Giresun Spor Gazete
Giresun Spor Gazete

“Ben de artık Giresunsporluyum”

İl Emniyet Müdürü Kızılay; “Hangi takımlı olursak olalım yaşadığımız şehrin takımını tutmalıyız ve ben de artık bir Giresunsporlu olarak çotanağım” dedi

03 Eylül 2021 - 12:37 'de eklendi ve 1305 kez görüntülendi. A+A-

“Ben de artık Giresunsporluyum”

SAMİMİ KONUŞTU

Giresun İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay, geçen hafta sonu oynanan Giresunspor-Trabzonspor karşılaşmasında yaşanan bir takım aksaklıklarla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Müdür Kızılay, açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

“44 yıllık özlemi bitirerek Süper Lig’e yükselen Giresunspor’u gönülden tebrik ediyorum. Hangi takımlı olursak olalım yaşadığımız şehrin takımını tutmalıyız ve ben de artık bir Giresunsporlu olarak çotanağım. Giresunspor yönetimi, basını, taraftarı hep beraber bir birimizi anlayarak, dinleyerek en iyi şekilde bir sezon geçirmek istiyoruz.

BAYRAK KONUSU

Yaşanan bir takım aksaklıklarda sorunun değil, çözümün bir parçası olarak diyalog içerisinde olmalıyız. Mesela geçen haftaki maçta Giresunspor bayrağı içeri alınmamış eğer mevzuatlara aykırı bir durum yoksa alınmalıydı. Ben şahsen Giresunspor’un bayrağını statta yıllardır dalgalandıran arkadaşı arayarak irtibata geçtim ve o bayrağın statta her zaman dalgalanması gerektiğini ve bir sorun olursa bana da ulaşabileceğini söyledim. Çünkü biliyoruz ki statlara metal, ahşap gibi sert cisimlerin sokulması yasaktır, ama plastik gibi cisimlerle bayrağın stada girmesinde bir sorun yoktur.

ENGELLİ KONUSU

Yine engellinin stada giremeyişiyle ilgili bir eleştiri var. Bu konuyu da araştırdığımızda gördük ki doğrusu çok daha başka. Her engellinin stada giriş yapacağı engelli girişi vardır. Ancak söz konuş engelliye refakat eden Passolig’i dahi bulunmayan kişi engelli kardeşimizi engelli girişinden değil aksine başka bir girişten sokmak istemiş ve engelli kardeşimizi kullanarak kendisi de stada girmek istemiştir. Görevli arkadaşlarımızda engelli girişine yönlendirmiştir fakat ısrar etmiş hatta mukavemet göstermiştir bunun üzerine yapılan kontrollerde engelli kardeşimizin yanındaki refakatçinin alkollü olduğu da doktor raporuyla tespit edilmiştir.

TARAFTAR KONUSU

Yine stada alınmayan taraftarlar konusu da vardır ki kurallar açıktır. Bir Passolig ile bir kişi giriş yapar ancak bir Passolig ile çift giriş yapmaya çalışanlar olmuş ve görevlilerde buna izin vermemiştir. Dolayısıyla basın mensupları dahi kendi girişlerinin dışında hiçbir kapıdan giriş yapamazlar. Hatta protokolden girmesi gerekenler de maalesef başka bir kapıdan giriş yapmaları mümkün olmuyor. Bu kuralları koyan oradaki görevliler değil, onlar sadece belirlenen kuralları uygulamak zorunda olanlardır. Biz emniyet teşkilatı olarak da vatandaşımızın işini zorlaştıran değil kolaylaştıran olmalıyız. Sorunun değil, çözümün parçasıyız. Bu noktada hepimize görev düşüyor.”

“GİRESUN’DA GÖREV YAPMAKTAN MUTLULUK DUYUYORUM”

Giresun’da bulunmaktan son derece mutlu olduğunu da ifade eden İl Emniyet Müdürü Kızılay; “Giresun’un bilmediğim o kadar onur ve gurur duyulacak değerleri varmış ki inanın bilmiyordum. Mesela Kurtuluş Savaşı’nda iki tane Gönüllü Alay çıkardığını ve bunların 42. ve 47. Gönüllü Alaylar olduğunu, Giresun dışında iki ayrı şehirde Giresun Şehitliğinin bulunduğunu ve dünyanın en kaliteli fındığının Giresun’da üretildiğini bilmiyordum. Bunlar gerçekten gurur duyulacak değerler ve ben de böyle bir ilde görev yapmaktan mutluluk duyuyorum.

Giresun’da görev yaptığım süre içerisinde her şeyden önce samimiyetle şehrin huzuru ve güveni için çalışacağım. Samimiyet olursa diğerleri peşinden gelir. Önceliklerimiz arasında uyuşturucu ile mücadele en başta geliyor, ancak Giresun’da şehir içi trafiğinin bir sorun olduğunu gördüm, bununla ilgili tespitlerimizi ve incelemelerimizi yapıyoruz mümkün olduğunca bir düzen getirmeye çalışacağız. Bunun dışında Giresun asayiş olaylarının pek yaşanmadığı huzurlu bir şehir” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Giresunspor’u bekleyen büyük tehlike! Giresunspor’u bekleyen büyük tehlike!...

Giresunspor iç saha maçlarını başka bir sahada oynama tehlikesiyle karşı karşıya kaldı!...

“VAR kimin için var!” “VAR kimin için var!”

Çotanakların Asbaşkanı Tütüncü; “MHK Başkanı Serdar Tatlı ve Başkanvekili Metin Tokat, VAR hakemi Serkan Tokat’tan memnun mudur? Yoksa ...

Herkes “penaltı” dedi Herkes “penaltı” dedi

Aytemiz Alanyaspor – GZT Giresunspor maçının son dakikasında yaşanan pozisyon hakkında spor yorumcuları çok net ifadelerle pozisyonun n...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)SON EKLENEN HABERLER
Giresunspor’u bekleyen büyük tehlike! Giresunspor’u bekleyen bü...

Giresunspor iç saha maçlarını başka bir sahada oynama tehlik...

“VAR kimin için var!” “VAR kimin için var!”...

Çotanakların Asbaşkanı Tütüncü; “MHK Başkanı Serdar Tatlı ve...

Herkes “penaltı” dedi Herkes “penaltı” dedi...

Aytemiz Alanyaspor – GZT Giresunspor maçının son dakikasında...

Giresunspor’da isyan “VAR” Giresunspor’da isyan “VAR...

Yamak; “Var’da çay mı içiyorsunuz, kahve mi içiyorsunuz, yok...

Keleş; “Kısmetsizlik var” Keleş; “Kısmetsizlik var”...

Çotanaklar’ın teknik direktörü Hakan Keleş, kazanmak için oy...

1926 Bulancakspor HABERLERİ
Video Galeri
error: You shit under duress !!