Giresun Spor Gazete
Giresun Spor Gazete

“Giresunspor düşer diyorsan, hainsin”

Süper Lig ekibimiz GZT Giresunspor’da, kulüp başkanı Hakan Karaahmet, Çotanak Spor Kompleksi’nde düzenlediği basın toplantısında yeşil beyazlı camiada yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi.

31 Ağustos 2021 - 17:54 'de eklendi ve 3735 kez görüntülendi. A+A-

“Giresunspor düşer diyorsan, hainsin”

Karaahmet’in açıklamaları şöyle;

“Biz konuşmadığımız zaman başka gereksiz konuşmalar araya giriyor. Giresunspor ile taraftarların arasını açma girişimi devam ediyor. Bunlar her dönemde var olan şeyler, Giresunspor’un başına daha önce de geldi. Ben bunun daha olmaması için, bunun daha olmaması için, halkımıza ve camiamıza gerçekleri anlatmaya çalışıyorum. Bizden duyulmayan her şey yalandır. Uydurmadır, gerçek dışıdır. Ama bunların arkasında yatan gerçeğin sebebini anlamaya çalışıyorum. Sebep Giresunspor düşmanlığı mı? Karaahmet düşmanlığı mı? Anlamadım.

Amaçlar neyse, ne yapmak istiyorlarsa, mücadele benimleyse ona göre mücadele ediyoruz. Biz Giresun’un menfaati için birçok kişiyi karşımıza almayı göze aldık. Bu konuda kimseden bir şeyde beklemiyoruz. Bugün böyle bir Giresunspor olmazdı, niye diyorum? Tartıştığımızda, konuştuğumuz takım Giresun’un en önemli markası ve değeri.

Ben Süper Ligde de bir takım almadım, ben yerlerde sürünen ve batmış bir takım aldım. Kulübünde bilgisayarı, muhasebesi olmayan, çamaşır suyuna kadar olmayan bir kulübü aldım ve bu ligde değildi. Giresunspor PTT 1. Liginde düşmemeye oynayan bir takımdı bunu unutmayın. PTT Liginde her sezon şampiyonluğa oynuyor diye bir hava var. Harcanan bütçelere baktığımızda benim şuan Süper Ligde harcadığım paralardan daha fazla para harcadılar hep.

Yaklaşık 45 milyon eski borç ödedik. 26 milyon sadece tahtaya ödedik. Bizden ne evrak isteniyorsa, alabilir. Hangi borç kime ve ne kadar ödendi hepsinin kayıtları var. Kime bir kuruş ödediyse hepsi kayıtlı evrakları var. 45 milyon lira bu sezon borç ödedik, geçen sezon 23 milyon ödedik. Ödenen yerleri görün, resmi hesaplara bakın. Bu kadar borç ödenen bir kulüp aynı zamanda Süper Ligde mücadele etmeye çalışıyor. Biz eski borçları mı ödeyelim, kendi topçularımızı mı alalım. Bir başka başkan olsa astronomik rakamlara inanılmaz futbolcular alır, 200 milyona takım kurar, ondan sonra olmuyor der çeker gider. Giresunspor en az bütçeyle bu ligde mücadele edecek takımı kurmak zorunda. Giresunspor zaten çok büyük bir borç batağında. Tarihte bu borç olmadı. Biri çıksın desin ki ben Giresun’a bu kadar borç ödedim. Görüyorsunuz tahtalarda, geçen sezon 10 milyon üzerinde bir paralar var. Halen daha ödüyoruz, her gün borç geliyor.

Giresun kamuoyu gerçekleri bilsin, kendimizi çok büyük görüyoruz herhalde öyle bir şey yok. Forma göğüs reklamımız yok, böyle devam edeceğiz. Bu gerçekleri bilin, sanki her şey çok iyi. 100 milyon para varmış, nerde bu para öyle bir para gelmedi, gelmeyecekte. Böyle şeyleri aklı başı insanlar konuşmaz. Muhasebe, halkla ilişkiler herkese açık. Bu kadar borç yapılmış, onlar karşıya geçti seyrediyor. Onlar iyi de, biz mi kötüyüz?

Batmış bir takım aldık, imkanları en iyi olan ve organizasyonu en iyi yapan takımlardan birisiyiz Süper Lig’de. Bunu biliyorum ve herkesin bilmesini istiyorum. Kendi çıkarları için Giresunspor üzerinden yürümek isteyenlere gereken cevabı veririz. Zamanı geldiğinde herkesin cevabını veririz. Zannetmesinler ki bu kenarda kaldı, eğer isim isim konuşmak zorunda kalırsam öyle de konuşurum. Ben her şeyin hesabını veririm. Giresunspor’a kimsenin zarar vermeye hakkı yok, öyle bir hakkı kimse kendisinde görmesin. Giresunspor son derece Türkiye’de en sevilen kulüplerden bir tanesi. Kendi şehrinde 300-500 adam Giresunspor’u sevmiyorsa ben onlarla uğraşamam.

Galatasaray ve Trabzon’a yenildim, bu takımın kimlere yenildiğini daha önce biliyorsunuz. Ben Galatasaray ve Trabzon’a yenilmiş bir takımın başkanıyım. Yenildiğimiz takımlara bir bakın. Erken düşenler düştü zaten, fareden gemiyi terk ettiler zaten. Düşmeyi kabul ettiysen sus kenarda otur. Biz sonuna kadar devam edeceğiz, mücadele edeceğiz. Kendi kafasında düşmeyi kabullenmiş kişiler sosyal medyadan yazmasına gerek yok.

Giresunspor düşer diyorsan, hainsin. Ben mücadele ediyorsam, sen de mücadele edeceksin. Etmeyeceksen kenarda oturacak ve susacaksın. Bırak şehrini millete şikayet etmeyi, bazı insanları anlamıyorum ne isteğiniz var ya? Bu takım Süper Lige çıktı, daha 3 maç oynadık, oynadığımız takımlarda Türkiye’nin ve Süper Lig’in yüzyıllık kulüpleri. Buraya Fener, Galatasaray, Trabzon üst üste geldi. Bunları bir düşünün ya, kendi kendinize öz eleştiri yapın. İnsan çocuğundan utanır bir şey yazarken. Çocuklar süper lig gördü ya. Süper Lig de hiçbir şey görmemiş bir taraftarlarımız vardı. Daha önce süper ligde bu kulübün başkanlığını yapmış adam mezarında yatıyor. Bunun kıymetini bil, keyfini bil.

Trabzonspor’a yenildik, yenebilirdik de. Hata oluyor bu futbolun içerisinde var, dur bu çocuklar hata yapacak. Futbol budur. Her yerde var bu. Bunları başlarda yapalım sonra bunları düzeltiriz. Ortada bir gerçek var, karşı eleştiriyi bekleyen bir kitle var, bunlara takılmayın. Bunlar doğru şeyler değil, şehre zarar veriyor.

Herkes futbolu hocadan futbolculardan daha iyi biliyor. Şunu da herkes bilsin ki Giresunspor bu alanda elinden gelen bütün mücadeleyi verecek. İçeride insanların ne yaptığı, ne söylemeye çalıştığı önemli değil. Doğru eleştiriyi her zaman kabul eden birisiyim. Giresunspor hepimizin takımı. Bu takımın bütün ödemelerini her şeyini ben çekiyorum bana mı anlatıyorsunuz. Yüzlerce sıkıntıyla ben uğraşıyorum.

Ben geldiğimde otobüsü bozuktu. Şimdi 3 tane otobüs var, altyapıda bile. Bunları anlatmak lazım insanlara. Giresunspor’un demirbaşına kayıtlı arabalar vardı. Bundan önceki arabalar nerde? Tek bunları gören ben miyim? Mademki ben 50 milyon TL para ödedim, daha öncedeki paralar nerde onların hesabını versinler. Sanki onlar hiçbir şey olmadı, her şey değişti.

Biz hukuki olarak, Hakan Karaahmet değil Giresunspor kulüp başkanı olarak gelmeden önce bunları konuştum. Bana 35 milyon TL borç var dediler, geldiğimde borç 70-80 çıktı. Bunun hesabını sormayacak mıyım, ben de giderken bir borç açıklayacağım. Eski borçları ödüyorum, kendi borçlarımı ödemekten zorlanıyorum. Bazıları bundan bozuluyor, ben bundan bozuluyorum.  Daha önce olan sorunların bedelini kanuni yollarla arıyorum.

Eski başkan 9 milyon 250 milyar parasını geçen hafta aldı. Bizim için takımımız için önemli bir kaynaktı, o aldı. Kendisi bu konuda onun kararı tabi, takım alsın diyebilirdi demedi. Bu da onun tercihi, ödeseydi başka başkan olurdu. Beni son derece üzdü bu durum, bunu bana değil Giresunspor’a yapacaktı. Bugün de çıkıp kulüp için fedakarlık yapacaksın. Biz bu konuda haklarımızı arıyoruz, dün itibariyle tüm hesaplarına temlik koyulması yönünde başvuru yaptık. Giresunspor’un mücadelesi bununla ilgili devam edecek. Giresun olarak bunu bırakmayacağız. İnsanlar en azından bizden sonra en azından benim için her şeyin hesabını sordu, veremeyeceğimiz hiçbir hesabımız olmayacak. Her şeyi açıklarız. Futbolcuların gelişi, gidişi her şeyi açıklarız. Güce ve yüreğe sahibiz. Yaptıklarımız doğru. Bilerek yapıyorum, kulübün standartlarına hareket ediyorum.

Giresunspor taraftarları için Giresunspor Kulübü her şeyi yapıyor. Bir kişi diyemez ki, kulübe geldim biletimi alamadım. Diyemez. Kim geldiyse elden geleni yapıyoruz. Taraftarın maça girememesi bizim sorunumuz değil, engellilerimiz giremedi. Trabzonlu yöneticiler ve eşim de maça giremedi. Bu benim sorunum değil. İnsanlar maça girecek, başka bir şey yok. Giresun’da hiçbir şey yok, bir maça gidecekler. Sanki kötü bir yere gireceklermiş gibi, muamele yapıldı. Bu konuda yönetim kurulu arkadaşlarımız emniyet müdürlüğümüz ile görüştü. Valimizle de görüştük. Taraftarımızın yaşamaması gereken bir sorun var, emniyette çalışanlar bizim polisimiz. Başındaki insan demek ki talimat veriyor ve işler değişiyor. Biletli adam maça giremedi, bende isyan ediyorum. Yok makine bozuk, yok oymuş buymuş. Adamın elinde bileti var, maça girecek.

Zaten birçok zorluklarla geliyor, bir de zorluk çıkartırsak böyle olmaz. Gerekli girişimleri yapıyoruz, bir yerde sorun var bunu çözmeye çalışıyoruz. Yetkililerden bunun için destek bekliyoruz. Giresunspor maça alınacak insanlarla ilgili karar mercii değildir. Bu kapılarda yetkili kurumların biraz daha anlayışlı olmasını rica ediyorum. Ama taraftarımıza yapılanın çok doğru olduğunu düşünmüyorum. Gerekli takibi sürdüreceğiz.

Bir çok üst düzey insanlar da sorun yaşadı, protokol girişinde. Böyle bir şey olur mu? Sanki her an bir şey olacakmış gibi taraftarlar kötü bir şey yapmaz. En güzel şekilde herkesi ağırlar ve gider. Maça giremediği zaman sorun bize geliyor. Bilet fiyatı problemi yok Giresunspor’da. Bizim arkadaşlarımızın hepsi elinden geleni yapıyor. Talep gelse biz yaparız. Taraftar bu fiyatların altından bilet alabilir. Onlar ne istediyse yapıyorlar. Hiçbir şey istemeden darılacak olan varsa bilemiyorum. Taraftarlardan sorumlu yönetim kurulu hep orada. O yapmazsa ben yaparım. Taraftar maça gelmiyor değil, maça giremiyor. Bu sorunu ben değil çözmesi gereken kurullar var. Biz de Giresunspor ılarak ne yapmamız gerekiyorsa onu yapacağız.

Ben başka illere de gidiyorum, davranış biçimlerini doğru belirlemeleri lazım. Ben şuan böyle anlatıyorum ama inşallah istişare yapılarak bu düzeltilecek ve sorun çözülecek. Amaç en huzurlu şekilde maça girmek. Adamın her şeyi tamamsa maça girsin yani, bu olmaz. Onlar bizim misafirimiz. Ben gelen rakip yöneticilere, takımlar en iyi şekilde ağırlanmasına çalışıyorum. O yüzden bir karışıklık olarak adlandırıyoruz, Süper Lig tansiyonunu kaldıramamak ile adlandırıyoruz. İnşallah bu istişarelerle bu düzeltilir.

Taraftarımıza yapılacak her şeyin biz karşısındayız. Giresunspor demek taraftar demek. Taraftar Giresunspor’a darılamaz, yöneticiye başkana darılabilir ama Giresunspor’a sırt çeviremez. Herkes için geçerli. Taraftarlarımıza kimse sorun yaratmıyor, ama kendi kendine sorun çıkarmak isteyenlere yapacak bir şey yok. Giresunspor’dan ne istiyorlarsa özellikle bilet fiyatı konusunda her şey yapılıyor. Ben istedim de sorun oldu diyemezler.

Giresunspor takımının geç oluşturma süreci vardı. Süreç böyle işlemeliydi Giresun’da. Bazı takımlar sorunlar yaşadı. Biz dedik ki daha makul rakamlarla futbolcu almamız için transfer beklememiz gerekiyor. Bu şekilde de devam ediyoruz, Giresunspor’a önümüzdeki kısa sürede 1-2 futbolcu daha katılacak ve transferi kapatacağız. Her maçta daha üzerine koyan bir Giresunspor oldu. İnşallah arada da çalışarak takımın uyum sorunu çözülecek, inşallah iyi bir Giresunspor izleteceğiz. Herkes keyfini yaşasın.

Ben geçen senede takım kurdum, çok çabuk oyun dışında kalanlar vardı olmaz diyenler vardı her şeyi diyenler vardı. Umutsuz insanlara yapacak bir şey yok. Giresun’un %99’u ile beraberim. %’1 her zaman oldu. Bunların garezleri farklı. O kişiler beni tanımıyor, aslında bazıları tanıyor çok ders aldılar benden ama halen daha devam ediyorlar. Ben her şeyi görürüm, zamanı gelince cevabımı veririm.

Bu sefer Giresunspor için daha samimi olsunlar hep beraber bu işi çözelim. Onlar da mutluluğa dahil olsunlar. Şuanda Giresun yenildi diye benim gibi mutsuz olan milyonlarca insan var. Yenildiğimiz için mutlu olanlar da çok var. Keşke yenilmeseydik, kazansaydık. Keşke bunları yenecek takım kursaydık, olmadı yani. Türkiye’nin en iyi takımlarını yenecek hale de gelecek Giresunspor. Bize inananlarla, yolumuza devam ediyoruz. İnanmayanlar her zaman olacaktır, bu sadece futbolda değil her mücadelenin içerisinde vardır. Olmaz diyenler, yapamaz diyenler çok olmuştur. Biz de mücadelemize devam edeceğiz. Çünkü biz Süper Lig’deyiz. Bazen baktığınızda listeye nerde oynadığımıza bakarsanız bu güzel bir şey. Sezonun sonunda güzel bir yerde ligi bitirdiğinde çok şey daha görüşeceğiz.

Ayrılıklar olunca Giresunspor’a saygı ve sevgiyle ifade etmemek olmasa iyi olur. Benim kadar Giresunlu olmayın, benim kadar Giresunsporlu futbolculara da değer vermeyin, ben vermeye de devam ediyorum. Herkes duracağı yeri bilsin. Takımımda herkese aynı mesafedeyim. Giresunspor’un içinde olduğu sürece hepsiyle beraber. Giresunspor profesyonel bir kulüp herkes bedel karşılığı burada duruyor, kimse bundan vazgeçmiyor. Herkes parasını alırken tamam, ayrılınca sorun. Nasıl çalıştıysak, ayrılırken de beraber ayrılalım. Oradaki mücadelemiz de Giresun’un mücadelesi üzerinden. Bir şey yapıyorsak Giresun’un mücadelesi üzerindedir.

Süper Lig’de yeterliliği takım raporlarında, hocamızla ve teknik heyetimizde yeterli olmadığı için Eren Tozlu ile yolları ayırdık. Bunda kötü bir şey yok, bizim çocuğumuz. Daha öncede Giresun’dan gitmiş, zaten ben getirdim. Gelirken de çok şey oldu. Bu takımda yer bulamazsa daha kötü olacaktı. Kadroya belli bir sayı yazmak gerekiyordu, bir takım bulması konusunda yardımcı olduk. Giresunspor ile düzgün bir şekilde ayrıldı ve gitti. Kavgalı mıydı? Bu sene kalıp oynamadığı halde parasını mı ödemeliydik? Oynama durumu olmayacaktı, raporlar öyle geldi. Hazırlık maçlarında yeterli değildi bu takım için, o yüzden ayrıldık. Bu oyuncuyu getiren benim, en çok üzülen de benim gitmesine. Profesyonellik bunu gerektirir. Oda bir takıma gitti, karşılıklı anlaşarak gönderdik. Kalsın oynamasın parasını mı verelim? Yerine gelen oyuncuları göreceğiz.

Kulüp müdürü yetersizdir, ayrılmıştır, bunlar doğal şeyler. Benim en yakın arkadaşlarım oldu geldi 1-2 ay sonra ayrıldı. Kulüp işini doğru yapamıyorsan başka bir şey yapıyorsan bütün personeller için söylüyorum ayrılsın. Giresunspor’a faydalıysan çalışmaya devam edersin. Bu personelin hepsini alan benim, çalışamadığımız zaman ayrılabilir ya da Giresunspor ayrılmak ister ayrılır. Biz aldığımızda bunu sonuna kadar çalıştırmak zorunda mıydık? Biz geldiğimizde de çoğu kişiyle ayrıldı. Bunda kötü bir şey yok. Bu doğru bir şey değil.

Kaleci antrenörümüzü A Takım hocasına ben verdim. Hakan ve Ercan hoca devam ediyor. İsmail hocam o dönem kendisi çalışmak istemediğini bildirdi, yeni işinde. Sosyal medyada devam ediyor yazmaya, kendisi o yolu seçti. Herkes emek verdi, bazen çalışma şartları yeterli olmayabilir. Ben çalışmadığı zaman ben Giresun’un başkanı olmadığı zaman kötü olmasını mı isteyeceğim, o an şartlar olmaz.

Ali Eren’in mahkeme süreci devam ediyor. Hukukçular yeni bir girişim yaptılar. Giresunspor zarar uğratıldı. Bu sürecin sonunda ben kulüp başkanlığı yapıyorum, haksız çıkmayı çok isterim ama sonunda göreceksiniz ki ciddi anlamda bir sorun çıkacak. İmzaların sahteliği konusunda iddialar var. İmzalar sahte çıkarsa davanın içeriği bambaşka olacak. Bu konularla daha fazla yorum yapmak istemiyorum ama haklı çıkarsak çok daha vahim.

Yöneticilerimiz emniyeti gidecek. Bu fotoğraflar her şeyi gösteriyor. Burada çalışan emniyet mensupları, maça girmek isteyenler vardır, onlara da yardımcı oluruz ama bizim taraftarlarımızın sorun yaşaması yanlış. Özelikle Terzi Hüseyin, oda bana garip geliyor. Giresunspor bayrağını stada sokulmasına engel olabilecek bir başkan olabilir miyim? Maçtan sonra görüyorum ben bunları. Telefonlara bakamıyoruz, ben de üzülüyorum tepki gösteriyorum. Giresunspor faydalanacak, zaten yıllardır bu adam bu bayrağı yıllardan beri sağlıyor. Müsamaha göstermeleri lazım, göstermeyeceklerse ne diyelim. Hayretle karşılıyorum. Bayrağı oraya aldırmamak gibi bir şey olmamalı. Bu konuda birbirimizi eksik anlatıyoruz, ben artık çıkıp anlatacağım. Taraftara anlatacağım istek ve taleplerimizi. Olmuyorsa taraftarlara dönüp olmayacağını diyeceğim. Önce anlatacağız, o bayrağı alınmamasını bunların olmaması lazımdı. Bu bayrak orda olsa ne olur? Adam ortada. Burada bir doğru yaklaşım olmadığını düşünüyorum taraftar olarak. Mesele bu değil, bizim taraftar olay çıkarmaz. Haddini bilen birisidir. Sıkmayın taraftarımızı, ilk kez bir şey yazıyorum.

Ordu Valisi Galatasaray’ı VIP’ten uçuruyor. Ben Giresunspor’un da VIP’ten uçmasını istiyorum. Eğer kural varsa herkese uygulanacak.

Bir daha böyle bir şey yaşanmasına müsaade etmeyeceğiz. Şu bilinsin Giresunspor başkanıyım, bu olayları maçtan önce bilsem, o engelli kardeşimizi veya bayrağa yapılanın hesabını sorarım. Doğru bir davranış değil, hepimiz insanız. Bu yapılanları kabul etmemiz mümkün değil. Bunu konuşarak çözeceğiz, çözemezsek biz görevimizi eksik yapmış oluruz.

Sadece benim sorunum değil, belediye başkanının arabası da stada alınmadı. Onlar da stada alınmıyorsa bizim bir şey diyecek halimiz yok. Bizim Giresunspor olarak stadın giriş çıkışında hiçbir yetkimiz yok, uygulamada yetkimiz de yok. Benim yetkim olsa her şeyi rahatlıkla çözerim. Karşılıklı görüşmeler yaparak önümüzdeki maçta o aksilikler inşallah yaşanmayacak. Kimse bizi bir şey yaparız da sonra onlar susar şeklinde düşünmesin, öyle birisi değiliz.

Engelli kardeşimize yapılan olayın karşısında. Aralarında bende karşımızdaki kişilerle mücadele ederdim. Hepimiz aynı şeyin yolundayız. Giresunspor bunlarla gündeme gelmemesi gereken bir yer, durumu düzelteceğiz.

2 transferimiz bu hafta gelecek. Bu hafta içi transferleri bitirmiş oluruz. Ve transfer postasını kapatmış oluruz.”

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Giresunspor’u bekleyen büyük tehlike! Giresunspor’u bekleyen büyük tehlike!...

Giresunspor iç saha maçlarını başka bir sahada oynama tehlikesiyle karşı karşıya kaldı!...

“VAR kimin için var!” “VAR kimin için var!”

Çotanakların Asbaşkanı Tütüncü; “MHK Başkanı Serdar Tatlı ve Başkanvekili Metin Tokat, VAR hakemi Serkan Tokat’tan memnun mudur? Yoksa ...

Herkes “penaltı” dedi Herkes “penaltı” dedi

Aytemiz Alanyaspor – GZT Giresunspor maçının son dakikasında yaşanan pozisyon hakkında spor yorumcuları çok net ifadelerle pozisyonun n...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(3 Yorum)SON EKLENEN HABERLER
Giresunspor’u bekleyen büyük tehlike! Giresunspor’u bekleyen bü...

Giresunspor iç saha maçlarını başka bir sahada oynama tehlik...

“VAR kimin için var!” “VAR kimin için var!”...

Çotanakların Asbaşkanı Tütüncü; “MHK Başkanı Serdar Tatlı ve...

Herkes “penaltı” dedi Herkes “penaltı” dedi...

Aytemiz Alanyaspor – GZT Giresunspor maçının son dakikasında...

Giresunspor’da isyan “VAR” Giresunspor’da isyan “VAR...

Yamak; “Var’da çay mı içiyorsunuz, kahve mi içiyorsunuz, yok...

Keleş; “Kısmetsizlik var” Keleş; “Kısmetsizlik var”...

Çotanaklar’ın teknik direktörü Hakan Keleş, kazanmak için oy...

1926 Bulancakspor HABERLERİ
Video Galeri
error: You shit under duress !!