Giresun Spor Gazete
Giresun Spor Gazete

Giresunspor’a zarar veren bedelini ödeyecek!

Çotanakların Başkanı Karaahmet; “Bazı rakamlarla ilgili tereddütlerim var, bazı menajerlerin kulüp içerisinde yaptıklarını tüm Türkiye ve spor camiası öğrenecek. Hangi menajer ya da hangi aracıysa kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacak. Buna sebebiyet veren art niyetli kişilerde futbol camiası içinde bedelini ödeyecek.”

02 Eylül 2020 - 18:00 'de eklendi ve 965 kez görüntülendi. A+A-

Giresunspor’a zarar veren bedelini ödeyecek!

“GİRESUNSPOR’DA KURUMSALLIĞA ADIM ATTIK”

TFF 1. Lig ekibimiz Giresunspor’da, Kulüp Başkanı Hakan Karaahmet, tesislerde bir basın toplantısı düzenledi. Yeşil beyazlı camiada yaşanan son gelişmeleri değerlendiren Karaahmet, “8 Ağustos’ta yönetime seçildik. Çalışmalara başladık. Kulübümüzün kronikleşmiş sorunlarını ortadan kaldırmak için çalışmalarımıza başladık. Giresunspor herkesin kabul ettiği çok köklü bir kulüp fakat bir takım problemler üst üste gelmiş. Kulübümüzün idari yapılaşması ve şirketleşmesi anlamında önemli adımlar attık. Eksik gördüğümüz, ciddi problem gördüğümüz sorunları çözdük ve kurumsallığa adım attık. Giresunspor, Giresun’un her şeyini taşıyor. Buranın temeli Giresunlular kulübü. Biz Giresunspor’u ayakları yere sağlam basan bir kulüp haline getirmek istiyoruz” dedi.

“RESMİ SAYFALAR DİKKATE ALINACAK”

“İletişim bizim için çok önemli” diyen Karaahmet, “Her şeyi halkımızla paylaşacağımızı söyledik. Sosyal medya sayfalarını daha da güçlendirmek için önemli çalışmalar yaptık. Sosyal medyada ‘mavi tık’ tescilini aldık. Bunu neden aldık. Zaman zaman sosyal medyada farklı sayfalarda farklı açıklamalar gördük. Zaman zaman Giresunspor’un yönetimini yönetmeye çalışan, kamuoyunu yönetmeye çalışan açıklamalar gördük. Giresunspor’un yapmadığı açıklamalar Giresunspor’u bağlamaz. İnsanların Giresunspor’un resmi sayfalarını dikkate almalarını istiyoruz ve bu nedenle ‘mavi tık’ tescilini aldık” dedi.

“DİGİTAL TRİBÜN AHLAKI ÇAĞRISI YAPIYORUZ”

Karaahmet, Türk futbol kültürü için tüm kulüplere “Digital Tribün Ahlakı” çağrısı yaparak,  “Biz yaptığımız işin fair play kurallarına uygun biçimde gerçekleşmesini istiyoruz. Bunun için de “Dijital Kavram Ahlakı” olarak yeni bir kavram ortaya koyuyoruz. Biz stadyum neyse resmi sosyal medya hesaplarımızı da o şekilde görüyoruz. Bizim stadımıza gelenle sayfamıza gelen herkes aynı değerde, aynı kalitededir. Bu kalite de fair play kurallarına uygun şekilde yansıtılmalıdır. Biz sayfalarımızda ağır hakarete, küfüre asla müsaade etmiyoruz. Bu şekilde yapılan paylaşımlara anında müdahale ediyor, siliyor ve 3 aylık süre ile de engelliyoruz. Eğer kişiler bu davranışlarında ısrarcı oluyorsa 1 yıl süre ile engelliyoruz. Baktık olmuyor bu seferde kişinin sayfalarımıza erişimine süresiz kısıtlama getiriyoruz. Bunu yapıyoruz çünkü biliyoruz ki dijital medya da çocuklar, aileler var biz bu değerlere dikkat etmek zorundayız yoksa amaçladığımız kulüp kültürünü oluşturmakta başarısız oluruz. Biz bu uygulamayı Türkiye’de hayata geçiren ilk kulübüz bu konuda Türkiye Futbol Federasyonu’nun da aynı hassasiyette yaklaşmasını bekliyoruz. Taraftar tribünde küfür ettiğinde nasıl stadyuma alınmıyorsa, resmi sayfalarda da aynı şeklide bir yaptırıma maruz kalmalı diyoruz. Biz Giresunspor Kulübü olarak bu ahlaki değeri başlatıyor diğer tüm kulüpleri de bu değeri geliştirmeye davet ediyoruz” dedi.

“AFETTEN GİRESUNSPOR’DA ZARAR GÖRDÜ”

Giresun’da yaşanan sel afetine de değinen Karaahmet, “Giresun ciddi bir felaket yaşadı. Bu tüm Giresunluları olduğu gibi bizi de ve tüm Türkiye’yi de yakından ilgilendirdi. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Giresunspor futbol takımı olarak Dereli ziyareti yapacağız. Giresunspor, Giresun’un ne sorunu varsa orada olacak, yerini alacak. Yapması gereken sorumluluğu yerine getirecek. Giresunspor’un afetten gördüğü zarar tüm Giresun’un gördüğü zarar kadardır. Giresunspor Giresun’un en önemli sivil toplum kuruluşudur. Giresunspor’a herkes saygı göstermek zorundadır. Çünkü Giresunspor bütün Giresun’un en üzerindedir. Biz bütün Giresun’u temsil ediyoruz. Bu marka değeri her şeyin üzerindedir. Bunu algılamada sorun yaşayanlara bunu hatırlatmak bizim görevimiz” dedi.

“HATALARIN BEDELİ GİRESUNSPOR’A ÇIKARTILMAMALI”

Karaahmet, “Basın sözcümüzün söylediği sözlerin farklı yerlere çekilmeye çalışıldığını gördüm, üzüldüm. Zaman zaman bazı hatalar yapılabilir ama bunun üzerinden Giresunspor’a zarar vermeye çalışmak doğru değildir. Bu hata üzerinden Giresunspor’a zarar vermeye çalışılmamalı. Ferhat beyin söylemeye çalıştığı; Biz zaten zor bir durumda göreve geldik, Giresunspor’u nasıl ayağa kaldırırız diye düşünürken, yaşanan afetin yaralarını sarmaya çalışıyoruz idi. Ferhat bey, ‘Takımımızın sahaya çıkamaması gibi sorunlarda karşımıza çıkıyor’ dedi.  ‘Giresunspor yaşadığı zorluklar üzerinden iki kat daha zorluklar yaşıyor ama sorununun tespitinin yapılıp tedavisine başlamamız lazım. Takımımızın sahaya çıkamama durumları olabilir’ dedi. Bizde bu sorunları çözmek için varız. Ama ortadaki sorunu görmemezlik yapılmamalı. Sorunu bizde yapmadık, sorunu çözmek için geldik, anlatıyoruz; “ağlanıyor” deniyor, ancak biz şeffaflık gereği açıklıyoruz. Sorunu söylemek bizim hakkımız. Çözdüğümüz sorunu kamuoyu bilmeli. Her gün yeni borç geliyor, yeni sorunlar çıkıyor, bunu kamuoyu ile paylaşmayalım mı? Biz bu sorunları herkesle çözmeliyiz. Ülkemizde deprem afeti oldu o ilin takımlarının sorunlarına çözüm üretildi, bizde burada çözüm bekliyoruz. Federasyon başkanına da anlattım. Giresun halkının daha çok morale ihtiyacı olduğunu ve bunun yolunun da Giresunspor olduğunu başkanda ifade etti. Giresunspor hiçbir şeye seyirci kalmayacak. Herkes de Giresunspor ile ilgili bir sorun olduğunda tarafının Giresunspor’un yanı olduğunu bilecek, bilmeyenlere de biz hatırlatacağız” dedi.

“GİRESUNSPOR’UN OLANI ALAMAZSINIZ”

Karaahmet, “Giresunspor’un kalıcı gelirleri için mücadele edeceğimizi söyledik. Liman alanındaki otopark Giresunspor’un elinden alınmış, komik bir şekilde, takmaz şekilde alınmış, alamazsınız çünkü Giresunspor’un olanı alamazsınız. Ben bunu söyleyeceğim arkadaşlar, Giresunspor’un elindeki hakkı alınmışsa ben bunu söyleyeceğim. Bunu söyleme hakkını kendimde görüyorum. Otoparkın alınmasını kabul etmemiz mümkün değildir. Söylemeseler de, geri vermeseler de biz söyleyeceğiz. Petrol ofisi istasyonu var, yeşil alandan Giresunspor için çıkarılıyor, niye yapmışlar bunu Giresunspor’a kalıcı gelir olsun diye düşünüp yapmışlar ama sonra Giresunspor’un elinden almışlar. Söylemeyelim mi bunu? Biz her hangi birinin yerini istemiyoruz, biz Giresunspor’a verilen yerlerin Giresunspor’a geri verilmesini istiyoruz. Biz istemeye devam edeceğiz. Ben sorunu söylüyorum, çözümü yapması gerekenler yapacak. Akaryakıt istasyonu sahibine ‘verdiğiniz parayı verelim akaryakıt istasyonumuzu geri verin’ dedik, henüz cevap vermediler. Giresunspor’un kalıcı gelirleri arttığında Giresunspor daha güçlü olacaktır” dedi.

“TAKIM OLAMAZSANIZ HİÇBİR ŞEY OLMAZ”

Karaahmet, “Alt yapının temelini oluşturacak ciddi çalışmalarımız var. Ekip değişikliği yaptık, farklı bir okul modeli kuracağız. Alt yapıdaki çocuklar A Takım ne giyiyorsa onlarda aynı malzemeyi giyecekler. Bütün çocuklar evlerinden servisle alınıp servisle evlerine bırakılacaklar. Eren Tozlu alt yapıdan yetişti, Giresunspor alt yapısı ile Türkiye şampiyonu oldu, yıllarca Süper Lig’de oynadı, Giresunspor’un kaptanı olarak geri geldi. Aramıza çok sayıda oyuncu katıldı. Bizim taahhütlerimizden biridir. Kimse Giresunspor’un üstünde değildir uygulamasını hepiniz göreceksiniz. İyi bir kamp dönemi geçirdiler, hava çok iyi, kimi getirirseniz getirin takım olamazsanız hiçbir şey olmaz. Süreç doğru yönetiliyor, zaten gelen futbolcuları gördüğünüzde ne yapmak istediğimizi görüyorsunuz. Biz geldiğimizde çok olumlu bir hava yoktu, iyi oyuncular gelmek istemiyordu ama şimdi herkes gelmek istiyor. Biz ince eleyip sık dokuyarak Giresunspor’a katkı sağlayacak ve takım ruhuna katkı yapacak isimleri tercih etmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

“BORÇ UYKULARI KAÇIRACAK KADAR YÜKSEK”

“Futbolcu peşinatlarımız ödendi” diyen Karaahmet, “Kalan kısmı maçlar başlayana kadar ödemiş olacağız. Tahta borcu geliyor, her gün yeni borç geliyor. Biz rakamın 8 milyon olduğunu düşünüyorduk ama öyle değil, Toto’dan 2 milyon gibi bir borç daha çıktı. Biz bunu çözeceğiz. Ama herkes takdir eder ki tüm dünyanın içinde bulunduğu durumu görünce herkesin dualarını ve desteğini bekliyoruz. Borç uykuları kaçıracak kadar yüksek. Önümüzdeki hafta çözüme kavuşturmuş oluruz diye düşünüyorum. Bizim hesaplar konusunda merak edilen durum borç ne? İbra olan bir borç durumu var. Kulüp hesapları resmi bir firma tarafından incelemeye alınıyor. Gördüğümüz manzarayı muhatapları ile paylaşıyoruz. Maneviyatın ne olduğunu biliyoruz, Giresunspor’un hakkını kimseye yedirmeyiz, kırarak dökerek değil sorunları konuşarak çözeceğimizi düşünüyoruz. Herkesle oturup, konuşup, çözeceğiz, biz bunun için buradayız. Bizim dönemimizle ilgili bir sorun olmaz. Bunu çözeceğiz. Kimse tereddüt etmesin. Zaten eski başkanlarında gerekli fedakarlığı yapacaklarını düşünüyorum. Çünkü borç yükü çok büyük ama bunları halledince bir daha sorun çıkarılmayacak hale gelecek” dedi.

“ART NİYETLİ KİŞİLER BEDELİNİ ÖDEYECEKLER”

Karaahmet, “Tüzük değişikliği ile ilgili genel kurul yapacağız. Temlik koymama ve yüzde 40’tan fazla borçlanamama taahhüdümüzü yerine getireceğiz. Bunu yaptıktan sonra Giresunspor fazla borçlandırılamayacak. Borçlandıran borçtan sorumlu olacak. Futbolcu hesaplarında sorunlar var. Astronomik rakamlar var. Kamuoyu ile paylaşacağım. Bazı rakamlarla ilgili tereddütlerim var, bazı menajerlerin kulüp içerisinde yaptıklarını tüm Türkiye ve spor camiası öğrenecek. Hangi menajer ya da hangi aracıysa kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacak. Buna sebebiyet veren art niyetli kişilerde futbol camiası içinde bedelini ödeyecek. Bizim niyetimiz belli. Kulübü ayakta tutmaya çalışıyoruz. Şuanda bir şeylerin üzerine koyma zamanı. Herkesten destek bekliyoruz. SMS kampanyasına destek bekliyoruz. 10 lira çok fazla değil ama bizim için maneviyat anlamında o 10 lira çok değerli. Giresunspor’un sokaklarında başka kulüplerin SMS kampanyasını görüyordunuz ama artık Giresunspor’un SMS kampanyasını görüyorsunuz” diye konuştu.

“GİRESUN HALKI BU TAKIMI BAĞRINA BASMALI”

Karaahmet, “Bizim kurduğumuz kadro geçen seneki kadro maliyetinin yüzde 30 altında, rakamlar yüzde 10 yukarı aşağı oynayabilir. Mayıs ayı sonunda mevcut kadroya yüzde 80 ödeme yapılmış olur. Çok fedakar bir takımımız var. Hepsi hak ettiklerini alacaklar. Ben Giresunlulardan bu takımı bağırlarına basmalarını istiyorum. Buraya büyük özveriyle geldiler. Eski takımdaki oyunculara bakın nereye gittiler, bizdeki oyunculara bakın kimler almaz. Biz buraya 1 yıllık gelmedik bir ara şampiyon olacağız. Yeter ki doğru işler yapmaya devam edelim. Şuanda desteğe ihtiyacımız var. Kim neyi istiyorsa öğrenecek, desteğinin nereye gittiğini herkes öğrenecek, kamuoyu ile paylaşılacak. Yeni stadımızda çimler seriliyor, 20 güne firma teslimini yapar, spor il müdürlüğü ile harekete geçeceğiz, stada geçmemiz çok uzun sürmeyecek. Futbolcuların stat içinde kalması için yer yapmayı düşünüyoruz” bilgilerini paylaştı.

 

>> Mesut ERDOĞAN

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Giresunspor’dan Müdür Kızılay’a ziyaret Giresunspor’dan Müdür Kızılay’a ziyaret...

Süper Lig ekibi GZT Giresunspor’da Kulüp Başkanı Hakan Karaahmet ve yönetim kurulu üyeleri, Giresun Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay’ı zi...

Seyirci sayıları açıklandı Seyirci sayıları açıklandı

Süper Lig’de ilk dört haftanın seyirci sayıları belli oldu....

Giresunspor’u bekleyen büyük tehlike! Giresunspor’u bekleyen büyük tehlike!...

Giresunspor iç saha maçlarını başka bir sahada oynama tehlikesiyle karşı karşıya kaldı!...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)SON EKLENEN HABERLER
Görele Belediyespor 2’de 2 peşinde Görele Belediyespor 2’de ...

Kadınlar Hentbol Süper Ligi’nde mücadele eden Görele Belediy...

Giresunspor’dan Müdür Kızılay’a ziyaret Giresunspor’dan Müdür Kız...

Süper Lig ekibi GZT Giresunspor’da Kulüp Başkanı Hakan Karaa...

Giresun’u 3 takım temsil edecek Giresun’u 3 takım t...

Bölgesel Amatör Lig'de 2021 - 2022 sezonu katılım başvurular...

Statlara giriş şartlarıyla ilgili bilgilendirme Statlara giriş şartlarıyl...

Türkiye Futbol Federasyonu, 10 Ağustos 2021 tarihli Müsabaka...

Seyirci sayıları açıklandı Seyirci sayıları açıkland...

Süper Lig’de ilk dört haftanın seyirci sayıları belli oldu....

Basketbol ateşi yeniden yanıyor Basketbol ateşi yeniden y...

Giresun’daki basketbol ateşinin yeniden yanması için hareket...

Giresunspor’u bekleyen büyük tehlike! Giresunspor’u bekleyen bü...

Giresunspor iç saha maçlarını başka bir sahada oynama tehlik...

“VAR kimin için var!” “VAR kimin için var!”...

Çotanakların Asbaşkanı Tütüncü; “MHK Başkanı Serdar Tatlı ve...

Herkes “penaltı” dedi Herkes “penaltı” dedi...

Aytemiz Alanyaspor – GZT Giresunspor maçının son dakikasında...

1926 Bulancakspor HABERLERİ
Video Galeri
error: You shit under duress !!