Giresun Spor Gazete
Giresun Spor Gazete

Başkan Karaahmet’ten dobra dobra!

Giresunspor’un Kulüp Başkanı Hakan Karaahmet, görevde olduğu süreç boyunca hep şeffaf olduklarını, her açıklamasında kulübün hesabının herkese açık olduğunu belirterek, “Bugün Giresunspor, Giresun’un en büyük başarı hikâyesi. Giresun’da bazıları mutlu değil. Ne istiyorsunuz? Bunun altında başka neler aranabilir ki? Biz önümüzdeki sezon Avrupa’ya gittik niye Şampiyonlar Ligi’ne gitmedik diye mi üzüleceğiz?” dedi.

13 Mayıs 2022 - 18:25 'de eklendi ve 1297 kez görüntülendi. A+A-

Başkan Karaahmet’ten dobra dobra!

“Giresunspor’a destek vermek Giresun’u sevmek demektir” diyen Başkan Karaahmet, “Bana bir gün Giresunspor’u Süper Lig’de izlet diyenlere ikinci kez Giresunspor’u Süper Lig’de izlettireceğiz. Yalım yok, yalım olacak param da olmadı. Tasarrufu seven bir adamım. Küçük evi, aile ortamını daha çok severim.” ifadelerini kullandı.

Bir avukat ile sorun yaşadıklarını akabinde o avukatın çeşitli hesaplar peşinde olduğunu aktaran Karaahmet, “Şikâyeti ispat ettiğim zaman çocuğunun yüzüne bakamazsın. Ayrıldıktan sonra mı iftara atmaya karar verdin. Ayrılınca mı Giresunspor kötü oldu, başkan kötü oldu?” diye sordu.

Başkan Karaahmet’in alkış alan cümlesi ise, “Çok şükür Süper Lig’deyiz. Seneye de buradayız. Seneye de gelecek Fenerbahçe, Galatasaray. Çok daha iyisini yapacağız seneye.” ifadeleri oldu.

Spor Toto Süper Lig ekibi Giresunspor Kulüp Başkanı Hakan Karaahmet, beklenen basın toplantısını gerçekleştirdi.
Çotanak Spor Kompleksi’nde gerçekleşen toplantıda gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Karaahmet, A’dan Z’ye her şeyi anlattı. Başkan Karaahmet, herkesin merak ettiği federasyondan para gelme konusuyla alakalı olarak net konuştu.
“BİZ DÜŞMEYECEĞİZ DEDİM”
Başkan Karaahmet, “Biz bir şeyleri birlikte başardık. Birlikte yaptık. Bencillik hiç yapmadım. Birbirinizi sevmeyebilirsiniz ama ortak noktamız Giresunspor. Düşmeyeceğiz dedik. Kendimize güvenelim. Birlikte olalım dedik. Yapabilirizi geldiğim ilk toplantıda söyledim. Biz büyükşehir değiliz ama kalabalık bir şehiriz. 2,5 – 3 Milyonu bulan bir topluluğuz. Giresunspor’un karşılaştığı takımlara bakın. Samsunspor yine olmadı. Olmuyor. Bütçeleri kıyaslarsak zaten her şey ortada. Giresunspor’un yaptıklarını anlatınca her şey ortaya çıkıyor. Artık ben de anlatmıyorum. Giresun’un başarı hikâyesini Türkiye anlatıyor. Bu sene biz düşmeyeceğiz dedim. Biz öyle bir takım olacağız dedik. Biz mücadeleye başladık. Maalesef moral bozukluğuyla bazıları düşeceğiz falan dedi. Biz düşmeyeceğiz dedim. İnanmayanları inandıracağız dedim. Bu şehirde artık daha fazla istemeyi ve talep etmeyi bileceğiz dedim.”
“BUGÜN GİRESUNSPOR, GİRESUN’UN EN BÜYÜK BAŞARI HİKAYESİ”
“Biz bir takım kararlar vermek zorundaydık. Hepsini anlatmaya çalışıyoruz. Dün İstanbul basınından aradılar, sen herkesi basın toplantısına çağırmışsın nasıl olacak dediler. Ben de olacak dedim. Ben bir kez aday oldum ve kaybettim. Başka başkanlar falan geldi. Benim yönetim kurulumdaki arkadaş diyor ki , ‘Biz sen gelme diye 10 sene mücadele ettik’ dedi. Neyi amaçladığımızı da bilmiyorum. Niye biz mutsuzluk üretiyoruz. Türkiye’nin takdir ettiği en sempatik, Çotanaklar dediği, futbolla bile ilgilenmeyen kişiler bile mutlu. Ama Giresun’da bazıları mutlu değil. Ne istiyorsunuz. Bunun altında başka neler aranabilir ki? Biz önümüzdeki sezon Avrupa’ya gittik niye Şampiyonlar Ligi’ne gitmedik diye mi üzüleceğiz. Sezon içerisinde gitti, geldi o oldu bu oldu. Şimdi bitti, ligde kaldık. Mutluluğunuzu yaşayın. Bunun içine kötülük ekmeyin. Bu kulübün ihtiyacı ve eksikleri bitmeyecek. Birçok eksiği rağmen sorunları çözmeye çalışıyoruz. Sadece mutlu olun. Mutluluğu yaşayın. İstanbul’da bunu yaşayın. Giresun hiç mutlu olmuyor. Hiç çocuğunuzla mutlu olmuyor musunuz? İnsan hayatında mutlu olmaz mı? Bunun olumsuzluğu var mı?”
“KUR FARKI OLMASAYDI, BUGÜN BİZİM BORÇ MİKTARIMIZ 70 MİLYON TL’LERE DÜŞECEKTİ”
“Düşen takımların camiasına bakın. Mutsuzlar. Biz kaldık, mutluluğunu yaşayalım. Giresunspor, Türkiye Süper Ligi’nde. Önümüzdeki sezon da Süper Lig’de. En az bütçeyle Süper Lig’de kaldı. Ben bunları sürekli anlatmak zorunda kalmayayım. Giresunspor’un gelirken bir borcu var. Eksi bakiyeyle gitmek zorunda. Başka yapacak bir şey yok. Kur farkı olmasaydı, bugün bizim borç miktarımız 70 Milyon TL’lere düşecekti. Bu kur farkı dünya genelinde. Kur farkı 40 Milyon TL. Ben mücadele eden tarafım. Ben yapmadım, keşke daha öncede bizim kurduğumuz sistemde yönetebilir sistem olsaydı.”
“ÖZÜR DİLEMEK LAZIM”
“Geçmişe bakarak belki özür dilemem lazım. Ali başkan, Giresunspor’da başkanlık yapmış başkanlardan bir tanesi. Giresunspor’da bir davada içeride yattık. Ali başkanla mahkemelik olmamalıydık. Mahkemelik olmak beni son derece mutsuz etti. Giresun’da çok fazla kulüp başkanlığı yapacak adam yok. Herkesle konuşuyorum. İşadamları sağolsun ilgi ve alaka gösteriyorlar. Kulüp Başkanlığı çok dertli bir iş. Şimdi yasa çıktı, ben geldiğimde kulüp tüzüğüne koyduğum madde. Bu madde, borç verir, temlik koyamaz dedik. Yüzde 25’ten fazla da borçlandıramaz tüzüğü koyduk. Bu kanunu biz tüzüğe koyduk. Her gittiğimizde ilgi alaka gösteriyorlar. Giresunspor’da bir şey dediğimizde 300 bin kişi var. Sosyal medya Giresunspor’un duyurmak istediği yer. Giresunspor yorumları kapatıyoruz. Hocasına, başkasına sallayalım 100-200 sahte hesap var. Ben siyaseti, sivil toplum örgütünü biliyorum. Oradaki çaylakların bunu yapacağını biliyorum. Niye futbolcunun moralini bozalım.”
“KİMSE GİRESUNSPOR’A DESTEK VERMEK ZORUNDA DEĞİL. GİRESUNSPOR’A DESTEK VERMEK GİRESUN’U SEVMEK DEMEKTİR”
“Hakan hoca, Türkiye’de söz edilen isimlerden birisi. Bazen ben düştüğümde beni kaldıran isim oldu. Hoca, olamaz yapamazsın dedi elimden tuttu. Ligde kaldık, maçlar kazandık. İnşallah borçları da azaltarak gidiyoruz. En az bütçeyle takım kuruyoruz. Ne yapalım başka. En desteksiz takım burası. Gelen başkanlar anlatıyorlar. Bize diyorlar nasıl gidiyorsunuz. Biz diyoruz elimizden geleni yapıyoruz. Kimse Giresunspor’a destek vermek zorunda değil. Giresunspor’a destek vermek Giresun’u sevmek demektir. En büyük reklam aracıdır. Koşarsın, Giresunspor’u sevmek Giresun’u sevmektir. Verene teşekkür ediyorum. Kim destek oluyorsa teşekkür ediyoruz. Vermiyorsa bir şey yapacak halimiz yok. Beşiktaş maçında 22 bin seyirci vardı. Bu kadar insanı nasıl bir arada toplayacaksınız. Bütün kuruluşlar, siyasiler bunu yapamaz. Bu kadar seyirciyi Giresunspor toplayabilir. Dışarıdan gelenler yok mu? Var tabi. Ordu’dan, Samsun’dan ve Gümüşhane’den gelenler oldu. Biz Giresunspor’un esnafına katkı sağlamak için uğraşıyoruz. Rakip takım taraftarları da gelecek. Esnaf kazanacak. Bunu yaparken, hep beraber çıkıp birbirimize karşı dürüst olalım. Giresunspor’un inşallah sadece camia olma mantalitesini çözmek lazım. Trabzonspor çok iyi bir örnek.”
“GİRESUNSPOR’DAN BAŞKA BİR BAŞARI HİKAYESİ BEKLENEMEZ”
Başkanı yönetimi sevmezsin ama Giresun’da Giresunspor’a laf söyleyemezsin. Görüyorsunuz, Trabzonspor’a laf söyleyemiyorlar. Giresun’da herkes Giresunspor’da dakika dakika her şeyi takip ediyor. Bana bazen ulusal basındaki arkadaşlar diyor ki kötü bir şey olsa da yazsam diye uğraşıyorlar diyor. Ya Giresunspor’u sevmiyorlar ya da başka bir şey. Giresunspor’dan başka bir başarı hikayesi beklenemez. Bizim rakip takımlarımızın desteklerine bakın, bütçelerine bakın. Rize’nin borcuna bakın. İzmir takımları ne kadar büyük. Malatya büyükşehir takımı. O masada Giresunspor ayakta kaldı.”
“BEN O BAŞKANLAR MASASINDA GİRESUNSPOR İSMİ YAZINCA MUTLU OLUYORUM”
“Kendi aramızda kavgalar var ama o bitmeyecek gibi görünüyor. Bana bir gün Giresunspor’u Süper Lig’de izlet diyenlere ikinci kez Giresunspor’u Süper Lig’de izlettireceğiz. Bu halkın beni istemediğini görürsem ben burada kalmam. Benim konuşmalarım orada. Ben hiç tek başıma gelmedim. O zamanda da karşıma rakip çıkmıştı. Sen başkan olarak her şeyi anlatıyorsun diyorlar. Süper Lig başkanlığı böyle değil diyorlar. Seviyorum insanlara bir şey anlatmayı, orta zemin bulmayı. Bazen çok gülüyorum. Benim şehrim bu. Hepiniz hakkında bir şey var. Oralara kadar gitti ki, benim herhalde yalım olduğunu, arabalarımın olduğunu söylemişler. Komik şeyler bunlar. Türkiye’de spor adamlığı yapmak, başkanlık yapmakla.”
“YALIM YOK, YALIM OLACAK PARAM DA OLMADI”
“Tasarrufu seven bir adamım. Küçük evi, aile ortamını daha çok severim. Onlar belki yalılarda oturmayı seviyorlar. Öyle bir hayal kuruyorlar. Neyi paylaşamıyoruz biz anlamıyorum. Çok şükür Süper Lig’deyiz. Seneye de buradayız. Seneye de gelecek Fenerbahçe, Galatasaray. Çok daha iyisini yapacağız seneye. En az maliyetle yapmaya çalıştık. O dönemde 150 Milyon olmalı taban dediler. Hatta devre arasında çok eleştirildik. Santrafor almadınız falan diye. Santrafor almadık, iki orta saha aldık ligde kaldık. Herkes santrafor isterken, biz orta saha aldık, ligde kaldık. Asıl santraforda değilmiş sorun, belki öyle bakmak lazım. Halkbank kredisinden bir kredi alındı. 49 Milyon civarıydı. 100 Milyon temlik verilmişti. Temlik verirken, 1’e 1 olmalı. 49 Milyon TL para gelirlerimizi, 25 Milyon TL’yi tahtaya ödedik. Bu krediden 1 Milyon TL’nin altında rakam kaldı.”
RAKAMLARI YİNE AÇIKLADI
“64 Milyon 173 TL federasyondan geldi, bu para da Halkbank temliğine gitti. Türkiye’de coin diye bir şey yoktu. Biz coin anlaşması yaptık. Giresunspor’a gelen paranın nereye gittiğini anlatmak çok kolay. Para Halkbank temliğine gitti. Bir ufak galibiyet daha alırsam, kredi borcu bitmiş oluyor.
Tesis sorununu her göründüğünüze sormanızı istiyorum. Tesis projemizi kendi kaynaklarımızla yaptık. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne verdik. Onlar da bakanlığı verdiler. Diğer illerde ya belediye yapmış, ya bakanlık yapmış. Yeni tesis olursa, mevcut tesisi altyapıya vereceğiz. Ben de söylüyorum, kim yaptırıyorsa ismini verelim tesise. Hocamız da tesis istiyor. Bu tesis Giresunspor’a kalacak. Bu stadı nasıl Giresunspor şenlendiriyorsa, tesisi de şenlendirecektir. Olmadı, Cumhurbaşkanımızı gördüğümüzde ben bizzat kendim ileteceğim.”
“GİDEN FUTBOLCULAR GİTMELİYDİ”
“Ben geçen sene de aynı şeyi söyledim. Gitmek istiyorsa bilin ki bizim planımız dahilinde gidiyordur. Şampiyonluğu da 14 kişiyle tamamladım. Şunlardan şunlardan kurtulmamız lazım dedim. Evet, buraya çıktık ama şuan bunlarla ayrılırsak, başka krizlere yol açmaz dedim. Bunlar gitsinler dedim. Serbest kalsınlar dedim. Giresunspor’da 2 yıllık olan futbolcular serbest değil. Diarra bizim geçen sene de oyuncumuzdu. 40 bin Euro para ve 20 bin Euro prim istediler. Parayı tamam diyorsanız yatıralım diyorlar. Menajerin hesabına yatırıyorlar parayı. İki gün sonra bakıyoruz başka oyunlar olduğunu görüyoruz. Birçok takım size oyun yapıyor olabilir. Sizi zayıf yerinizden vurabilirler. Bu operasyonlar var. Menajere yatan para arada bekliyor. Bu bizi kandırdı dedik. Bir başvurumuz var ama bakalım, henüz gelmedi cevabı. Bayramda da Diarra beni aradı. Seni seviyorum dedi. Ben de seni seviyorum dedim.
“ÇOK PARA HARCAMAYACAĞIZ”
“Hakan hocaya gelecek sene kalacak mısın dedim. Sen kalacaksan dedi. Elinde bir liste var elbette. Hakan hoca muhteşem bir hoca zaten. Hakan hoca, otoriteleri altüst eden bir hoca. Giresunspor 10 puan alır düşen diyenler vardı. En kısıtlı imkanlar vardı. Çok para harcamayacağız. Biz de fazla para harcama olmayacak. 160 Milyon olan borç 35-40 Milyon TL aşağı indi. Bir kısmı da kurumlara olan borçlar. Her şeye rağmen, destek falan da olsa daha fazla şey yapabilseydik.”
“FUTBOLCULARA ÂŞIK OLUYORUZ”
“Bazıları futbolculara aşık oluyor. Futbolcuları sevin, bağrınıza basın. Sözleşmesi bitmiş isimlerin peşinden de gözyaşı dökmeyin. Emek verdi evet. Balde’ye bunu mu yaptınız. Balde ile dün akşam beraberdim. 12’ye kadar beraberdim. Genç, gitmek istiyor. Yazı yazmış. Ben hastanedeydim. İzin verilmiş. İki hafta Balde, maça çıkmayacaktı. Sözleşmesi de bitti, Balde’ye teşekkür ettik. Niye yaptın dedim. Haklı kalmak istiyor. Ama profesyonellik. Giden her futbolcuyu geçen sene önüme koyuyorlar. Ayrılmak kararı da vermek zorundayız. Bu aşkı bırakalım.”
GİRESUNSPOR’DA KİMSENİN PARASI KALMAZ, KALMAYACAK
“Ben bu kulübün 5-6 sene önceki futbolcuların parasını ödüyorum. Ben bu çocukların da parasını ödeyeceğim. Bir başkan gelmiş, 6 sene önceki futbolcuların paralarını ödeyeceğiz, mevcut futbolcularınkini ödemeyeceğiz mi? Giresunspor’da kimsenin parası kalmaz, kalmayacak. Giresunspor’a zarar vermeyelim. Dışarıda bizi çok seviyorlar. Bazen kulübe geliyorum, gidiyorum. Bana çok büyük bir mutluluk yaşattılar. Gördüklerinde fotoğraf çektiriyorlar. Utanıyorum. Ben kimim ki? Ben spor kulübü başkanıyım. Şu Giresunspor’u sağlam bir yere oturtturalım. Beşiktaş Kulüp Başkanı Ahmet Nur Çebi geldi, ısırgan yedirdik. Isırgan istedi şimdi. Şehrimizi tanıtıyoruz. Niye kendi kulübünün başkanını veya takımını eleştirmek için bir şeyler arar anlamıyorum.”
“Koltuk az, yerime gelir diye korkuyorlar. Benim kimsenin koltuğunda gözüm yok. Siyaset falan düşünür musunuz diyorlar. Benim yarın planım yok. İyi giyiniyorsun diyorlar. Kötü mü giyineyim. Seni temsil ediyorum. İyi giyiniyorum. Buna bile cevap veriyorum. Kibir ve dedikodu olduğu yerde başarı olmaz. Biz herkese cevap vermeye çalışıyoruz. Şimdi duyuyorum. Bir avukatla alakalı sorun yaşadım. Kulüp avukatı değildin zaten. Kulüple ilgili bir yerlere şikayet ettiğini öğrendim. Giresunspor’u şikayet etme hakkın yok. Giresunspor ile kimsenin kavga etmeye hakkı yok. Buradan o avukatı uyarıyorum. Şikayeti ispat ettiğim zaman çocuğunun yüzüne bakamazsın. Ayrıldıktan sonra mı iftara atmaya karar verdin. Ayrılınca mı Giresunspor kötü oldu, başkan kötü oldu?”
“KİMSENİN ARKASINDAN KONUŞMUYORUM”
“Eğer o seviyeye gelirlerse, yalım ve araba olmadığına. Böyle girersek olmaz. Bize böyle gelirseniz, Giresunspor’a zarar vermeye çalışırsanız, biz de kamuoyunda sizle alakalı bildiklerimizi anlatırız. Kimsenin arkasından konuşmuyorum. Giresunspor’u korumamız lazım. Bu başarı hikayesi herkes tarafından takdir ediliyor.”
“TAM BENİ TARİF ETTİ!”
Bir gazetecinin, AK Parti Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin iftar programı sonrası Giresunspor ile alakalı yaptığı açıklamasını sorması üzerine, “Bir avucuz. Değerlerimize sahip çıkalım. Söylemek istediği şeyin mantıksızlığı yok. Söylemek istediği şey beni tarif ediyor. Şeffaf incelenebilir. Tam benim yönetimimi tarif ediyordu aslında. Biz bir buçuk seneyi inceletmiştik. Tam geçmişi inceletelim isterseniz. Bir kişi Giresunspor’a elden para verebildi mi? Herkes kulüp hesabına para gönderdi. Biz borç alırken de borcu kulüp hesabına aldık. En az menajer parası ödeyen biziz. Ben de geldiğimde onu söyledim. Ordu gibi olmak istiyorum. 90-100 Milyon TL borç olmasa borçsuz bir kulüp olacaktık. Benim dönemimde borç olmadı. Hep borç ödendi. Keşke benden öncekilerde böyle olsaydı. Benden önceki 1,5 sene incelendi. Benden önceki 5 sene de mi incelenseydi. Ben orada takdir gördüğümü düşünüyorum. Nereye gitsem, sihirbaz başkan diyorlar. Söylediği futbol mantalitesi doğru. Artık Giresunspor’da kimse elden para alamayacak.” diye cevap verdi.
“TAZMİNAT YOK”
Sportif Direktör Fatih Kavlak’ın ayrılığından herhangi bir tazminat gelip gelmeyeceği sorusuna ise Başkan Karaahmet, “30 bin TL maaş alıyordu Fatih Kavlak. Ligde kalma primi vardı. Ayrılırken onu yarı yarıya düşürdük. Kalan maaşlarından şu kadarını alabilir diye anlaştık.” diye cevap verdi.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Bozbağ; Aday olacağım bir durum yok Bozbağ; Aday olacağım bir durum yok

Eski Başkan Bozbağ, “Giresunspor'un yerinde olmayı isteyip olamayan kulüplere bir bakın. Harcadıkları paralara bakın. Bu takım her sene...

Öğrenciler sordu, onlar cevapladı Öğrenciler sordu, onlar cevapladı

Giresunspor Kulüp Başkanı Hakan Karaahmet ve Teknik Direktör Hakan Keleş, Samsun Doğa Koleji’nin konuğu oldu...

Trabzonspor Diabate’yi düşünmüyor Trabzonspor Diabate’yi düşünmüyor

Trabzonspor’un daha fazla forma şansı bulması için GZT Giresunspor’a kiraladığı Fousseni Diabate gösterdiği performans ile umut verdi....

Güzel bir kadro oluşacak Güzel bir kadro oluşacak

Başarılı teknik direktör Hakan Keleş, önümüzdeki sezonun transfer çalışmalarına başladıklarını söyledi....

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)SON EKLENEN HABERLER
Bozbağ; Aday olacağım bir durum yok Bozbağ; Aday olacağım bir...

Eski Başkan Bozbağ, “Giresunspor'un yerinde olmayı isteyip o...

Öğrenciler sordu, onlar cevapladı Öğrenciler sordu, onlar c...

Giresunspor Kulüp Başkanı Hakan Karaahmet ve Teknik Direktör...

Yamak Alucra’da defnedilecek Yamak Alucra’da defnedile...

75 profesyonel maçta yenilmeyen boksör Musa Askan Yamak, rin...

Trabzonspor Diabate’yi düşünmüyor Trabzonspor Diabate’yi dü...

Trabzonspor’un daha fazla forma şansı bulması için GZT Gires...

Pedallar sağlıklı yaşam için döndü Pedallar sağlıklı yaşam i...

Giresun İl Sağlık Müdürlüğü tarafından “10 Mayıs Sağlık İçin...

Güzel bir kadro oluşacak Güzel bir kadro oluşacak...

Başarılı teknik direktör Hakan Keleş, önümüzdeki sezonun tra...

Alt liglerden de oyuncu alınacak Alt liglerden de oyuncu a...

Giresunspor Teknik Direktörü Hakan Keleş, daha şimdiden tran...

Kongre tarihi netleşti Kongre tarihi netleşti

Yeşil Beyazlılar, 1 ve 8 Haziran tarihlerinde Olağan Genel K...

Keleş: Hatalarımızdan ders çıkaracağız Keleş: Hatalarımızdan der...

Giresunspor’un teknik adamı Hakan Keleş, yeni sezonda yapıla...

Özdemir, dünya ikincisi oldu Özdemir, dünya ikincisi o...

Büşra Özdemir Yıldızlar kategorisinde Dünya İkincisi oldu....

HABERLERİ
Video Galeri
error: You shit under duress !!