Giresun Spor Gazete
Giresun Spor Gazete

Başkan Eren; “Başarı için destek gerekiyor”

Son haftalarda elde ettiği başarılı sonuçlarla taraftarlarını sevindiren Giresunspor’da, Kulüp Başkanı Eren, sezon sonunda hedeflenen noktada olacaklarına inançlarını koruduklarını söyledi. Başarıya giden yolun birlik ve beraberlikten geçtiğini ifade eden Eren, başarı isteniyorsa Giresunspor’a herkesin sahip çıkıp destek vermesi gerektiğine dikkat çekti.

02 Aralık 2019 - 17:40 'de eklendi ve 545 kez görüntülendi. A+A-

Başkan Eren; “Başarı için destek gerekiyor”

Çotanakların Başkanı Eren, Giresunspor’un şu anki borcunun 15-16 milyon civarında olduğunu açıkladı. Yönetim olarak görev sürelerinde kulübe 30 milyondan fazla ödeme yaptıklarını ifade eden Eren, sadece kendi cebinden Giresunspor’a 7-8 milyon katkı sağladığını aktardı.

21 milyona kurulan takımın 40 milyon borcu olduğu yönünde manşetler atıldığını kaydeden Eren, Giresun’da kendi kişisel menfaatleri için Giresunspor’u itibarsızlaştırmaya çalışanlar olduğuna dikkat çekti!

Giresunspor’un birileri tarafından İçişleri Bakanlığı’na şikayet edildiğini hatırlatan Eren, bazı insanların kendi çıkarları için Giresunspor’a zarar verebilmek adına her türlü yolu denediklerine değindi.

HAKAN KUTLU GİRESUNSPOR’A İLAÇ GİBİ GELDİ
TFF 1. Lig temsilcimiz Giresunspor’da, Kulüp Başkanı Sacit Ali Eren, son haftalarda yakaladıkları iyi gidişatı ilerleyen süreçte de devam ettirmek istediklerini söyledi.
Tesislerde düzenlediği basın toplantısında gündeme dair çok önemli açıklamalar yapan Eren, takımda taşların yerine oturmaya başladığını, teknik direktör Hakan Kutlu’nun da takıma ilaç gibi geldiğine dikkat çekerek, “Sezon başında adaptasyon süreci yaşadık. Takımımız yeni yeni oturdu. Daha iyi yerlere gideceğiz inşallah. İlerleyen haftalarda bu çıkışımızı devam ettireceğiz. Hakan hoca takıma ilaç gibi geldi, şehirle çabuk kaynaştı. Çok karakterli, çok düzgün bir oyuncu gurubuyla çalışıyoruz. Giresunspor inşallah sezonu hedeflediği noktada bitirecek” dedi.
YÖNETİM OLARAK 30 MİLYONDAN FAZLA ÖDEME YAPTIK
Eren, “Ülkenin içinde bulunduğu durum ortada, kulübümüzün olduğu durum ortada, zor şartlar altındayız. Göreve geldikten sonra 30 milyondan fazla ödeme yaptık. 7-8 milyon benim katkım var, 2-3 milyon yönetici geliri ve aldığımız bağışlarla birlikte yaklaşık 10-12 milyon ödeme yaptık. Yönetim olarak çok ciddi bir katkımız var. Ancak bu bizim tek başımıza başarabileceğimiz bir şey değil. Başka illerin şehir takımlarında şehrin belediyesi, valisi, önde gelenleri hep birlikte takıma faydalı işler, faydalı kararlar için uğraşıyorlar. Belediyemiz elinden geleni gösteriyor ama onlarında şartları ortada. Vekillerimizin yanına gidiyorum, valimize gidiyorum bir sonuç alamıyorum açıkçası. Giresunspor’a tahsis edilen arazi Giresunspor’a verildiğinde ham bir araziydi, petrol ofisi ve dükkan ruhsatı alındı, sonra o arazi Giresunspor’un elinden alındı. Hiçbir imkan yaratılmayan yerde biz tek başımıza ne yapabiliriz? Başarı isteniyorsa bizde birlik beraberlik ve destek istiyoruz. Kendimiz için değil Giresunspor için istiyoruz” dedi.
MENFAATLERİ İÇİN GİRESUNSPOR’U KARALAYANLAR VAR
Eren, “Uzun süredir Ankara’dayım, sanki Giresunspor’u boş ver, ne olacak Giresunspor’dan gibi davranılıyor. Bu şehrin en büyük marka değeri Giresunspor’dur, bu şehrin Giresunspor ile bir adım ileri gideceğini bilmesi gerekenler maalesef bunun farkında değiller. Bunları dile getirdiğimiz zaman ‘başkan versin’ diyorlar. Hangi başkan benim kadar para vermiş bunu insanların bilip ona göre konuşması lazım. İnsanlar bilip bilmeden farklı algı yaratılmaya çalışılıyor, algı operasyonu devam ediyor. Geldiğimiz günden bu yana eleştiriliyoruz. 3 milyonluk fazla transfer yaptık. Kötü günlerde eleştirilirken manşetlerde bizi sorumlu gösteriyorlar ama takım iyi giderken farklı şeyler yazılıyor. Peki, amaç ne, amaçları belli, kendi çıkarları, bu markanın iyiliğine değil kendi menfaatlerine çabalıyorlar. Bana zarar vermek Giresunspor’a zarar vermek, bunu bile bile Giresunspor’a zarar vermek için her şeyi yapıyorlar” dedi.
GİRESUNSPOR’A LİNÇ KAMPANYASI BAŞLATILDI
Eren, “Kulübümüzün desteğe ihtiyacı var. Oyuncularımıza primlerini ödüyoruz ama maaşlarını ödeyemedik. Şehrin ileri gelenlerinin Giresunspor’a sahip çıkıp, destek olması gerekiyor. Herkes ‘başkan yapsın’ modundan çıkmalı artık. O kadar büyük bir linç kampanyasındayız ki kulübümüzü şikayet ettiler. Niye etmişler kulüpte yanlış işler yapıldığını ileri sürerek İçişleri Bakanlığına şikayet etmişler. Müfettişler geldi, üç makbuz yanlış yazıldı diye 3 bin lira ceza yedik. Bu konuyla ilgili ilerleyen zamanda çok daha geniş kapsamlı bilgilendirmeler yapacağız. Bu kadar düzgün yönetilen bir kulüp daha yoktur. Buna rağmen 40 milyon borç var diye yazılıyor. 21 milyonluk takıma bu manşeti nasıl atıyorlar inanın aklım almıyor, hesap kitap ortadayken bu manşetleri atanlar okula gitmemiş mi, hesap kitap bilmiyorlar mı? Aslında çok iyi hesap kitap yapıyorlar ama onların hesapları başka. Onların hesaplarının ne olduğunu herkes biliyor. Merak edenlere bir kez daha söyleyeyim; Giresunspor’un şuan borcu 15-16 milyon civarıdır. Kaynak vardı da biz bu kaynağı başka yere mi aktarıyoruz? Giresun’da fındık var. Yıllık kaç milyar ihracat yapıyoruz. Bu şehirde Fiskobirlik var. Bu ilde fındık fabrikaları var. Bu ilde HES’ler var. Giresun’da gizli organizeler var. Gizli HES’ler var. Ben tutup bunları devreye sokmayacağım. Bu şehrin yetkilileri devreye sokacak. Antep’in organizeden aldığı para 40 milyon TL’dir” dedi.
LOKMAN BAŞKANDAN ALLAH RAZI OLSUN
Giresunspor’a verdiği desteklerle yeşil beyazlı camiada gönülleri fetheden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’ya ayrı bir parantez açan Çotanakların Başkanı Eren, “Lokman başkan bizi hiç boş çevirmedi, Allah razı olsun. İstanbul’daki en büyük Giresunlu Lokman Çağırıcı’dır” dedi.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Giresunspor vites yükseltiyor Giresunspor vites yükseltiyor

Çotanakların Asbaşkanı Akgün, koronavirüs sürecinde kaybettikleri zamanı telafi edebilmek için bundan sonra çok sıkı bir program uygula...

Hazırlık maçı gündemde Hazırlık maçı gündemde

Giresunspor’un 19 Haziran’da başlaması beklenen TFF 1. Lig maçlarına kadar önündeki süreyi en iyi şekilde değerlendirme çabasına girdiğ...

“Henüz istediğimiz seviyede değiliz” “Henüz istediğimiz seviyede değiliz”...

Giresunspor Teknik Direktörü Hakan Kutlu, koronavirüs salgınının ardından henüz istenilen seviyeye gelemediklerini söyledi. ...

Ümitler yeniden yeşerdi! Ümitler yeniden yeşerdi!

Yeşil beyazlı futbolcuların idmanlarda sergiledikleri olumlu tablo camiayı ilerisi için yeniden ümitlendirmeye başladı...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)


SON EKLENEN HABERLER
Giresunspor vites yükseltiyor Giresunspor vites yükselt...

Çotanakların Asbaşkanı Akgün, koronavirüs sürecinde kaybetti...

Hazırlık maçı gündemde Hazırlık maçı gündemde...

Giresunspor’un 19 Haziran’da başlaması beklenen TFF 1. Lig m...

“Henüz istediğimiz seviyede değiliz” “Henüz istediğimiz seviye...

Giresunspor Teknik Direktörü Hakan Kutlu, koronavirüs salgın...

Ümitler yeniden yeşerdi! Ümitler yeniden yeşerdi!...

Yeşil beyazlı futbolcuların idmanlarda sergiledikleri olumlu...

Beklenen açıklama Başkan Eren’den geldi Beklenen açıklama Başkan ...

Çotanakların Başkanı Eren; “Yabancı oyuncularımızın bazı çek...

Yılsonunda Türk futbolunun hizmetinde olacak Yılsonunda Türk futbolunu...

Koronavirüs salgınının Giresunspor’un yeni stadının tamamlan...

Belirsizlik can sıkıyor Belirsizlik can sıkıyor

Tekbaş; “Kalan 7 maçımızın 5’ini kendi evimizde oynayacak ol...

Akgün ve Kahraman takipteydi Akgün ve Kahraman takipte...

Giresunspor’un bu akşam tesislerde yaptığı antrenmanı iki Gi...

Murat Akça iyi başladı, kötü bitirdi! Murat Akça iyi başladı, k...

Giresunspor’da bu akşam tesislerde yapılan antrenmanda Murat...

Taşkın’dan bayram mesajı Taşkın’dan bayram m...

Giresun İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hüseyin Taşkın, Rama...

Foto Galeri
1926 Bulancakspor HABERLERİ
Video Galeri