Giresun Spor Gazete
Giresun Spor Gazete

Bu şehirde çok şey değişecek

Bozbağ; “Bu şehrin en büyük siyasetçisi Nurettin Canikli ile beraber Giresunspor’un başarısı için çalıştık ve bir gün siyaset konuşmadık. Bence Nurettin Canikli ile Giresunspor’un faydasına konuşmak benim için onurdur. Nurettin Canikli’ler kolay gelmiyor, Nurettin Canikli’ler kolay yetişmiyor, İlker Aycı’lar kolay gelmiyor bu Giresun’a.”

12 Aralık 2019 - 18:49 'de eklendi ve 1332 kez görüntülendi. A+A-

Bu şehirde çok şey değişecek

“BU ŞEHİRDE İYİLER MUTLAKA KAZANACAK”

Giresunspor eski Kulüp Başkanı Mustafa Temel Bozbağ, İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin Giresunspor’da ve kendi dönemindeki yöneticilerin hesaplarında yaptığı incelemeler hakkında çok önemli açıklamalar yaptı.

Bozbağ, düzenlediği basın toplantısında yaşanan olayın çok büyük bir komplo olduğuna dikkati çekerek, “Amaç Mustafa Bozbağ’ı aşağı indirmekse kimse Bozbağ’ı aşağı indiremez. Bugüne kadar İçişleri Bakanlığı’nın denetiminden sağlam çıkan kimse olmamıştır ama Giresunspor sapasağlam çıkmıştır. Olay Bozbağ ve arkadaşlarını itibarsızlaştırmaktır. Bozbağ ile birlikte destek verenleri itibarsızlaştırmaktır. Peki, kim destek verdi; Nurettin Canikli, buyur buradan yak. Her taraf karışacak. Ama Allah o kadar büyük ki bizi ve Giresunspor’u şikayet eden bize zarar vermek isterken bizi daha güçlü hale getirdi. Hep söyledim yine söylüyorum; Hayat bize yeşil beyaz. Benim aldığım bilgi, şifahen öğrendiğim kadarıyla bizi şikayet eden kişi Fatih Hocaoğlu’dur. Bu büyük bir komplodur. Bizim üzerimizden Nurettin Beye komplo olup olmadığını da açtığımız dava gösterecek. Ben şahsen bu işin organize olduğunu düşünüyorum ve bununla ilgili de savcılığa başvuracağım. Biz dava açacağız, kim şikayet ettiyse bunları hakim karşısında anlatacak. Bu büyük komplonun detayları açtığımız davada ortaya çıkacak” dedi.

“GİRESUNSPOR’U 10 MİLYON DOLAR BORÇLA ALDIK”

Bozbağ, “2012’nin Temmuz ayında çok ciddi ısrarlarla kulübün kapanma noktasında Giresunspor’u devraldık. Biz esasında kulüp yerine Giresun Adliyesi’nden dava aldık. 92 davaya girdim ben, 122 haciz geldi, Giresunspor’u aldığım tutanak burada. 13 trilyon sabit borç, peşine 2,5 trilyon vergi cezası, 2,5 sigorta cezası toplamı 18 trilyon 2012’nin Temmuz’u. Dolar kaç lira; 1,79, yani Bozbağ ve arkadaşları bu kulübü önce Terzi Hüseyin’in hoşgörüsü ile sonrada o günkü şehrin mülki amirlerinin ısrarıyla 10 milyon dolar borçla almıştır. Bunların hepsi sabittir. Ben 6,5 senelik başkanlığımda bir gün geçmişi eleştirmedim, sorgulamadım, sebebi Giresunspor Kulübü’nün zarar görmemesidir. Giresunspor’un benden önce çok değerli başkanları vardır. Ahirete intikal edenlere Allah’tan rahmet, kalanlara sağlık diliyorum. Bizim Giresunspor’u aldığımız nokta ve bıraktığımız nokta bellidir. Bozbağ ve yönetimi döneminde bir gün vergi cezası gelmemiştir, geçmişe dair hepsi ödenmiştir, borç bırakılmamıştır. 4 sene boyunca hem bu kulübü ayakta tutmaya çalıştık hem de üst lige çıkmaya çalıştık. Ben geldiğimde gelir senelik 1,5 milyondu. Bir üst lige çıkararak Giresunspor’un gelirini 11 milyona çıkarttık. Bizden önce reklam geliri yoktu, şimdi 3-5 milyon arasında, bunun içinde forma ve şortta vardır. Giresunspor yükselen bir arma haline geldi. Bu takımı bu yönetim kurtardı. Herkes taşın altına elini koydu. 4 sene sadece borç ödedim, kalede Eser, sağbek Berkan, solbek Hüsamettin, 7 bin dolara Abwo ile oynadık. Ben Giresunspor’u borçlandırmamak için her şeyi yaptım. Giresunspor’un çıkarı neyse onu yaptım. Çok büyük destek gördüm. Her gittiğim yerde saygı gördüm, Giresunspor makamını da çok farklı yerlere taşıdık. Kulüpler birliği başkanlığına seçildik. O tabelada Giresun asıldı, fair-play ödülleri aldık, UEFA mali kriterler ödülleri aldık. Transferde hata yapmayan yönetim yoktur, transferde hata da yapmış olabiliriz ama hiçbir zaman Giresun bayrağını aşağı indirmedik, haciz geldiğinde de başımız diktik, hepsini ödedik. Ben bu takımda sadece malzemecilik yapmadım, eğer ona ihtiyacı olursa onu da yaparız. Üç kalp krizi, bir seferde 40 metre otobüsten uçtum, hiçbir değeri yok yine olsun Giresunspor’un başarısı için yine her şeyi yaparım” ifadelerini kullandı.

“GİRESUN’DA DÜELLO KÜLTÜRÜ YOK, PUSU KÜLTÜRÜ VAR”

Bozbağ, “Bu süreçte bazı kesim Bozbağ ve arkadaşlarının düşmanı oldu. Bir anda her şey değişti. Bir sene çok yüksek bütçe ile şampiyonluğa oynadık ama olmadı. Bize söylenmedik hiçbir şey kalmadı, üç kağıtçı olduk, hırsız olduk, her şeyi yakıştırdılar bize. Hep sustum, arkadaşlarımı susturdum. Giresunspor’un konuşulacağı yer kongreleridir. Bir şey konuşulacaksa, birinin adamlığı varsa gelir orada konuşur. Bizde düello kültürü yok, kimse kimsenin karşısına çıkıp konuşamıyor, Giresun’da pusu kültürü var. Biz kimse istedi diye değil, futbolcunun parasını ödeyemiyoruz diye bıraktık. Kulüpler birliği başkanıyken bıraktık. Sosyal medyadan yapılan saldırıları hatırlayalım. Yok o varmış, yok bu varmış, ama bir tane belge yok. Bunların tek sebebi pusu kültürüdür” dedi.

“HAİNCE KOMPLO BİR KEZ DAHA HÜSRANA UĞRAMIŞTIR”

Bozbağ, “Giresunspor’a ikinci bir komplo tuzağı yapıldı. Yine Bozbağ dönemi. Herkesin bildiği tanıdığı bir arkadaşımız benim şahsımla ilgili olmak üzere üç adet şikayet, yönetim kurulumla ilgili olmak üzere iki şikayet, İçişleri Bakanlığı’na ve CİMER’e Giresunspor şikayet edilmiştir. 65 gündür tüm defterlerim, şahsi ve üç tane şirketim, arkadaşlarımın şahsi ve şirket hesapları didik didik edilmiştir ama Giresunspor’a, Bozbağ’a ve arkadaşlarına yapılan bu haince komple bir kez daha hüsrana uğramıştır. Giresunspor tertemiz çıkmıştır. Maalesef arkadaş şöyle düşündü herhalde bu incelemeden “Bozbağ’ı indiririz, ona destek verenleri indiririz” diye düşündü herhalde. Biz Giresunspor için her şeyi verdik, ailemizi, paramızı, zamanımızı, bu kadar yapabildik ama bu Giresun’daki bazı kesimlerin bizi indirme çabaları hiç bitmedi” dedi.

“BİZ NE ZAMAN BİRLİK OLMAYI BAŞARACAĞIZ?”

Bozbağ, “Bu şekilde Giresun bir adım ileri gidemez. Kendi insanımızı aşağı çekme, suçlama, itibarsızlaştırma gitmez. Bu şehirde çok şey değişecek. İyiler mutlaka kazanacak. Eğer siz dürüstseniz iyiler mutlaka kazanır. Allah’a çok şükür boğazımızdan haram lokma geçmedi. Eğer biz para verdiysek bağışlayacaksak da alacaksak da biz biliriz. Ama kulübe yapılan hainlik farklı. Örnek Metin Koç, Giresunspor’un her yerinde KOÇEL desteği var ama Metin Beyin bütün defterleri inceleniyor. Metin Koç kendi cebinden 3 milyon para vermiş Giresunspor’a ama defteri inceleniyor, Nahid Yamak aynı şekilde inceleniyor. Peki, nasıl bulacağız biz bir daha Metin Koç’ları, Nahid Yamak’ları? Bu kötülük kime yapılıyor? Biz ne zaman birbirimizle gurur duyacağız, biz ne zaman birlik olacağız, kucaklaşacağız?”

“BU ŞEHRİN EN BÜYÜK SİYASETÇİSİ NURETTİN CANİKLİ İLE GİRESUNSPOR’UN BAŞARISI İÇİN ÇALIŞMAK BENİM İÇİN ONURDUR”

Bozbağ, “Ben hiçbir zaman siyasette olmayacağımı söyledim. Bu şehrin en büyük siyasetçisi Nurettin Canikli ile istişare yaptım, beraber Giresunspor’un başarısı için çalıştık ve bir gün siyaset konuşmadık. Bence Nurettin Canikli ile Giresunspor’un faydasına konuşmak, çalışmak benim için onurdur. Nurettin Canikli’ler kolay gelmiyor, Nurettin Canikli’ler kolay yetişmiyor, İlker Aycı’lar kolay gelmiyor bu Giresun’a. Biz her zaman Giresunspor’un menfaatleri neyse onu yaptık. Kimseye farklı görünmeye, şirin görünmeye çalışmadık. Giresunspor para dilenirken, bugün Giresunspor’u Giresun’a iş, aş, istihdam sağlayan bir kulüp haline getirdik. Artık şampiyonluklar konuşuluyor. Hep en son çare olduk ama maalesef burada pusu kültürü ile karşı karşıya kaldık. Savcılık kanalıyla raporları istedik. Bu zatla ilgili işi resmileştirip, ismi şifahen öğrendik. Savcılığa başvurduk, bizimle ilgili bu hareketi yapan kişiden hem tazminat isteyeceğiz hem de ağır cezaya dava açacağız Giresunspor açar açmaz onu şuanki başkan ve yönetimi bilir” değerlendirmesinde bulundu.

“GİRESUNSPOR’A BU SENE 2 MİLYON 300 BİN TL DESTEK SAĞLADIK”

Giresunspor Başkanı Sacit Ali Eren’in geçen hafta içerisinde yaptığı, “Mustafa Bozbağ’ın hiçbir dediğini yapmadım” şeklindeki açıklama hakkında ne düşündüğü sorulan Bozbağ, “Ali başkan bunları söylerken ‘Mustafa Bozbağ bizim hiç bir işimize karışmadığı gibi bize 2 milyon 300 bin TL destek verdi’ demesini beklerdim. Çünkü yönetimi bırakmış bir başkanın 2,5 milyon para bulması çok görünen bir şey değildir. Biz hangi başkan gelirse gelsin Giresunspor’un hizmetkarıyız, bunu sorgulayacak adam tanımıyorum. Asla ve asla Sacit Ali Eren’in karşısında olmayız, destekçisi oluruz, hiçbir zaman Giresunspor’da kaosa yol verecek durumda olmayız” dedi.

 

>>Mesut ERDOĞAN

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Karaahmet, “Hepinizin emeğine sağlık” Karaahmet, “Hepinizin emeğine sağl...

Giresunspor Kulüp Başkanı Hakan Karaahmet, Altay maçı sonrası soyunma odasına inerek, teknik heyet ve futbolculara seslendi....

Diarra cezalı Diarra cezalı

Altay maçında sahaya ceza sınırında giren Diarra, Altay maçında sarı kartla cezalandırıldı....

Tribüne gelemeseler de… Tribüne gelemeseler de…

Yeşil Beyazlı taraftarlar, koronavirüs tedbirleri nedeniyle tribüne gelemese de pankartlarını stattan eksik bırakmıyor....

Kadro değişmedi Kadro değişmedi

Giresunspor’da teknik direktör Hakan Keleş, Altay maçında sahaya ideal 11’le çıktı....

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Karaahmet, “Hepinizin emeğine sağlık” Karaahmet, “Hepiniz...

Giresunspor Kulüp Başkanı Hakan Karaahmet, Altay maçı sonras...

Diarra cezalı Diarra cezalı

Altay maçında sahaya ceza sınırında giren Diarra, Altay maçı...

Tribüne gelemeseler de… Tribüne gelemeseler de…...

Yeşil Beyazlı taraftarlar, koronavirüs tedbirleri nedeniyle ...

Kadro değişmedi Kadro değişmedi

Giresunspor’da teknik direktör Hakan Keleş, Altay maçında sa...

Şengül; “Bu nazar boncuğu olsun” Şengül; “Bu nazar boncuğu...

Çotanaklar’ın teknik sorumlusu Ümit Şengül, Altay mağlubiyet...

Özköylü; “Giresunspor’un başarısı tesadüf değil” Özköylü; “Giresunspor’un ...

Altay teknik direktörü Osman Özköylü, Giresunspor maçı sonra...

Sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz Sevgi, saygı ve rahmetle ...

Giresunspor’un efsane başkanlarından rahmetli Muzaffer Deniz...

Karadere, Yılmaz ve Aslan’a teşekkür Karadere, Yılmaz ve Aslan...

Giresunspor’dan yeşil beyazlı kulübe destek verenler için üs...

Canın sağolsun Giresunspor’um; 1-2 Canın sağolsun Giresunspo...

sahasında Altay’a 2-1 yenilen Giresunspor’un 12 maçlık galib...

Giresunspor 13×13 peşinde Giresunspor 13×13 pe...

Çotanakların Başkan Yardımcısı Tütüncü, “Altay’ı da yenip 12...

1926 Bulancakspor HABERLERİ
Video Galeri