Giresun Spor Gazete
Giresun Spor Gazete

Giresunspor’da tüzük değişti

Giresunspor’un olağanüstü genel kurulunda bir ilk yaşandı.

17 Temmuz 2021 - 23:45 'de eklendi ve 1611 kez görüntülendi. A+A-

Giresunspor’da tüzük değişti

Gündem maddelerinin okunup onaylanmasının ardından tüzük değişiklikleri görüşüldü. Kulübe ilk üye olanlardan 2 bin 500 lira alınması ile “Yönetim kurulu, son genel kurulda kabul edilen bütçenin yüzde 40’ına kadar borçlanma yetkisine sahiptir. Sınırları aşan miktardaki borçlanmadan derneğe karşı yönetim kurulu başkanı ve üyeleri sorumludur. Başkan ve yönetim kurulu üyeleri görevi devam etsin ya da görevden ayrılmış olsun, hiçbir şekilde alacaklarına yönelik temlik koyamaz ve hukuki dava açamaz, takibatta bulunamaz” şeklindeki tüzüğün 11’inci maddesine ekleme yapılması oylanarak kabul edildi.

İŞTE VERİLEN ÖNERGE

Giresunspor Kulübü Derneği Tüzüğünün 5.maddesinin 1. Bendinin ‘’Her üye giriş aidatı olarak 2500(ikibinbeşyüz) TL, yıllık aidat olarak da 2000(ikibin) TL ödemek zorundadır.’’ Şu şekilde ekleme yapılıp ve değiştirilmesini onayınıza sunuyoruz.

Giresunspor Kulübü Derneği Tüzüğünün 5.maddesinin 2. Bendinin ‘Üyeliğe kabul edilenler ile üyelikten çıkma ve çıkarılmalarda 45 gün içinde DERBİS’e kayıt edilmelidir.’’ Şu şekilde ekleme yapılıp ve değiştirilmesini onayınıza sunuyoruz

Giresunspor Kulübü Derneği Tüzüğünün 11.maddesinin ‘Yönetim kurulu, son genel kurulda kabul edilen bütçenin %40(yüzdekırk) ına kadar borçlanma yetkisine sahiptir. Sınırları aşan miktardaki borçlanmadan derneğe karşı yönetim kurulu başkanı ve üyeleri sorumludur.

Başkan ve yönetim kurlu üyeleri görevi devam etsin ya da görevden ayrılmış olsun, hiçbir şekilde alacaklarına yönelik temlik koyamaz ve hukuki dava açamaz, takibatta bulunamaz. ’’ Şu şekilde ekleme yapılıp ve değiştirilmesini onayınıza sunuyoruz.

Giresunspor Kulübü Derneği Tüzüğünün 24.maddesinin ‘’Genel kurul çağrısının yönetim kurulu tarafından 1 ay içerisinde yapılmaması halinde dernek denetleme kurulunun en az 2 üyesi, bu 1 aylık sürenin sonunda genel kurulu toplantıya çağırma yetki ve görevi vardır’’ Şu şekilde ekleme yapılıp ve değiştirilmesini onayınıza sunuyoruz.

Giresunspor Kulübü Derneği Tüzüğüne Geçici Madde 2’nin ‘’17.07.2021 tarihinde toplanan olağanüstü genel kurul ile 5-11-24-27 maddeler oybirliği ile değiştirilerek yürürlüğe konulmuştur.’’  eklenmesine onayınıza sunuyoruz.

 

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Giresunspor’u bekleyen büyük tehlike! Giresunspor’u bekleyen büyük tehlike!...

Giresunspor iç saha maçlarını başka bir sahada oynama tehlikesiyle karşı karşıya kaldı!...

“VAR kimin için var!” “VAR kimin için var!”

Çotanakların Asbaşkanı Tütüncü; “MHK Başkanı Serdar Tatlı ve Başkanvekili Metin Tokat, VAR hakemi Serkan Tokat’tan memnun mudur? Yoksa ...

Herkes “penaltı” dedi Herkes “penaltı” dedi

Aytemiz Alanyaspor – GZT Giresunspor maçının son dakikasında yaşanan pozisyon hakkında spor yorumcuları çok net ifadelerle pozisyonun n...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)SON EKLENEN HABERLER
Giresunspor’u bekleyen büyük tehlike! Giresunspor’u bekleyen bü...

Giresunspor iç saha maçlarını başka bir sahada oynama tehlik...

“VAR kimin için var!” “VAR kimin için var!”...

Çotanakların Asbaşkanı Tütüncü; “MHK Başkanı Serdar Tatlı ve...

Herkes “penaltı” dedi Herkes “penaltı” dedi...

Aytemiz Alanyaspor – GZT Giresunspor maçının son dakikasında...

Giresunspor’da isyan “VAR” Giresunspor’da isyan “VAR...

Yamak; “Var’da çay mı içiyorsunuz, kahve mi içiyorsunuz, yok...

Keleş; “Kısmetsizlik var” Keleş; “Kısmetsizlik var”...

Çotanaklar’ın teknik direktörü Hakan Keleş, kazanmak için oy...

1926 Bulancakspor HABERLERİ
Video Galeri
error: You shit under duress !!