Giresun Spor Gazete
Giresun Spor Gazete

GİRESUNSPOR OLAĞANÜSTÜ KONGREYE GİDİYOR

Çotanakların Başkanı Bozbağ, “Sağda, solda, kapalı kapılar ardında, kulislerde yazanlar, çizenler, konuşanlar, Giresunspor’u ve yönetimi itibarsızlaştırmaya çalışanlar, buyurun kongre var. Giresunspor’u yönetmeye talip olun, komploya gerek yok. Kulübe katkısı olmayanlar bol keseden atıyor. Artık yeter… Efendiliğimden hep sustum. Biz kendi değerlerimize sahip çıkmayı bilmiyoruz. Allah yukarıda her şeyi görüyor. Giresunspor’a kimler aday oluyor bir görelim” dedi.

27 Kasım 2018 - 12:54 'de eklendi ve 1722 kez görüntülendi. A+A-

GİRESUNSPOR OLAĞANÜSTÜ KONGREYE GİDİYOR

Bozbağ: “Kongre kararı aldık… Takımı daha ileriye taşıyacak, daha hevesli, daha arzulu yönetim kurulları inşallah kongrede yarışır. Giresunspor’a hizmet için yarışa gelin. Ben burada olacağım.”

 

Spor Toto 1. Lig’de play-off mücadelesi yapan Giresunspor’da, bugün olağanüstü bir gelişme yaşandı. Çotanakların Kulüp Başkanı Mustafa Temel Bozbağ, yönetim kurulunda yaptıkları değerlendirmeler neticesinde olağanüstü kongreye gitme kararı aldıklarını açıkladı. Bozbağ olağanüstü genel kurulu 21-28 Aralık tarihlerinde yapmayı planladıklarını kaydetti.

Bozbağ, Giresunspor yönetim kuruluyla birlikte kulüp tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, “2012’den beri kulübü aldığım arkadaşlarımla birlikte çok basın toplantısı yaptık. Bu farklı konulara değineceğim bir basın toplantısı olacak. Yönetim kurulumuzdaki arkadaşlarımızla beraber aldığımız önemli kararların açıklanması olacak. Herhalde Giresunspor’un en uzun süre görev yapan yönetim kuruluyuz. Bundan ayrı bir gurur ve onur duyuyoruz. Öncelikle bu onura bizi layık gören herkese teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasına başladı.

KULÜBÜ 2012’DE TERZİ HÜSEYİN’DEN ALDIM

Bozbağ, “Kimseyi eleştirmek için basın toplantısı yapmıyorum, yaşadıklarımız var. Kulübü 2012’de Terzi Hüseyin’den aldım, küçümsemek için söylemiyorum, kendisini çok severim ve Giresunspor sevgisinden de hiç şüphem yok. 2012’de kayyımdan aldık biz Giresunspor’u. 2012’de bugünleri hayal edemeyenler, bugün çok farklı şeyler konuşuyorlar. Dolu dolu 6,5-7 sene geçirdik. Giresunspor’un her açıdan çağ atladığı bir dönem olduğunu düşünüyorum” dedi.

GİRESUNSPOR BÜNYESİNDE 680 SPORCU VAR

Bozbağ, “Çocukluğum bu kulüpte geçti, Giresunspor’un kurucularından biri de rahmetli babam. 19 senemi bu kulübe verdim ve bu kulübün her kademesinde görev yaptım. Çok badireler yaşadık. Giresunspor yönetimi ölüm dışında yola çıktığı yönetim kurulundan taviz vermedi ve halen hep birlikte yola devam ediyoruz. Biz kulübü aldıktan sonra yaklaşık 20 milyon TL’lik borç kapandı, bir üst lige çıktık, kupada çeyrek final oynadık, play-off oynadık, store açıldı, yeni stadımız yapılıyor. 13 branşta Giresunspor aktif olarak faaliyette. Futbol hariç 180 tane amatör sporcu bakıyor Giresunspor. 500 tane alt yapılarda futbolcumuz var ve toplam 680 sporcu barındırıyor Giresunspor bünyesinde” dedi.

EN FAZLA PARA ÖDEYENLERDENİZ

Bozbağ, “Giresunspor’un bizim dönemimize ait geçmişten gelen hiç borcu yok, sadece bizden önceki dönemlerden gelen küçük bir taksit devam ediyor. 100 milyon 240 bin TL futbolculara para ödemişiz geldiğimiz günden bu yana hep beraber. Bunları neden söylüyorum? Çünkü çok önemli isimler bu güzide kulübümüzde görev aldı. Ve diyorum ki en fazla kendi parasını kulübe kullandıran, en fazla katkı yapan başkan ve yönetim kurullarından biriyiz. Her şey belgeli ve banka kayıtlıdır” dedi.

ALİ KOÇ’UN SÖYLEDİĞİNİ BEN 2 AY ÖNCE SÖYLEDİM

Bozbağ, “Kapanacak denilen bir kulübün başkanı bugün kulüpler birliği başkanı. Bu kulübün yönetimi ve başkanı çok tarihi görevler almıştır ve bu sınavı başarıyla vermiştir, bunları tarih yazacak. Kulübü kimseye peşkeş çekmedim, hangi savaş verilecekse o savaşın içerisinde oldum. Sportif başarı neye göre bakılıyor bilmiyorum ama 41 senelik özlem devam ediyor. Bir hata aranacaksa sportif başarısızlığı ben üstüme alıyorum sıkıntı yok. Şuanda geldiğimiz nokta çok farklı bir nokta. Fenerbahçe Kulüp Başkanı Ali Koç, ‘Mart’tan sonra ben Türk futbolunu göremiyorum’ dedi. Ben bunu 2 ay önce söyledim. Benim söylemim çok galeya alınmadı. İnsanlar hayatlarını sürdürmekte zorlanırken biz kulüp yönetmeye çalışıyoruz” dedi.

GİRESUNSPOR ÜZERİNDE MAFYA OYUNU VAR

Bozbağ, “Her yenilgiden sonra infial yaratmaya çalışan bir grup var, mafya oyunu var, internet oyunları var, sosyal medya oyunları var. Bunların hepsini kanıtladık ve gerekli başvuruları yaptık. Birilerinin insanları galeyana getirme çabaları var. Biri çıkıp yazıyor Volkan Okumak’a şu kadar para ödendi diyor. Be adi adam Volkan asgari ücretle oynuyor. Giresunspor’u çökertmek isteyenlerin amacı ne acaba? Mustafa Bozbağ’ı çökerttiği zaman Giresunspor’u çökerteceğini biliyor. Gelin kongrede konuşun” dedi.

7-8 MİLYON FUTBOLCUYA BORCUMUZ VAR

Bozbağ, “7-8 milyon futbolcuya borcumuz var. Bizim borcumuz diğer kulüplerin yanında çıntı çerez parası. Bunu derken gelirimizde var. Giresunspor’un daha düzgün idare edilmesi için kongre kararı alınması gerekiyor. Yazanlar, çizenler, konuşanlar Giresunspor’u ve yönetimi itibarsızlaştırmaya çalışanlar, buyurun kongre var. Giresunspor’a nasıl faydalı oluruzun hesabını yapın, Giresunspor’u yönetmeye talip olun, komploya gerek yok. İyi günde herkes başarının sahibi, kötü günde de bize sahip çıkanlar oldu çok teşekkür ediyorum. Kulübe katkısı olmayanlar bol keseden atıyor. Artık yeter… Efendiliğimden hep sustum. Biz kendi değerlerimize sahip çıkmayı bilmiyoruz. Allah yukarıda her şeyi görüyor. Giresunspor’a kimler aday oluyor bir görelim. Bir yerlerde yazmayla, çizmeyle olmuyor bu işler. Ekibini kurup, gelip kulübü almayla oluyor, yürekle oluyor. Üç senedir Giresunspor’da aidatlar ödenmiyor en az. Seçimde oy kullanmak için aidat ödeyecekler, bunu deklare edeceğim, bunu çok samimi söylüyorum” dedi.

DESTEK OLANLARA TEŞEKKÜR ETTİ

Görev yaptıkları süre zarfında kendilerine destek olan herkese teşekkür eden Bozbağ, “Bizim Giresunspor’a zarar vermemiz söz konusu değil. Böyle bir düşünce içerisinde olmamız dahi söz konusu olamaz. Görev yaptığımız süre zarfında başta Sayın Bakanımız Nurettin Canikli’ye, Milletvekillerimize, Valilerimiz; Dursun Ali Şahin’e, Hasan Karahan’a ve Harun Sarıfakıoğulları’na, Belediye Başkanımıza, İl Özel İdaresi eski başkanı Mürşit beye, Osman beye, şimdiki başkan Ahmet beye, İl Özel İdare Genel Sekreterimiz Hüseyin Taşkın’a, özel idare ve belediye çalışanlarımıza, sponsorlarımıza, tüm kurumlardaki çalışanlarımıza, taraftarlarımıza, basınımıza ve destek olan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

KONUŞMA HAKKINA SAHİP OLANLAR KONUŞACAK

Kongre tarihini açıklayan Bozbağ, “Kongre tarihi 21 ve 27 Aralık gibi görünüyor. Ciddi bir kongre olacak. Oy kullanabileceklerin girebileceği bir güvenlik sistemi olacak. Biri konuşacaksa aidatını yatıracak, konuşma hakkına sahip olacak, çıkacak konuşacak. Giresunspor’un en kötü gününde biz buradaydık, şimdide buradayız. Ben hangi şartlarda tekrar aday olacağımı geçmişte söylemiştim; kim kendini güçlü hissediyorsa, kapalı kapılar ardından değil toplanın, birleşin, yarışa gelin, ben burada olacağım. Bu kulübün kongresinde bu kulübe yakışacak kişilerin aday olması lazım. Eğer öyle biri çıkarsa bizde her türlü desteği vereceğiz. Mülki ve idari amirlerimize bu konuda kongrede çok büyük görev düşüyor. Arzu ederlerse bende bir görüşme yapacağım kendileriyle. Ayrıca kalan müsabakalarda Giresunspor’a yine her türlü desteği vereceğiz. Takımımızın bu süreçten etkilenmemesi için kongre kararı almamış gibi yeni başkan ve yönetim belirlenene kadar devam edeceğiz” dedi.

 

>>Mesut ERDOĞAN

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Giresunspor’un kalan maçları Giresunspor’un kalan maçları

Süper Lig’de ilk yarının bitmesine 4 hafta kaldı....

Arda’ya milli görev Arda’ya milli görev

17 Yaş Altı Milli Futbol Takımı'nın 12-21 Aralık'ta Antalya'da gerçekleştireceği hazırlık kampı aday kadrosu belli oldu....

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Giresunspor’un kalan maçları Giresunspor’un kala...

Süper Lig’de ilk yarının bitmesine 4 hafta kaldı....

Arda’ya milli görev Arda’ya milli görev...

17 Yaş Altı Milli Futbol Takımı'nın 12-21 Aralık'ta Antalya'...

Çotanaklar A.Demir mesaisinde Çotanaklar A.Demir mesais...

GZT Giresunspor, Süper Lig’in 16. Haftasında deplasmanda oyn...

Keleş, A.Demir maçıyla ilgili konuştu Keleş, A.Demir maçıyla il...

Süper Lig’de oynadığı son 3 maçı kazanan GZT Giresunspor’da,...

Karaahmet yakışanı yaptı Karaahmet yakışanı yaptı...

Çotanakların Başkanı Hakan Karaahmet’in talimatıyla önemli b...

Giresunspor şaha kalktı! Giresunspor şaha kalktı!...

Süper Lig’in ilk yedi maçında 2 puan alan Çotanaklar, son 8 ...

Shapi “al da at” dedi Shapi “al da atR...

Çotanakların 21 yaşındaki Rus oyuncusu Shapi Suleymanov, uyu...

1926 Bulancakspor HABERLERİ
Video Galeri
error: You shit under duress !!