendiği gibi olmadığını gördüm. Giresunspor yönetiminde çok güzel 2,5 sene geçirdik. Sonra Mustafa Temel Bozbağ başkanımız bırakma kararı aldı. Mustafa başkan Giresunspor’a çok emek verdi, gecesini gündüzüne kattı. Bırakma kararı alınca içim elvermedi. Giresunspor sevgim ağır bastı ve kulübümüz buraya kadar gelmişken bir adım daha atabileceğimizi düşündüğüm için başkan olmaya karar verdim ve kongrede başkan oldum.”

Erdoğan; “Bu sezon hedef olarak TFF 1. Lig şampiyonluğunu belirlediniz. 42 yıldır hiçbir başkan ve yönetimin başaramadığı Süper Lig hedefini nasıl gerçekleştirmeyi düşünüyorsunuz?

Eren; “İnandığınız gibi yaşamıyorsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız. Karadeniz’in eski adıyla 1. Lig’e ilk çıkan takımı olan Giresunspor’un asıl yeri bence zaten Süper Lig’dir. Biz buna inanıyoruz. Giresunspor 42 senedir Süper Lig’e çıkamamış. Artık zamanının geldiğini düşünüyoruz. Biz yönetim olarak, teknik heyet olarak, futbolcular olarak, taraftarlarımızın gücünü arkamıza alarak, şehrimizin ileri gelenlerinin de desteğiyle bu yola baş koyduk. Yönetim olarak şu ana kadar elimizden gelen her şeyi yaptık. Ancak bu yeterli mi, kesinlikle yeterli değil. Şehrimiz bir bütün halinde bu işe destek vermesi lazım. Dışarıdan sürekli eleştirmeyi, olumsuz yorumlar yapmayı bırakıp, en azından stada gelip Giresun halkının takımını desteklemesi lazım. Yeni stadımız bitiyor. Devletimizin Giresunspor’umuza çok büyük bir yatırımı yeni stat. Bu yatırımın hakkını vermemiz lazım. 42 senelik özlemi sonlandırmak lazım. Bu özlemi sonlandırmak için herkesin elini taşın altına koyması lazım. Bu işler kaynaksız, desteksiz olmuyor, önce şehrin inanması ve destek olması lazım. Bu işin garantisi yok. Şehir, yönetim, teknik kadro, futbolcular ve taraftarlar olarak kenetlenirsek, büyüklerimizin de el atmasıyla bu işin bu sene olabileceğine ben yürekten inanıyorum. Biz inanıyoruz, teknik heyetimiz inanıyor, futbolcularımız inanıyor, taraftarlarımız inanıyor ancak Giresunspor’un şampiyon olmasını istemeyen, bundan korkan, bunun önünü kesmek isteyen insanlar var. Bizim şampiyon olmamızı engellemek isteyenler var. Sosyal medya üzerinden Giresun’un en büyük marka değeri Giresunspor’u itibarsızlaştırmak isteyenler ve buna çanak tutanlar var. ‘Bu adam nereden çıktı’ diyenler var. Bizim sevgimiz Giresunspor sevgisi. Benim yaşım küçük olabilir ama Giresunspor sevgim çok büyük. Ve ben bu yola arkadaşlarımla birlikte büyük Giresunspor sevgimi şampiyonlukla taçlandırmak, bu büyük camianın 42 senelik Süper Lig hasretini dindirmek için çıktım.”

Erdoğan; “Giresunspor’un şampiyonluğunu engellemek isteyenler var dediniz. Bu konuyu biraz açar mısınız?”

Eren; “Bu şehirde kendi menfaatlerini Giresun’un ve Giresunspor’un menfaatlerinin üstünde gören belirli bir kesim var. Giresunspor üzerinden nemalanmaya alışmış insanlar var. Bundan dolayı Giresunspor’u kendi kişisel çıkarlarına alet etmek isteyenler var. Giresunspor aleyhinde aslı olmayan, iftira niteliğinde haberler yapanlar ve yaptıranlar var. Halkımız her şeyi görüyor ve biliyor. Bizim kendimizden şüphemiz yok. Şayet benim Giresunspor sayesinde haksız yoldan bir kuruş iş yaptığımı, haksız yoldan herhangi bir ihale aldığımı, herhangi bir haksız kazanç sağladığımı veya herhangi bir menfaat sağladığımı kanıtlayan olursa, ben bu onurlu görevi hemen bırakırım. Bu kadar netim.”

Erdoğan; “Şampiyonluk hem sportif başarı gerektiren hem de ekonomik zorlukları çok yüksek olan bir hedef. Bunu nasıl başarmayı planlıyorsunuz?”

Eren; “Biz bütün imkanlarımızla şehrimizin bir adım öne çıkması için seferberlik başlattık. Giresunspor’un, Giresun’un adını Süper Lig’e taşımak için, bu şanlı bayrağı en yükseklerde dalgalandırmak için bir yola çıktık. İnanmak başarmanın yarısıdır. Biz bütün benliğimizle inanarak bu yola çıktık. Bu hedef doğrultusunda da 7 gün 24 saat zaman harcıyoruz, her şeyimizi harcıyoruz ve en önemlisi biz şampiyon olacağımıza inanıyoruz, futbolcularımız inanıyor, teknik heyetimiz inanıyor, taraftarlarımız inanıyor, şehrin büyük bir bölümü inanıyor. Biz bu inanmışlığı görüyoruz. Giresunspor tarihinde belki de ilk defa kampa tam kadro olarak gitti. Erzurum’da çok faydalı, iki aşamalı kamp dönemleri geçirdik. Kamptaki çalışmalarımızın karşılığını ligde alacağımıza inanıyoruz. Sportif başarı anlamında oyuncularımıza ve teknik heyetimize güvenimiz tam.

Ekonomik boyuta gelince, gerekirse Giresunspor’a yardım kampanyaları düzenleyeceğiz, gerekirse hesap numaramızı yayınlayıp destek isteyeceğiz. Giresunspor için reklam ve sponsorluk isteyeceğiz. Bu takıma şampiyonluk yolunda ne yapılması gerekiyorsa bunu hiç düşünmeden yapmaya devam edeceğiz. Bu konuda da isteyen istediğini yazsın, çizsin, bizim alnımız ak, başımız dik. Farklı bir iddiası olan yüreği varsa gelsin kulübe yüzleşelim. Bizde her şey gayet şeffaf ve Giresunspor’un hesapları ortada. Aklında soru işareti olan varsa kulübümüze gelsinler yüzleşelim ama gerçekten düzgünlerse gelsinler, insanları yalanlarla karalamaya çalışmadan gelsinler. Şayet gelmiyorlarsa Giresunspor’a gölge etmesinler yeter.”

Erdoğan; “Giresunspor’a ekonomik kaynak oluşturma konusundaki son gelişmeler hakkında biraz bilgi verir misiniz?

Eren; “Tam bir Giresun ve Giresunspor aşığı olan Bağcılar Belediye Başkanımız Sayın Lokman Çağırıcı şu ana kadar elinden gelen tüm desteği verdi, Giresunspor’un ihtiyacı olduğunda yine destek olacağına inanıyorum. Sayın Bakanımızla, Milletvekillerimizle, Valimizle, Belediye Başkanlarımızla, siyasilerimizle ve bürokratlarımızla sürekli temas halindeyiz. Giresunspor’a sahip çıkıp destek olan herkese teşekkür ediyorum. Giresunspor’a destek olup, şampiyonluk yolunda Giresunspor’a katkı sağlayacak olanlarla, sezon sonunda şampiyonluk kupasını hep birlikte havaya kaldırmak en büyük hayalimiz. Yine eski başkanımız Mustafa Temel Bozbağ da halen Giresunspor için çaba gösteriyor ve her konuda elinden geldiğince bize yardım ediyor. Buradan kendisine ayrıca teşekkür ediyorum.

Giresunspor tarihinin belki de en iyi kadrosunu kurduk. Bunu sadece biz söylemiyoruz, tüm Türkiye Giresunspor’u bu sezon şampiyonluğun en güçlü adaylarından biri olarak gösteriyor. Çünkü şampiyonluk yolunda kendine inanmış çok kaliteli bir oyuncu gurubu, kendine inanmış çok kaliteli bir teknik heyetle biz bu yola girdik. Biz inandık herkes inansın. Tek maçlık değil 34 maçlık bir maraton bu. Hedefe ulaşmak için sezon sonuna kadar sabredip, son ana kadar savaşmak gerekiyor. Biz bütün benliğimizle bu savaşın içerisindeyiz ve kalbi Giresunspor için atan herkesi bu savaşta yanımızda görmek istiyoruz.”

Erdoğan; “Transfer tahtasının kapalı olması yönünde yapılan eleştiriler hakkında neler söylemek isterseniz?”

Eren; “Transfer tahtasını biz kendimiz halledecek olduğumuzu daha önce söyledik. Yayıncı kuruluştan gelen para kulübümüzün diğer borlarına gidiyor. Bunu da daha önce açıkladık. Biz sözümüzün arkasındayız ve biz ne dediysek odur. ‘Transfer yasağı var’ diye haberler yapılıyor, yaptırılıyor. Biz transfer tahtasını kendimiz açtıracağımızı daha önce açıkladığımız halde bu haberler yapılıyor ve yaptırılıyor. Biz herkesin imrenerek izlediği transferlerimizi yaptığımız, önümüze şampiyonluk hedefini koyduğumuz halde bu haberler yapıldı ve yapılıyor. Bunun takdiri kamuoyunundur. Transfer tahtası konusunda lisans çıkarma zamanı gelmediği için bu zamana kadar bekledik. Önümüzdeki hafta lisanslar çıkacak. Buradan kendi çıkarları için değil, makam ve koltuk için değil, gerçekten Giresun için Giresunspor için bir şey yapmak isteyenlere selam olsun.”

Erdoğan; “Söylemlerinizde sürekli Giresunspor’un önünü kesmek isteyen bir azınlık olduğuna dikkat çekiyorsunuz. Peki, bu kişilere neden daha önce cevap vermediniz?

Eren; “Şahsımıza, yönetimimize veya Giresunspor’umuza karşı yürütülen iftira kampanyalarına cevap vermememizin nedeni; oturduğumuz koltuğun ağırlığından, temsil ettiğimiz camianın büyüklüğündendir. O insanlar buranın ağırlığının ve büyüklüğünün farkında değiller. Burası 1,5-2 milyonluk Giresunlu’yu temsil ediyor. Bu kadar insanın tek ortak noktası, bu şehrin en büyük markası Giresunspor’dur. Herkesin bunu bilip, buna göre hareket etmesi gerekir. Bizim ne bu koltuktan, ne Giresunspor’dan nemalanacağımız, kendimize bir kazanç ya da çıkar sağlayacak bir şeye ihtiyacımız yoktur.

Bu kulübe sürekli hesap soranlar, sürekli ‘şu açıklansın, bu açıklansın’ diye yaygara koparanlar bu kulübe en son ne zaman bir kuruş para vermişler, en son ne zaman emek harcamışlar, en son ne zaman stada maça gelmişler inanın çok merak ediyorum. Ben herkesin Allah kalbine göre versin diyorum ve bir gün bu Giresun’da ‘doğruluk’ kazanacak buna da yürekten inanıyorum.

Benim için hiç sorun değil, ben gerekirse Giresun’da ticaret yapmayı da bırakırım. Benim Giresun’da çok büyük bir ticaretim yok. Değişik illerde ticaretlerim var, oradakilere devam ederim, gerekirse Giresun’daki ticaretimi sonlandırırım. Biz Giresunspor’u ve bu şehri bir adım nasıl ileri taşırızın hesabını yapıyoruz. Bizi asılsız iftiralarla yıpratmaya çalışanların neyin hesabını yaptıklarını kamuoyu çok iyi bilmektedir.

O nedenle siz sorana kadar bu konuda bu kadar detaya girmedim. Ama zamanı geldiğinde Giresunspor’un üzerinde kimin ne planlar yaptığını, Giresunspor’a kimin sahip çıkıp çıkmadığını, kimin destek olup olmadığını bende konuşacağım. Sonuçta tarih gerçekleri asla unutmayacaktır. Çünkü bu kulübün geliri de belli, gideri de belli. Ve bizim abdestimizden şüphemiz olmadığı için kıldığımız namazımızdan da şüphemiz yok. Asıl şüphesi olanlar kendilerini sorgulasınlar. Çünkü dervişin fikri ne ise zikri de odur. Bizi kedileri gibi zannetmesinler.”

Erdoğan; “Kamuoyunda çokça tartışılan konulardan biri de Giresunspor’un çok pahalı bir kadro kurduğu yönünde. Bu konuda neler söylemek istersiniz?”

Eren; “Bu sene Giresunspor için çok pahalı kadro kurduğumuz düşünülüyor. Giresun’un geleceğini kararttığımız iddia ediliyor. Bizim eskiye göre transfer bütçemiz sadece ve sadece 3 milyon arttı. Bunun aksini iddia edenler gelsinler burada ispatlayalım. Eğer ki bu 3 milyon Giresunspor’u batıracaksa biz bu 3 milyonu da buluruz. Sonuç olarak önemli olan Giresun ise, önemli olan Giresunspor ise insanların kendi menfaat ve çıkar ilişkilerini bırakıp, kiralık kalemşörler kullanmalarına gerek yok. Gelsinler tek tek kendilerini bilgilendirelim. Daha önce de söylediğim gibi bizde her şey gayet şeffaf.”

Erdoğan; “Ekonomik kaynak oluşturma konusunda ilerleyen süreçte ne gibi çalışmalar yapmayı planlıyorsunuz?”

Eren; “Burada Ticaret ve Sanayi Odası’na kayıtlı yüzlerce şirket var. Mesela Sayın Valimiz bize önderlik yapsa, ilk 300 şirketlerden aylık aidat gibi Giresunspor’a 5 bin lira destek alınsa yine çok büyük kaynak sağlamış oluruz. İnanıyorum ki Giresun’u seven, ekmeğini bu şehirde kazanan, malını mülkünü servetini edinmiş insanların hepsi Giresunspor’u destekleyecektir.

Diğer taraftan Belediyemize benzin istasyonu için tekrar başvuruda bulunduk. Giresunspor’umuza kalıcı gelir kaynağı oluşturmak için böyle bir çabamız var. Umarım ruhsatımız verilip, yıllardır konuşulan istasyonu Giresunspor’umuza kazandırırız. Bizim bu konuda bütün isteklerimiz yasal, normal bir vatandaş nasıl bir talepte bulunuyorsa bizde aynı şekilde talep ediyoruz. Biz bütün emeğimizi, zamanımızı Giresunspor için harcıyoruz.

Bu şehir iki tane gönüllü alay çıkarmış bir şehir. Dedelerimiz tamamen gönüllü olarak gidip cephede ülkemiz için savaşmışlar. Bende bu sene Giresun halkını takımları için savaşmaya çağırıyorum. Biz inanırsak her şey olur. Bu vesile ile 16 Ağustos Cuma akşamı saat 20.00’de ‘Bismillah’ diyerek, Menemen maçıyla başlayacak olduğumuz 2019-2020 sezonunda tüm halkımızı Giresunspor’umuza desteğe davet ediyorum. Ve sezon sonunda her şeyin Giresunspor için hayırlı olmasını diliyorum.”

Erdoğan; “Son olarak yeni sezon öncesi Giresunspor taraftarlarına ve yeşil beyazlı camiaya bir mesajınız olacak mı?”

Eren; “Taraftarlarımızın bu sene birlik beraberlik içinde olmalarını temenni ediyorum. Sonuçta tek çıkan ses en güçlü sestir. Bu yıl bu takıma inanır, güvenir tribünleri doldururlarsa, son maça kadar ‘Giresunspor’ diye bağırırlarsa inşallah bu hedefe ulaşacağız. Bunun için tabi maddi imkanların da oluşması gerekiyor. Bu bizim tek başına altından kalkabilecek olduğumuz bir yük değil. Bir sene bu takıma inansınlar, güvensinler ve sonuna kadar destek olsunlar. Taraftarlarımızın lisanslı ürün alarak takımıza desteklerinin devamını diliyorum. Kulağımıza korsan ürün satışları olduğu bilgisi geliyor. Bu konuda herkesi daha duyarlı olmaya ve Giresunspor’umuzun lisanslı ürünlerini almaya davet ediyorum. Diğer taraftan Giresun’un adını kullanıp, Giresunspor’un bayrağını derneklerine asıp, Giresun adıyla bir yerlere gelen giden insanlarında bu işe el atmaları gerekiyor. Sivil toplum kuruluşlarımızın, işadamlarımızın ve bürokratlarımızın da bu işe el atmaları gerekiyor. Bu şehirde bir sene olsun, birlik ve beraberlik olsun. Ondan sonrası zaten kendiliğinden gelecektir.”

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Giresunspor tarihi eşikte Giresunspor tarihi eşikte

Çotanaklar pazar akşamı deplasmanda oynayacağı Tuzlaspor maçını ne pahasına olursa olsun kazanıp 44 yıllık Süper Lig özlemine son verme...

Heyecan hat safhada Heyecan hat safhada

Giresunspor’un İstanbul’da Tuzlaspor ile oynayacağı kritik maç öncesi dünyanın dört bir tarafındaki Giresunluları çok büyük bir heyecan...

Şampiyonluk seferi başlıyor Şampiyonluk seferi başlıyor

Giresunspor, Tuzlaspor maçı için bugün şehirden ayrılacak....

Şehirdeki hazırlıklar bitti Şehirdeki hazırlıklar bitti

Giresunspor’da, Tuzlaspor mesaisinin Giresun’daki hazırlıkları bugün tamamlandı....

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Giresunspor tarihi eşikte Giresunspor tarihi eşikte...

Çotanaklar pazar akşamı deplasmanda oynayacağı Tuzlaspor maç...

“Çifte bayram yaşatacağız” “Çifte bayram yaşatacağız...

Giresunspor Teknik Direktörü Hakan Keleş, Tuzlaspor ile oyna...

Heyecan hat safhada Heyecan hat safhada

Giresunspor’un İstanbul’da Tuzlaspor ile oynayacağı kritik m...

Şampiyonluk seferi başlıyor Şampiyonluk seferi başlıy...

Giresunspor, Tuzlaspor maçı için bugün şehirden ayrılacak....

Şehirdeki hazırlıklar bitti Şehirdeki hazırlıklar bit...

Giresunspor’da, Tuzlaspor mesaisinin Giresun’daki hazırlıkla...

PFDK ceza yağdırdı PFDK ceza yağdırdı

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun 06.05.2021 tarih ve 7...

Sergio’nun son durumu Sergio’nun son duru...

GZT Giresunspor’da sakatlığı süren Sergio Jr.’un tedavisi ar...

“Başladığımız işi bitireceğiz” “Başladığımız işi bitirec...

Çotanakların Asbaşkanı Kurt; “Tuzlaspor’u ne pahasına olursa...

Süper Ligi çok özledik Süper Ligi çok özledik

Bu şehrin 44 yıllık Süper Lig özlemini dindirmesine sadece 9...

Diarra oynayabilecek Diarra oynayabilecek

GZT Giresunspor’da sakatlıktan kurtulan Diarra, Tuzlaspor ma...

1926 Bulancakspor HABERLERİ
Video Galeri